Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítélik el sokan az...

Miért ítélik el sokan az influencereket ?

Figyelt kérdés

2023. júl. 16. 19:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert ingyenélő söpredék. Mondom ezt 27 évesen.

És nem, nem az zavar legjobban hogy meló nélkül többet keresnek mint azok akik a belüket kidolgozzák. Hanem az, hogy bárkiből nem lehet, csak ha valaki szép csajnak születik. Magyarul szerencse kérdése az egész. És ha valakinek mázlija van, akkor semmittevésből tök jól megél.

Az már csak hab a tortán, hogy a legtöbb pl. az esztelen fogyasztást propagálja miközben a bolygó a klímakatasztrófa küszöbén áll, de te vegyél minden héten új ájfónt, új guccsi táskát meg 200 körömlakkot meg szempillaspirált, mert az a trendi. Közben az ilyen szarok gyártása miatt van akkora környezetszennyezés hogy lassan kipusztulunk.

2023. júl. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
62%

21 éves vagyok, tehát pont abba a korosztályba tartozom, akik képben vannak ezekkel a dolgokkal, nagyon sok influenszer is korombeli.

Én különbséget tennék influenszerek és tartalomgyártók között. Nekem már eleve ennek a szónak, hogy influenszer, olyan negatív hatása van. Természetesen változik a világ, új foglalkozások jelennek meg, ez normális. Vannak olyan emberek, akik teljesen hasznos, értelmes, minőségi videókat gyártanak akár tiktokra, akár youtubera, akár instagramra posztolnak, olyan tartalmakat raknak ki, amikkel segíthetnek másokat, amik érdekesek, jól jönnek valakinek. Vagy az is tök oké, amikor valakinek van egy vállalkozása és a tiktokot használja marketinges felületként, vagy ha valaki foglalkozik valamivel és abban a témában gyárt videókat stb.

Amit én elítélek (meg sokan mások is), azok azok az influenszerek, akik csak úgy mindenféle idióta, haszontalan, sokszor akár káros tartalmakat töltenek fel, vagy folyton csak hirdetéseket, de bezzeg ezért rengeteg pénzt kapnak.

Pl ugye vannak olyan lányok, akiknek csak abból áll az oldaluk, hogy “így csinálom meg a körmöm”, “így fonom be a hajam”, “ilyen ékszereim vannak”, “ezt vettem a Bershkában” stb. Hobbiként ez tök oké, biztos vannak, akiket ez érdekel, meg néha beleférnek ilyen lazább videók is, de hogy valakinek csupán ilyen videói vannak, de ő influenszerként már akár 18 évesen ebből rohadt jól megél… Amikor mások éveket tanulnak az egyetemen, diplomások, főállásban dolgoznak, aztán nem tudnak megélni.

A másik dolog, ami szerintem nagyon káros tud lenni, az az, hogy sokszor elég drága termékeket, szolgáltatásokat reklámozgatnak, a követőik nagy része meg tini vagy kiskamasz, akiknek nincs saját bevételük, vagy akiknek van, az is egy kis zsebpénz, a többség nem tudja ezeket a dolgokat sokszor csak úgy megvenni, és ezért lesz rossz érzés bennük. Én is sokszor rosszul érzem magam, hogy itt vagyok 21 évesen, most fogok szakot váltani, minimum 5 év, mire a szakmámban dolgozhatok majd, eddig csak nyári munkákat tudtam vállalni, egész áldott nap boltokban álltam, pakoltam, aztán alig kerestem valamit, alig van félretett pénzem, ezek meg már 18 évesen anyagilag önállók, saját albérlet, mindig új ruha, cipő, mert ennyit keresnek azzal, hogy reklámozgatnak egy terméket.

2023. júl. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ja és azt kihagytam, hogy arra buzdítanak, hogy folyton vásárolj valamit, ha kell, ha nem.

Pl én is szeretek néha ruhás vagy sminkes haul videókat nézni, lányként ez engem érdekel, de ha én gyártanék tartalmakat, akkor szerintem ilyen videókat nem raknék ki, mert nem akarnám, hogy akinek egyébként nincs szüksége új ruhára és nem akart venni, az ne induljon csak azért az üzletbe, mert nálam látta.

Persze, én is nekiállhatnék influenszerkedni, elvileg a kinézetem is megvan hozzá, de valahogy nekem ez nem fér bele, én az eszemmel akarok érvényesülni és “rendes” szakmát akarok. Tudom, hogy ezzel is van munka, meg kell vágni a videókat, vannak néha tárgyalások, időre kell leadni tartalmakat stb., de ne hasonlítsuk már össze ezt a munkát azzal, mint amikor valaki pl. orvos, ápoló, tanár, informatikus, ügyvéd, építész stb.

2023. júl. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Leginkább azért, mert sokuk nagyon káros. Mást sem mutatnak be csak azt, hogy itt vásárolt, ide utazott, itt meg ott bulizott. Mindezt úgy mutatják be, hogy teljesen természetes így élni. A legtöbbjük csak egy tipikus szép lány rengeteg követővel, sminket, hajat, ruhát reklámozva, de azok közül is azokat, amik csak a gazdagabbaknak megfizethetőek. Mindezt olyan természetességgel, mintha bárki zsebből pillanatok alatt megvehetné. Ezek miatt sokan úgy érzik, hogy nem elég jók, semmit nem érnek, mert nem így néznek ki meg nem engedhetnek ilyesmit meg maguknak. Teljesen olyan világot mutatnak be, ami nem is valóságos. Pl több olyan videót is láttam, aminek tanulós vlog a címe, de kb annyi az egész, hogy megmutat egy kinyitott füzetet, vagy könyvet, aztán meg a videó majdnem egészen arról szól, hogy mutatja, hogy milyen drága helyen bulizott, mert ő a kemény munka után megérdemli. Olyat is láttam már, ahol azt magyarázza a csaj, hogy az influencerek keményen dolgoznak azon, hogy nekünk egy jobb világot megmutassanak és ezáltal hozzá segítsenek minket egy jobb élethez. Már most hiába mutatja be a 10000 Ft-os retikült, ha ezt az átlag nem engedheti meg magának.
2023. aug. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mert haszontalannak tartják őket!
2023. okt. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!