Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nálunk sokan...

Szerintetek nálunk sokan vannak olyan konzervatívabb felfogásúak, akik szeretnek tízes, húszas, harmincas éveikben járva egymással inkább magázódni?

Figyelt kérdés
Előrebocsátom, én tegezős vagyok nemcsak itt, hanem élőben is, saját korosztályommal meg a fiatalabbakkal automatikusan (én 37/N), semmilyen helyzetben semmi problémám nem volt belőle és igazság szerint az ismeretségi körömben is mindenki tegeződik. Most vegyük le a klasszikusan emlegetett hivatalos helyzeteket, de nekem furcsa lenne, ha két egymást nem ismerő sportoló huszonéves csaj a futópályán magázódna egymással, vagy két harmincas focidrukker a lelátón magázódna. Egyébként nincs bajom a magázódással és nem "tiltanám be", csak széles körben használom a tegeződést és nem sértődök meg azon, ha ismeretlenek (akár idősebbek) engem tegeznek (persze ha magáznak azon sem akadok ki). Itt is kérdezte valaki, hogy baj-e, ha ő fiatalon is inkább magázódik. Bajnak semmiképpen sem baj, ha ő ilyen körökben szeret mozogni ahol ez szokás, akkor magázódjon velük nyugodtan. Szerintem ez (kissé erőltetett) modorosság, nem a múlt században vagyunk és nem is kell azt visszahozni. Szóval ki hogy gondolja, inkább divatosabb a tegeződés fiatalok közt vagy ez egyáltalán nem alap, és ilyen idősen is inkább magázódni kéne egymással ismeretlenül?
2023. júl. 10. 14:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ki az a "nálunk"? Mi számít soknak?


Amúgy a tegeződés az alap fiataloknál. Nem értem, miért gondolod, hogy nem így van.

2023. júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kb senki, mi lenne az értelme?
2023. júl. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A nálunk alatt azt értem, hogy itt Magyarországon, mert mindenki az angollal jön, hogy ott hogy van, aztán sokak szerint meg nem úgy. A kérdésemet egyébként ez ihlette kicsit: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Mondom, nincs vele bajom, csak manapság ez nekem furcsa és modoros. Szerintem is alap a tegeződés fiatalon. Ma már legalábbis.

2023. júl. 10. 14:23
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

"ki hogy gondolja, inkább divatosabb a tegeződés fiatalok közt"

Fiatalok közt a teccikezés, csókolomozás egyre nagyobb divat. A Lölő stílusban karikás szemű sokat megélt gimis csajszi teccik tudni néni, csókolom stílusban szól a 20 év fekettiekhez.

Olyat is láttam, hogy azonos korúnak csókolomozott (gyógyfürdős diákmunkásnak a szintén tini vendég).

Mondjuk én egy borsodi városban lakok. Lehet csak túl sok tirpákkal találkozok, és jobb helyeken nem így beszélnek.

2023. júl. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Psycho ***** válasza:
100%

Szerintem ez szituáció- és szubkultúrafüggő. Kifejtem.


A sportban, mint szubkultúra, teljesen bevett szokás a tegeződés. De ha ugyanazzal az emberrel ha a sportmilliőn kívül találkozol (mármint úgy, hogy még nem ismered), akkor nem biztos, hogy letegezed.


Ugyanígy, a legtöbb multinál bevett szokás a tegeződés, kortól függetlenül.


De pl. a hivatalban/postán meg ugyebár a magázódás a szokás.


Kétségtelenül lazult picit a felfogás e téren. Én is 30-as vagyok, tegeződős, de ha az utcán szólítok meg valakit ismeretlenül valami miatt, hacsak nem szemmel láthatóan fiatal (pl. 18-20 alatti), akkor magázni fogom.


Megint más kérdés, ha mondjuk egy ismerősöm/barátom mutat be valakit. Akkor tegezni fogom. Kivéve, ha sokkal idősebb, mondjuk 60-as 70-es korosztály. Úgy érzem, nem illik megkérdeznem, tegeződünk-e, hisz az az idősebb fél rezortja.


Megint más, ha kapásból letegez egy valamelyest idősebb, csípőből visszategezem (kivéve, ha 70-es). Vagy, ha azt mondja, tegeződjünk, visszamondom, hogy oké, de akkor lehet kölcsönös, ugye?


Szóval ezért mondtam, hogy szituáció- és szubkultúrafüggő.

2023. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%

Sok tizenkét-tizenhat év közötti ~művész-író~ fiatallal beszélgettem, akik a barátaikkal és a beszélgetés során velem is magázódtak, mert számukra így volt kellemes, és igyekeztek visszahozni a tizenkilencedik század báját. Néhol erőltetett volt, de hajlandó voltam belemenni, adott egy kis komolyságot és szépséget a beszélgetéseinknek.


Huszonhat éves vagyok, és van olyan barátom, akivel néha, bizonyos keretek között magázódunk, de a kortársaimmal alapvetően nem szoktam.

2023. júl. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Korom beliekkel mindig tegeződök, bizonyos helyeken, ahol bevett szokás idősebbekkel is tegeződünk. Hivatalos helyeken én kortól függetlenül magázodni szoktam.
2023. júl. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"A nálunk alatt azt értem, hogy itt Magyarországon"

. Akkor viszont sok értelme nincs a kérdésnek, mert magázódás pl. nincs minden nyelvben, és eléggé eltérő a használat ott is, ahol van (pl. a skandináv nyelvekben főleg írásban jön elő).

2023. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Engem személy szerint zavar ez az amerikaiaktól átvett mindenki mindenkivel tegeződik. Sporteseményeken, konditeremben vagy ilyen közegekben persze oké, de amikor az utcán egy teljesen ismeretlen ember letegez vagy egy bolti eladó, az szerintem túlzott közvetlenség.
2023. júl. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 36 éves vállalkozó vagyok. Nem zavar,ha magáznak, akkor legalább úgy érzem h komolyan vesznek. Vannak emberek meg helyzetek,amikor kínos jópofizni. Olyankor mindenkinek egyszerűbb a magázás.
2023. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!