Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire jellemző a következő...

Mennyire jellemző a következő észrevétel a most 18-20 évesekre?

Figyelt kérdés
37 éves vagyok, a nevelt fiam 18, illetve ismerem a barátait és így valamelyest a gondolkodásukat is. Nekem nagyon furcsa, hogy egyikük sem dolgozott még soha semmit, nem is akarnak, miközben nagy igényeik vannak. Az egyik csajszi megsértődött, hogy a szülei nem vettek neki lakást a 18.szülinapjara, a nevelt fiam autót akar, de nem megy el dolgozni, helyette a rokonoktól gyűjt pénzt. Nekem ez nagyon furi, amikor 16 voltam, tökre szívesen dolgoztam, és élveztem hogy vehetek valamit a saját keresetemből. Simán lehet, hogy ez csak az ő és a barátai hozzaallasa, mások nem ilyenek.
2023. júl. 16. 11:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%

szerintem minden generacioban van ilyen is olyan is.

Attol függ mit latnak, hogy nevelik oket.


En 34 vagyok. Enis rossz pelda voltam.

18 evesen erettsegiztem,, a szuleim gazdagok voltak mindig is...elmehettem egyetemre külföldre. FIzettek a lakast es az egyetemet es zsebpenzt... eszem agaba nem volt melozni.

Söt, be is lustultam (a gimiben kituno tanulo voltam vegig) aztan egyetemen eltem a kis luxus eletemet. Apamnak egy ev utan bedurrant az agya amikor latta hogy alig vizsgazom valamibol tolom magam elött a dolgokat.


Elzarta a penzt. Csak a lakast fizettek es azt mondtak ha nem megyek el melozni ehes maradok.

Hat el kellett mennem. Es nesze hirtelen az egyetem is jobban ment.

Szoval sajnos van olyan kölyök akit jobben el kell kapni

2023. júl. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%
Elég sok 16-20 év közötti fiatal van a családban és az ismeretségi körömben, szerintem csak egy-kettő olyan van, akiről írtál. A többiek mind dolgoznak/dolgoztak már valamit. Nevelés kérdése.
2023. júl. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%
Jó szarul nevelted azt a fiút, ennyit tudok mondani. Én még egy olyat sem láttam a környezetemben sem 18 sem 28 évesen, hogy a szüleinél tartotta volna a markát a lakásért, autóért.
2023. júl. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát a szülők ezt hozták ki belőlük (nyilván veled egyetemben, ha nem most kerültél a családba)
2023. júl. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
58%
Mai fiatalok el vannak varázsolva (tisztelet a kevés kivételnek), kell luxus mobil és autók, pénz, aztán ott a drága koncertek Efott , Balaton Sound és társai, és a szülők nyakán élősködnek, semmi félretett pénzük nincs a többségének amíg szülőkkel élnek, mert lusták elmenni dolgozni.
2023. júl. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos nagyon is igaz a mai fiatalságra, amiket leírtál kérdező.

Dolgozni nem nagyon akarnak, de ha kijönnek az egyetemről egy frissdiplomával, már aszt gondolják hogy majd havonta 1 milliókat fognak keresni. De olyannal is találkoztam, akinek egy szimpla szaros érettségivel, már aszt gondolta magáról, hogy ő szarta a spanyolviaszt.

Nem tudom, hogy milyen nevelésben volt részük ezeknek a fiataloknak, de jólenne ha leszállnának a földre, és elkezdenének gondolkozni az életről mert nagyon csúnyán belefognak bukni!

Én 14 éves koromban már kertimunkát végeztem, és segítettem mindenben otthon a ház kőrül. ( favágás, fahordás, fűnyírás, ásás, stb..) Amiért utólag, nagyon hálás vagyok a szüleimnek.

Minden generációban vannak lusták, de a mostaniban, akik a 2000 évek után születtek, szerintem többen vannak. Mindent azonnal akarnak, kevésmunka és melléje sok fizetés.

36 évesen, én így látom!

2023. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
48%
#16-osnak: Nagyon jól látod a dolgokat, sajnos sokat akarnak a mostani fiatalok, na és az Egyetemisták se különbek. A diplomás lányokból akik nem tudják sokra vinni azt szoktam mondani rájuk, hogy diplomás örömlánynak tud elmenni, de ott se biztos sokra fogja vinni, de részletekbe nem megyek bele. Ugatni tudnak a mai fiatalok , hogy kell ez meg kell nekik az, de dolgozni 0 részükről. Én kitagadnám az ilyent a családból azt útjára engedném, boldogulj édes fiam/lányom. :)
2023. júl. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
86%

Én 18 éves vagyok és én meg azt tapasztalom, hogy az a "menő", aki dolgozik és van saját pénze.

Nyári szünetben például egész sokan dolgozunk az osztályból, van aki év közben is. Ráadásul nem is afféle szakmai gyakorlat, mert gimnazisták vagyunk.


Szóval szerintem ez a kijelentés így nem állja meg a helyét. Nyilván vannak olyanok is, akik nem akarnak dolgozni, de apuci, anyuci pénzét elköltenék, de vannak olyanok is, akik ezt kifejezetten kínosnak érzik, hogy ilyen korban az extra dolgokra a szülőktől kunyiznak. Én főleg az utóbbit tapasztalom.

2023. júl. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!