Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak akkor keresnek...

Miért csak akkor keresnek bennünket màsok ha rosszul érzik magukat?

Figyelt kérdés
2023. júl. 11. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert kell nekik egy lelki szemetesláda akire rá lehet zúdítani a gondjukat, bajukat.

Ha "jól fut nekik a szekér" akkor ugyanezek az emberek meg sz_rnak rád (ha megfigyelted), nem érdekli őket hogy esetleg neked szükséged lenne rájuk.

Én már rég leépítettem magam körül mindenkit aki ilyen típusú volt.

2023. júl. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Psycho ***** válasza:
64%

Mert nem TÉGED keres, hanem valakit, akivel megoszthatja a problémáit. Ha ez így érthető.

Nem megoldás kell neki, hanem az, hogy kibeszélhesse magából. Komfort kell neki. Ez természetes emberi reakció. Azzal, hogy kidumáljuk, mi nyomja a lelkünk, megszabadulunk a feszültség egy részétől. Megnyugtat.

Az, hogy megéljük, hogy valaki odafigyel ránk, és támogat, jótékony hatású egy-egy nehéz helyzetben.

Ezért teszik sokan.


Megjegyzem erős általánosítás, hogy CSAK akkor keresnek mások... Minden bizonnyal azért ez nem így van.

De sajnos tény, hogy vannak ilyen emberek is, akik csak olyankor keresnek, ha lelki gondjuk van, és nincs meg a reciprocitás (kölcsönösség). Magyarán. ha meg Te keresed, akkor pont nem ér rá. Na, ez nem szép. Az ilyet kerülni érdemes, mert ez így nem fer.

2023. júl. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak kivételek, mert engem senki sem keres - na jó, 1 ember.

Van, aki büszke arra, hogy "Már megint történt velem valami", így igényli a foglalkozást vele főleg, ha egy olyan személytől kapja ezt, aki kicsit istápolja a probléma esetén, azaz segít neki lelkiekben.

2023. júl. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!