Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tekinthető a modern világ...

Tekinthető a modern világ elkényelmesedésének, hogy már egy 33 °C-ot ennyire sem bírnak az emberek?

Figyelt kérdés

Pedig vannak országok... sivatagi országok!!... ahol ennél jóval melegebb hőmérsékletben szabadban dolgoznak (építkezéseken is).

És most nem is a kizsákmányoló arab emírségekre kell gondolni, hanem Texas, Kalifornia, Ausztrália, Chile, Dél-Afrika stb.


Nálunk meg 33-35 foknál már vizet osztogatnak miközben én kint gazolok reggel óta és még jól is érzem magam.

Ami a legrosszabb, hogy az irodában 26 fok van, teljesen kellemes nyári hőmérséklet, de a munkatársaim meg nem képesek megállni, hogy ne kapcsolják le és ne hűtsék 22 fokra az amúgy dohos irodát.


Ennyire elkényelmesedtek az emberek, hogy ezt sem bírják? Régen is voltak melegek, az alföldi pásztorok, gulyások sem panaszkodtak és szép kort éltek meg. Mi meg a halálunkon vagyunk, ha 5 percre ki kell mozdulni a klimatizált helyről.



2023. júl. 16. 15:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem kényesség kérdése, hanem hogy hűvösebb klímára van berendezkedve a szervezetünk.

Akinek a melegre van, az meg a hideget nem bírja.

2023. júl. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem elkényelmesedés. 33 fokban egyszerűen nem egészséges dolgozni.

Az irodai 26 fok sem az optimális hőmérséklet.

2023. júl. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Egész más elviselni a hőséget természetes élőhelyen és egy városi, sűrűn beépített környezetben. Vannak olyan országok meg népek, ahol már hozzászoktak a melegebb időhöz, de ott az életvitel és a táplálkozás is jellemzően teljesen más, mint itt. Katarban például mondták, hogy miután a sok gyorskaja meg édesség megjelent, a gyerekek jelentős része cukorbeteg lett, mert a szervezetük évszázadokon keresztül nem volt hozzászokva az ilyenhez.
2023. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen más érzés a belvárosban a 33 fok, mint mondjuk a vízparton. Akkor is más, ha dolgoznod kell abban vagy ha csak ülnöd, pihenned és nézned ki a fejedből.
2023. júl. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Mi értelme egy alapvetően jóval melegebb klímájú hely lakosaihoz hasonlítani az ittenieket? Miért, mikor kellett volna hozzászoknia a magya rlakosnak az arab vagy texasi klímához?:D


Mellesleg pl Budapest betonvilágában ha az időjárásjelentés 33 fokot ír tűző nappal, akkor az a placcon 40 fok lesz.

2023. júl. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Jajj már, légy büszke magadra hogy olyan jól bírod a meleget mint egy teve. Mások meg nem bírják úgy, ( nem mindenki) és fogd föl, hogy nem vagyunk egyformák. Gondolj csak a 40 fokos melegben dolgozó ácsokra, kőművesekre, útépítő munkásokra, ahol forró aszfalttal dolgoznak. A konyha dolgozókra, ahol nincs légkondi. Te ezeket biztos simán bírnád😄
2023. júl. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
15%

Covid alatt egyetem mellett heti kb 4 napot dolgoztam a szabadban és utána meg pár órát sétáltam a kutyáimmal. Abban az egy évben egyáltalán nem zavart a hideg és a meleg, télen csak egy hosszú nadrág póló+ két pulcsi volt rajtam, nyáron meg hosszú nadrág és póló, mert leégős vagyok és fel-le járkáltam a domboldalon még dél körül is a tűző napon, probléma nélkül. Előtte pedig mindig szenvedtem, télen hiába öltöztem be, fáztam, nyáron meg nem tudtam, hogy már mivel hűtsem magam.


Érdekes amúgy, hogy amint felveszem az irodai ruhám, nekem is a max 22 fok a komfortos, különben szétizzadom magam.

2023. júl. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Ez már nem az a fajta meleg, ami volt 20 évvel ezelőtt!

Mellesleg van aki jobban bírja, van, aki nem. Akik gyakran végeznek kinti fizikai munkát nyáron is, nyilván jobban bírják, mert megszokták, de az még nem jelenti, hogy akkor most mindenkitől ezt kell alapként elvárni.

2023. júl. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
7%
Én is úgy látom, hogy elpuhultak az emberek. Az összes ismerősöm sápítozik, hogy ő utálja a nyarat, az ősz és a tél a legjobb évszakok! Uncsi.
2023. júl. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Még 30 éve is nyáron volt 25! fok, szél, és rendszeres záporok.


Most ezzel szemben mi a helyzet? 36 fok árnyékban, SEMMI eső heteken át, semmi szél, csak dől a forróság.


A patak mellett lakom, ami oké, de amint két utcával eltávolodok, fejbe bsz a legalább 40 fok a betontengerben.

EZ nem normális, hiába próbálod annak beállítani.

2023. júl. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!