Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire jellemző a következő...

Mennyire jellemző a következő észrevétel a most 18-20 évesekre?

Figyelt kérdés
37 éves vagyok, a nevelt fiam 18, illetve ismerem a barátait és így valamelyest a gondolkodásukat is. Nekem nagyon furcsa, hogy egyikük sem dolgozott még soha semmit, nem is akarnak, miközben nagy igényeik vannak. Az egyik csajszi megsértődött, hogy a szülei nem vettek neki lakást a 18.szülinapjara, a nevelt fiam autót akar, de nem megy el dolgozni, helyette a rokonoktól gyűjt pénzt. Nekem ez nagyon furi, amikor 16 voltam, tökre szívesen dolgoztam, és élveztem hogy vehetek valamit a saját keresetemből. Simán lehet, hogy ez csak az ő és a barátai hozzaallasa, mások nem ilyenek.
2023. júl. 16. 11:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

Mert a mai világban munkával szinte lehetetlen előre jutni.

A diákmelóbol évtizedek alatt se jönne össze vmire való pénz, hivatalos infláció 20%+, élelmiszer árak rekord magasak, ezt tudják fiatalok feladják az életet és mástól várnak

2023. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
kiragadott pèlda csak
2023. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Én 22 éves vagyok és teljesen más a tapasztalatom. Pl én 19 évesen elmentem más városba egyetemre, koliba ahelyett, hogy otthon laktam volna vagy kifizettettem volna egy albit vagy saját lakást a szüleimmel (akik ezt megtehették volna és fel is ajánlották)


A hozzám hasonlóakból rengeteget ismerek, amit te írtál, abból nagyon keveset.


Mi alig vártuk, hogy mehessünk diákmunkázni. Tesóm most 16 és el is kezdte ezt.


Szerintem van mindenféle, környezettől függ. Én azt hiszem, hogy abból van több, amit én vázoltam fel.

2023. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
38%

Lusták, azt várja hogy munka nélkül hulljon az ölükbe amit akarnak.

De dolgozni, a azt nem.

Ne add meg neki amit kér, ha egy cseppnyi tenni akarás sincs benne, mert így semmi értelme.

2023. júl. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

En nem dolgoztam, amig iskolas voltam. Nem is volt ra igenyem es nem is kellett.

De szorgalmas dolgozo lettem, mire felnottem.😊

Jomunkasember

2023. júl. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
Apám 54 éves. 17 évesen kezdett el dolgozni. (akkor végezte el az iskolát) Szerinte nem érte meg olyan korán elkezdeni.
2023. júl. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Sokat ismerek mindkettőből, nem igazán tudom melyikből van több. Ahogy a 3as is mondta környezettől függ.
2023. júl. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
28 vagyok de ez a tipikus "régen minden jobb volt, régen mindenki becsuletesebb szorgalmasabb stb volt" hozzáállás. Hát a valóság teljesen más de szerintem hiába válaszol az ilyen előre eldöntött kérdésekre bárki is
2023. júl. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Az én tapasztalataim szerint kevesebbet dolgozik ez a korosztály, de az igények amiket leírtál átlagon felüliek, az átlagosak egy új mobil, vagy koncertjegy, extra költőpénz stb..
2023. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk az egész osztály (33 fő, szakgimnázium) dolgozott már valamit, vannak egy páran akik iskola mellett is. Jelenleg én is valami ilyen opciót keresek, amit a suli mellett is tudnék csinálni hosszútávon. Legjobb barátnőm is dolgozott tavaly. Szerintem csak a nevelt fiad és az ismerettségi köre ilyen. Elég kevés fiatal lehet aki abszolút nem akar dolgozni, a diákmunka kereső csoportok is tömve vannak. Én magamon és a környezetemen azt tapasztalom, hogy pont ez a kamasz korosztály az, amit valósággal megrészegít hogy saját keresete van, ami felett teljességgel ő rendelkezik és nem kell beszámolnia róla, ezért pont mi hajtjuk legjobban a pénzt. Elvégre ez is a függetlenedés egy módja, a tinédzserkor pedig pontosan arról szól. Sok 18-20 évesben már az is körvonalazódik hogy x egyetemre akar menni, y kocsit akarja, vagy z országba akar költözni (khm én), és arra gyűjtik a pénzt.
2023. júl. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!