Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » József Attila már száz évvel...

József Attila már száz évvel ezelőtt érezte, hogy valami nincs rendben a világunkkal, a modern civilizációval?

Figyelt kérdés

"Kertész leszek, fát nevelek,

kelő nappal én is kelek,

nem törődök semmi mással,

csak a beojtott virággal.


Minden beojtott virágom

kedvesem lesz virágáron,

ha csalán lesz, azt se bánom,

igaz lesz majd a virágom.


Tejet iszok és pipázok,

jóhíremre jól vigyázok,

nem ér engem veszedelem,

magamat is elültetem.


Kell ez nagyon, igen nagyon,

napkeleten, napnyugaton -

ha már elpusztul a világ,

legyen a sírjára virág."



Nemes egyszerűgséggel azt olvasom ki ebből a verséből, hogy vissza kéne vonulni a .... ba az anyaföldhöz.



2023. júl. 14. 20:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
26%
lehettek kifelé szépen megfogalmazott gondolatok annyi versben, belül olyan nyers és arrogáns lehetett mint ahogy a Szabad ötletek jegyzékében megnyilvánult
2023. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
51%
mind ilyenek vagyunk, csak megjátszuk a kulturáltat
2023. júl. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem kellett volna egybenyitni a világot, hanem maradjon mindenki a picsáján. Én ezt olvasom ki a verséből. Kertész, aki együttműködésben él az anyafölddel és azt se bánja ha csalán is lesz a kertjében. Egyszer a csalán segített abban, hogy ne félholtan érjek haza. Semmi sem azért van a világon, hogy nekünk ártson. Gombamérgezés, feszített vízen megfulladás, rák stb. Ezek civilizációs betegségek, hiányosságok.
2023. júl. 14. 22:31
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Szegénykém, született hülye volt!
2023. júl. 15. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
86%
14, ő nem volt hülye, de te ezt született seggfejként nem értheted. :)
2023. júl. 15. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A világ úgymond egy bizonyos szemszögből soha sincsen rendben. Az ember így működik. Sosem érzi jónak azt, amiben van.
2023. júl. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

16#

Ha nem lett volna bolygatás, vagy nem bolygatnák a kertészt, az szarna a világra. Nagyon ritka manapság, de ismerek egy rendkívül idős házaspárt akik a kötelező minimumon kívül nagyon alacsony "életszínvonalon" élnek. Kedveztek nekik a Kádár rendszer pozítívumai, legalább háztájiba megmaradtak.

2023. júl. 15. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!