Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tekinthető a modern világ...

Tekinthető a modern világ elkényelmesedésének, hogy már egy 33 °C-ot ennyire sem bírnak az emberek?

Figyelt kérdés

Pedig vannak országok... sivatagi országok!!... ahol ennél jóval melegebb hőmérsékletben szabadban dolgoznak (építkezéseken is).

És most nem is a kizsákmányoló arab emírségekre kell gondolni, hanem Texas, Kalifornia, Ausztrália, Chile, Dél-Afrika stb.


Nálunk meg 33-35 foknál már vizet osztogatnak miközben én kint gazolok reggel óta és még jól is érzem magam.

Ami a legrosszabb, hogy az irodában 26 fok van, teljesen kellemes nyári hőmérséklet, de a munkatársaim meg nem képesek megállni, hogy ne kapcsolják le és ne hűtsék 22 fokra az amúgy dohos irodát.


Ennyire elkényelmesedtek az emberek, hogy ezt sem bírják? Régen is voltak melegek, az alföldi pásztorok, gulyások sem panaszkodtak és szép kort éltek meg. Mi meg a halálunkon vagyunk, ha 5 percre ki kell mozdulni a klimatizált helyről.



2023. júl. 16. 15:00
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

20 évvel ezelőtt se volt ilyen otromba, poshadt, fülledt izzasztó meleg mint mostanában.


Előfordult egy-egy melegebb nap, 1-1 hét, de utána jelentős lehűlés volt, az épületek nem melegednek át ilyen szinten, és éjszaka szinte mindig lehűlt annyira, hogyha kinyitotta az ember az ablakot, reggelre egészen hűvös volt még egy panelban is, ami dél utánig melegedett csak be.


Ezzel szemben ma a tartós 30 fok a normális, éjszaka se hűl le rendesen, még hajnalban is izzad az ember, mert aludni lehetetlen.


Dolgozni még úgy ahogy lehet melegben megfelelő vízmennyiség ivása mellett, de fontos, hogy legyen hűvös pihenő, és klímás szobában alvás.

Nem vagyok gazdag, de klímát szereltettem, és bizony ég és föld a különbség, a nappali meleget is jobban bírom, kipihent vagyok.


Akik emlegetik, hogy régen milyen meleg volt, elfelejtik hogy nem ennyi ideig volt meleg, és a páratartalom se volt ilyen tartósan magas.

A sivatagban nem izzadtam 43 fokban úgy mint itt.

2023. júl. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
A tartós 30 cfok és felette ritka jelenség volt évtizedekig és inkabb augusztus első heteiben pár napján . Az is főleg Alföldön . Akkor is lecsapta a semmiből hirtelen egy vihar nem kellett esőciklonnak beérkezni messzi északról . Fokozatosan melegedett nem kísérte forró szél nem rekedt meg 22 cfok hajnalokra , a nap sem perzselt 8 órától végig . 2013 volt az első nyár amikor áprilisban májusban hőség tört be , azóta az átlag 18 fokból másnapra 32 cfok .Afrikában éjszaka lehűl 6 fokra vagy alá . Állandó felhővonulatok jártak borongósan , most állandóan éget a nap . Volt ősz amikor hetekig esett volt tél faggyal hóval . Évek óta csak két évszak van meleg tavasz 7 hónapig és 5 hónap sivatag .
2023. júl. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!