Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A hétköznapi ember meddig...

A hétköznapi ember meddig képes érezni sérelmet egy olyan ember iránt, aki egykor közel állt hozzá?

Figyelt kérdés

Pl. legjobb barátok stb.


Vannak olyan dolgok, amik hónapokkal később is fájnak, de mikor enyhül meg az ember, amikor nyitottá válik a másik fél közeledésére?


2023. júl. 13. 16:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#8


Nem tudom, mi történt veled, így nem is akarok ítélkezni. Nem ismerem az érzelemvilágodat sem, ahogyan az illetőt sem.


De ezt írtad:


"Nálam ez úgy néz ki,hogy bármi okból is volt olyan,hogy vége lett a kapcsolatnak,semmilyen újrakezdés nincs."


Nyilván vannak extrém esetek, amiket nem lehet megbocsátani. Ha valakinek a legjobb barátja nemi erőszakot követet el a húgával szemben, majd meg is gyilkolja, akkor nincs bocsánat.

A törvény is életfogytiglanra ítéli az ilyet.


Viszont te azt írod, hogy "bármi okból is", akkor nincs újrakezdés. Ez az, amivel nem értek egyet. Senki sem tökéletes, mindenkinek vannak hibái. A mai világban nagy dolog, ha valaki fel meri vállalni, hogy hibázott, és még nagyobb dolog, ha fejlődik is. Tehát szerintem ilyenkor lehetséges az újrakezdés.

De tiszteletben tartom a te véleményed is, nem akarlak meggyőzni. Viszont én ilyesmi emberekben nem bíznék meg, bár magamat ismerve, talán adnék nekik egy esélyt, hátha mellettem megváltozna ez a nézetük is, legalább valamennyire.

2023. júl. 13. 19:18
 12/14 anonim ***** válasza:
75%

Nalam evtizedes tavlatokbol is ugyanolyan eros a serelem. Ez nem ugy nez ki, hogy otven evesen is ezen rugozok. Annak idejen megszakitottam a kapcsolatot, es szepen bekeben elfeledkeztem az emberekrol. De amikor valami miatt kenytelen vagyok rajuk gondolni, pontosan ugyanazt erzem.

Volt mar olyan, hogy masok kedveert kibekultem, de nagyon rossz volt, hazugsag. A kovetkezo adando alkalommal, mikor ugyanaz a jellemhiba jelentkezett, mondtam, hogy sajnalom, ez nem megy nekem.

2023. júl. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem erre nincs egységes, időtartam hogy ki meddig haragszik. Az apámra több évtizede haragszom, mert magamrahagyott, soha nem volt velem.

Volt egy barátnőm, akivel 3 éve nem beszélünk, és azóta is haragszom rá. És fogok is. Nálam inkább örökre szól.

2023. júl. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy barátom, aki kb. nyolc éve haragszik rám és ugyanolyan ellenséges velem a mai napig, mint amikor elváltunk. Utoljára tavaly nyáron próbáltam közeledni hozzá, hiba volt.
2023. júl. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!