Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan olvastok? ÉN HOGYAN...

Hogyan olvastok? ÉN HOGYAN TEHETNÉM?

Figyelt kérdés

Jobban szeretem a papír formátumú olvasást, ezért azon gondolkoztam, hogy a cikkeket és mindent kinyomtatok, és úgy olvasom el. Fiatal vagyok, tehát jogosan gondolhatná az ember, hogy ez hogyan lehet, de én sem tudom. Kényelmetlen képernyőn olvasni, kevesebbet is akarom használni az elektronikai eszközöket, stb.


Ti hogyan olvastok? Mennyire lenne drága, ha nyomtatnám? Milyen alternatívákat tudnátok ajánlani?



2023. júl. 16. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk könyveket szoktam olvasni, de a helyedben talán vennék egy e-book olvasót. Mert a folytonos nyomtatással rengeteg felesleges papír keletkezne.
2023. júl. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Végtelenül pazarló mindent kinyomtatni egyszeri elolvasásra. Talán egy jobb típusú monitor segítene, ha a kijelzőpanel kényelmetlen, esetleg jobban megnézni a beállításokat és azon állítani ami zavar (fényerő? kontraszt?).
2023. júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Könyveket csakis papírformátumban olvasok. De ha gyors hírek, vagy olyan érdekességek amiknek a válaszát hamar tudni szeretném, azt akár számítógépen keresztül is kiolvasom. Mindent kinyomtatni nem csak anyagi teher, hanem helyigényes is lenne.
2023. júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem viszonylag sok (100+) könyvem van, viszont szívesen és előszeretettel olvasok e-book olvasóról, helyhiány és fahiány miatt:D
2023. júl. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Igyekszem napi 50 oldalt elolvasni. Nemrég elővettem egynéhány régi könyvemet, és azokat újraolvasom.
2023. júl. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nagy butaság és pazarlás lenne. Egyrészt maga a nyomtatás, papír, tinta. Másrészt utána mit csinálsz azzal a sok papírral? Hegyekben állna otthon anyádéknál?


Személy szerint ebook olvasóm van. Nem, nem "rontja a szemet", mert direkt olyan technológiát használ, hogy ez ne legyen gond.

Másrészt a magyar könyvesboltok kínálata az én ízlésemnek egy nagy semmi.

2023. júl. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én még az a generáció vagyok, aki tizenéves korában használt először számítógépet, majd internetet. Szerettem papíron olvasni, de azóta bármilyen eszközön tudok és szeretek is olvasni. Kell egy normális méretű kijelző (a mostani telefonok megfelelnek ennek), és egy jó app, amit be tudsz állítani a saját preferenciáid szerint. Onnantól pedig kijelzőn még kényelmesebb is olvasni, mint tartani egy vastagabb könyvet meg lapozgatni. Ráadásul az appok ott nyitják meg a könyvet ismét, ahol előzőleg bezártad, nem kell külön könyvjelzőzni, hacsak nem akarsz benne ezt-azt megjelölni.

A weboldalakon található tartalmat meg böngészőtől függően tudod állítani. Éjszakai mód, betűméret állítás stb. Biztos találsz olyan beállítást, amivel kényelmesen tudsz olvasni. Kinyomtatni nem is olyan egyszerű, ha nincs nyomtatáshoz optimalizálva az adott oldal. Ha meg keresni akarsz a szövegen belül, azt is egyszerűbben megteheted a digitális formátumban. Én a szakdogámhoz a könyvtárban lefotózott fejezetekre is ráeresztettem a szövegfelismerőt, hogy könnyebben kereshetők legyenek.

2023. júl. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1, az e-book-ra bármit feltölthetek?

2, jó minőségű kijelzőim vannak, és akárhogy állítom, zavaró és kényelmetlen olvasni.

7, milyen appokat használsz?


Részletesebben is fogok válaszolni!:)

2023. júl. 17. 01:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Méregdrága és pazarló lenne.


Én könyveket ebookon olvasok, imádom. Mást meg telefonon.

2023. júl. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!