Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki számít normálisnak? Vagy...

Ki számít normálisnak? Vagy mikor nem normális valaki?

Figyelt kérdés

2023. febr. 2. 00:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A normalitás relatív, mert különböző értékrendszerek vannak. Az egyik értékrendszer szerint lehet, hogy nem vagy normális, de a másik értékrendszer szerint meg normális vagy.


Szerintem az a legfontosabb, hogy a normalitásoddal másokban ne okozz kárt.

2023. febr. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1-es a válaszod.
2023. febr. 2. 01:57
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem az nem normális aki szélsőséges és nagyon rugalmatlan.

Pl, nekem olyan tapasztalatom van, ami nagyon traumatikus, hogy valaki mindig nyájaskodik, ha meg nem akkor egyből üvölt. Ezért én azt szeretem ha valaki nem nyájaskodik nem játssza a higgadtat túl, mert akkor gondolom az üvöltése vagy a haragja is kisebb, nincsenek kilengések. Ezért azzal érzem magam biztonságban aki megéli és kifejezi az érzelmeit szabadon amíg még nem túlzóak. Szerintem az a normális aki nem játszmázik. Pl, az agresszíveket kerülöm a konkrétan agresszíveket és az agresszív de abnormálisan túlhiggadtat játszó játszmázókat, akik ezzel akarnak felül kerekedni. A normális szerintem ha mindenki a helyzetnek megfelelően reagálhat, és a legfontosabb, hogy ezt megengedje másoknak is, pl a gyerekeinek, és példát mutat, nem szentszövegeket tart.

2023. febr. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen egyénfüggő, hogy ki mit tart normálisnak. Sok ember szerint az a normális, aki olyan, mint a többség, de valójában attól még, hogy valami sok emberre igaz, nem lesz az minden esetben hasznos és követendő példa.

Összességében nincs sok értelme bekategorizálni a dolgokat, hogy mi a normális és mi nem az. A normalitás csak attól függ, hogy kinek a szemszögéből nézzük a dolgokat.

2023. febr. 2. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#3, #4 köszönöm a válaszaitokat!
2023. febr. 2. 10:07
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
Nekem is az a normális, aki pl. nem játszmázik. Nem aljas, nem álszent. Nem kell, hogy nagyon segítőkész legyen, hiszen neki is ott a saját élete, amiben boldogulni kell, de pl. nem fog direkt ártani. Alapvetően rendben van az értékrendje, nekem ez a normális.
2023. febr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6-os a hozzászólásod.
2023. febr. 2. 11:58
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..


Pl itt, a 4 és fél pipás abszolút beteg személyiség.

2023. febr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm 8-as, megnézem.
2023. febr. 2. 17:33
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A-nak az a normális hogy macskás, B-nek az a normális hogy kutyás.

Ezért nem lehet mindenkinek megfelelni, de ettől még megszólhatnak, ha nem illesz a világképükbe.

2023. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!