Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számodra fontosak a családi...

Számodra fontosak a családi ereklyék? Szerintetek az emberek többsége büszke ezekre?

Figyelt kérdés
Vagy arra, hogy felmenőjük "volt valaki?" Például: "nagyapám Horthy-vitéz volt, ez a díszkard az övé volt" vagy "ükapám tengerésztiszt. másodkapitány volt, tőle maradt ez az egyenruha", vagy akármilyen apróságok, díszes öngyújtó, faragott bot stb.
2023. júl. 13. 07:30
A kérdező szavazást indított:
Igen, ezek fontosak
Nem, nincs nagy jelentőségük
22 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Mondanám, hogy igen, én.nagyon becsülném, de nálunk nem igazán... nincsenek családi ereklyék. Van pár festmény dédimtől, dehát... pocsék festő volt 😃
2023. júl. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Háát nagyapáimtól szó szerint semmi nem maradt, régebbről pláne, nagyanyámtól pár rozzant bútor. Na a hokedliket viszont felújítottam, azokra még mindig fel merek állni.
2023. júl. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az ükapám volt egy híres festő, tőle vannak képek őrizve, illetve régi ingaórák szállnak generációról generációra.
2023. júl. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
50%
Nekünk semmi ilyesmink nincs, csórók voltak az őseim is :D ilyen nagy családtudat se volt nálunk sosem, hogy pl. egy tárgy azért legyen fontos, értékes, mert xy-é volt. Egyébként szeretem az ilyen régi dolgokat, megbecsülném ha maradt volna valami, ami használható vagy szép és régi de nem a személy miatt, akiről rám maradt, hanem magáért a tárgyért.
2023. júl. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincsenek ereklyéink, sokadik generációs senkik vagyunk mindannyian. Amúgy sem rajongok a régiségekért, kevés olyan akad köztük, ami tetszik.
2023. júl. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!