Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A hétköznapi ember meddig...

A hétköznapi ember meddig képes érezni sérelmet egy olyan ember iránt, aki egykor közel állt hozzá?

Figyelt kérdés

Pl. legjobb barátok stb.


Vannak olyan dolgok, amik hónapokkal később is fájnak, de mikor enyhül meg az ember, amikor nyitottá válik a másik fél közeledésére?


2023. júl. 13. 16:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Passz.

Nálam van egy lány, aki iránt már 15 éve érzem a sérelmeim.

2023. júl. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Akár örökre. Én vagyok így valakivel. Technikailag nyitott lennék az újbóli közeledésére, de már nem tudnék töredék annyi érzelmet sem belevinni, mint régen. Már komolytalannak tartanám a dolgot. (Nem romantikus kapcsolat.)
2023. júl. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2


Egy kapcsolatot fel kell építeni. Természetes, hogy azt érzed, hogy (eleinte) nem tudnál annyi érzelmet belevinni, de ha a másik fejlődött, és bocsánatot kér, akkor honnan tudod, hogy idővel nem lenne jó az a kapcsolat?

2023. júl. 13. 17:16
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Az iránt tudjuk leginkább, aki iránt a legnagyobb érzelmek voltak.

Ez baráti,haveri is lehet, nemcsak szerelmi,vagy társi. Nálam ez úgy néz ki,hogy bármi okból is volt olyan,hogy vége lett a kapcsolatnak,semmilyen újrakezdés nincs. Lehet bocsánatot kérni,letisztázni,de csak azért,hogy ne keserű szájízzel gondoljunk a másikra.

Pont ma beszéltem valakivel,aki pár éve az életem legfontosabb szereplője volt.Másképpen alakultak a dolgok, már nem vagyunk egymás életében.

Ma volt egy találkozás,váratlan.Pár percet beszélgettem vele és teljesen az az érzésem, mintha sosem lett volna közöm hozzá.

Minden érzésem elmúlt maximálisan.És azt hiszem, ez így jó, az idő megold mindent.

2023. júl. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Semmilyen tanács nem segít, ezt neked kell érezned.
2023. júl. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#4


Jó, hogy ezt leírtad, mert ha azon gondolkodnék, hogy milyen embertípust nem kellene beengedni az életembe, akkor az olyan emberek is kívülrekednek, mint amilyen te vagy.

Aki ilyen haragtartó azokkal szemben, akik egykor fontosak voltak neki, abban én nem tudnék megbízni egy cseppet sem, és nem is akarnék.

2023. júl. 13. 18:40
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te hány barátodat építetted le? Rájuk is sűrűn gondolsz? Valóban nem vagy haragtartó?
2023. júl. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez az egykor fontos és szeretett személy miatt minden szempontból az életem pár éve nagyon kisiklott.

Megbocsájtottam, elengedtem a haragot. De azt hiszem az érthető,hogy közömbös lettem iránta.

Aki pedig bízott valakiben, esetemben én voltam.Nem kellett volna.


#4

2023. júl. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#7


Nem vagyok haragtartó.

De volt egy olyan időszak, amikor haragudtam a múltbeli sérelmek miatt. De rájöttem arra, hogy ez csak rossz hatással van rám. Na meg, amikor a haragtartó ember vágyna a kibékülésre, akkor talán rájön arra, hogy rossz a másik oldalon lenni!

Bár kérdés számomra, hogy a haragtartó ember akar-e békülni, vagy természetéből fakadóan nem fontos neki egyetlen kapcsolat helyreállítása sem?


Engem a legjobb barátom árult el évekkel ezelőtt. Ma is találkoztam vele, köszöntünk egymásnak, de ennyi. Az, hogy ilyen a viszonyunk, nem rajtam múlik. Ha ő elém állna, és őszintén bocsánatot kérne, plusz megszakítana a kapcsolatot a balhés emberekkel, kibékülnék vele.


A halálos ágyunkon az egyik dolog, amit megbánhatunk, az pont az, hogy az egykori szeretteinkkel nem békültünk ki.

Vagy a haláleseteknél: talán számos ember azért emel méregdrága síremléket másoknak, mert így akar vezekelni, hogy az illetővel nem foglalkozott akkor, amikor még élt.

2023. júl. 13. 19:07
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tettek számítanak, nem a szavak, mondhatsz bármit, innen nem tudjuk meg ki miért hibázott.
2023. júl. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!