Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek sokan vannak...

Szerintetek sokan vannak olyanok, akik félnek attól, hogy ha nyugdíjba mennének, akkor nem tudnának mit kezdeni magukkal?

Figyelt kérdés
Az ismeretségi körömben kevés ilyen embert ismerek, inkább többen vannak, akik "családozni" fognak majd, mások a ház körüli teendőkkel, kertészkedéssel szeretnék tölteni idejüket, és többen vannak, akik utazgatnának, aktív társasági életet élnének. Vagy ezeket csinálják most, mint nyugdíjasok. Nekem kevesen mondták azt, hogy ők még nyugdíjasan is valami fizető munkát végeznének vagy éppen most azt teszik.
2023. jún. 30. 08:19
A kérdező szavazást indított:
Sokan vannak ilyenek
Nem jellemző ez
6 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a kérdés szempontjából most nem az anyagi jellegű motivációt kell figyelembe venni (nyilván ez is játszhat, hogy kevés a nyugdíj és azt még kiegészíti valamivel, tehát neki például muszáj dolgoznia), hanem kifejezetten azt, hogy akkor nem tudná elfoglalni magát, úgy érezné, hogy emiatt üres lenne az élete. Tehát aki nem "muszájból" dolgozna.
2023. jún. 30. 08:28
 2/5 anonim ***** válasza:
Apám most 75 éves. Heti szinten két napot dolgozik. Állítása szerint azért, hogy emberek között legyen. Neki így ez jó és én ezt elfogadom.
2023. jún. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Több ilyet is ismerek. Mikor nyugdíjba mentem, mindenki azt kérdezte, hogy ugye dolgozom tovább? Mondtam, hogy nem, egyszerűen nem értették.
2023. jún. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%

Isten őrizzen attól, hogy megéljem!

-Nem bírnám elviselni hosszútávon azt a megaláztatást, ahogyan ebben az országban tekintenek a nyugdíjasokra és ahogyan bánnak velük. Nincs is szerintem olyan társadalmi réteg, amelyik ne úgy tekintene a nyugdíjasokra, mint a társadalom hátán egy púpra, - pedig senki nem kéredzkedett a világra. És ha ez nem lenne elég: egymással a legkegyetlenebbek a nyugdíjasok!

Inkább vigyen el a dögvész minél előbb!

2023. jún. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Addig nekem még van vagy 30 évem, szóval kicsit még odébb van. :D De az biztos, hogy emiatt nem aggódok. Van rengeteg dolog, amit szeretek csinálni, és nagy valószínűséggel fogom is nyugdíjas koromban is. Imádom a számítástechnikát, és hiába leszek nyugdíjas, az 100%, hogy akkoriban is fogok programozni, gépeket javítani, beágyazott rendszereket építeni, stb, csak nem munkában, hanem hobbiként, vagy megbízásra. Meg persze nem hiszem, hogy a játékot valaha abba fogom hagyni. Emellett a kertészkedésel is kizárt, hogy felhagyjak.

Igazából én úgy látom, hogy azok szoktak belekeseredni a nyugdíjaskorba, akik nem tudják magukat elfoglalni. Ismerek ilyeneket én is, és nem csak a lecsúszottabb rétegekből. Tudok sajnos tanárok közül is olyat, akinek abban a pillanatban lett értelmetlen az élete, hogy nyugdíjazták.

2023. jún. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!