Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emberek akik azt mondják,...

Emberek akik azt mondják, hogy ‘megkell gondolják’ mikor valaki bevallja nekik az érzéseit, pontosan min is gondolkoznak?

Figyelt kérdés
Mármint nem értem, számomra egyértelmű már az adott pillanatban, hogy igen vagy nem. Vagy egyeseknek ez egy ilyen finom visszautasítás szokott lenni?

2023. júl. 13. 09:21
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Egy személy az életünkben nem csak pozitív vagy negatív tud lenni hanem semleges is vagy pozitív de sok negatívval vagy fordítva. Meg kell gondolni, hogy vállalni tudjuk-e a másik negatív oldalát.
2023. júl. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Lehet finom visszautasítás is, de nem feltétlenül. Nálam pl. volt már olyan, hogy megijedtem, meglepődtem, mert annyira váratlanul ért. Nem tudtam hirtelen mit mondani.

Lehet bizonytalanság is. Nem hisz valamiért a másiknak, nem biztos benne, hogy őszinte. Bármi lehet.

2023. júl. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Mert ha nekem mondjuk valaki szerelmet vall, akire addig nem úgy gondoltam, rögtön tudnom kellene, hogy akarok-e tőle bármi komolyabbat is?

Egyáltalán nem biztos, hogy össze akarok-e jönni mondjuk random XY Gizikével, mert lehet, hogy épp nem passzolnánk.


Vagy ha csak arról van szó, hogy valaki azt szeretné, töltsünk együtt több időt, akkor átgondolom, belefér-e az életembe.

2023. júl. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Mert a legtöbb ember nem meri felvállalni a valódi érzéseit, fél hogy mit szól a másik. Fél, hogy ha nemet mond egyből, megbántja a másikat. Szóval mindenféle tartalmat gyárt fejben a dolgok következményeiről, nem tud frusztrációt viselni.

Ez az általános.

A másik része is érthető, mert ő nem gondolt előtte úgy a színt valló félre, meglepődött.

Ezt is be lehet vallani nyugodtan.

"Ez most tényleg meglepett, mert nem gondoltam rád ilyen értelemben, nem szeretnék veled kapcsolatot." Ez lenne egy nem bántó, asszertív válasz. Hogy az elutasított ezt hogy viseli, azzal kizárólag neki van dolga, nem annak a félnek aki nemet mondott. Nem lenne szabad felelősséget vállalni soha a masik érzései, reakció miatt. De mégis sokan így nevelkedtek, ezért félnek nemet mondani. Így marad a maszatolás, a gondolkodás, stb. Minden, kivéve a valóság. Szomorú nagyon.

2023. júl. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Aki azt mondja, „megkell“, az finoman akarja sugallni, hogy iskolázatlan.
2023. júl. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mármint nem értem, számomra egyértelmű már az adott pillanatban, hogy igen vagy nem"

Nyilvánvaló, hogy számodra egyértelmű, ha egyszer te vallod be az érzéseidet a másiknak. De ha ő meg soha életében nem úgy gondolt rád, akkor számára ez közel sem valószínű, hogy egy pillanat alatt egyértelművé válik.

2023. júl. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Az az ilyen félrebeszélést egyértelműen nemleges válasznak veszem. Azért szerelmet vallani nem félórás ismeretség után szokott az ember. Annak valami hosszabb vagy nyomósabb (közös) előzménye van. Például már egy hete találkozgatnak, voltak közös élmények, tudnak már egymásról annyit hogy lehessen egy következtetést levonni, hogy most jó-e ez nekem, vagy sem. Ha a másik bizonytalan, akkor ott nem elég erős a vonzalom, esélyes, hogy később sem lesz az, szóval inkább más drága idejével szórakozzon.
2023. júl. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szoktak ilyen válaszok születni, amikor kb. a semmiből jön a nagy vallomás, és nincs olyan előzménye, hogy sok időt töltöttek már együtt kettesben, összejárogatnak.
2023. júl. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ha randizásról lenne szó, az pont sima ügy. De ilyenkor jellemzően pont nem ez a helyzet, hanem hogy az egyik fél vallomása teljesen váratlanul éri a másikat.

2023. júl. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
69%
Meggondolni? Megette a fene, ha szívügyek közelébe észérveket engedünk. Abból már sok jó nem sül ki.
2023. júl. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!