Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti, ha olvastok egy könyvet,...

Ti, ha olvastok egy könyvet, akkor minden információt megjegyeztek, és emlékeztek is rá?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt mondjuk egy novelláskötetet, ami ugye 3-4 oldal általában vagy több. Arra mondjuk 1 hónap múlva emlékeztek külön külön, lebontva, és minden szereplőre?

Én nem nagyon, akkor memória gondjaim vannak?



2018. máj. 10. 22:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs veled baj nyugi. Ha minden felesleges részletet megjegyeznénk azzal túlterhelnénk az agyunkat, ezért van hogy néha a lényegtelen dolgokra nem emlékezünk. Viszont vannak olyan emberek akiknek különösen jó a memóriájuk. Pl emlékeznek rá, hogy 20 éve milyen napra esett pl május 10 és hogy milyen idő volt..de az átlag nem ilyen.
2018. máj. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy emlékszem. Nem olvasnék, ha nem emlékeznék.
2018. máj. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
A francokat...persze, több száz könyv minden szereplőjére emlékezni..na hagyjuk már.
2018. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én emlékszem rá, de hozzáteszem, hogy nagyon részletesen csak azokra a könyvekre amiket szerettem is. Vannak könyvek amiket 10-20 éve olvastam, és ma is kívülről eltudnám mondani miről szólt, a karaktereket, mindent. De van olyan könyv amit pár hete olvastam, és csak a történet ami beugrik. Mert nem igazán tetszett a könyv.
2018. máj. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én jegyzetelni szoktam, így könnyebb, megragad a lényeg.
2018. máj. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

Senki nem jegyez meg minden információt...


A memória érdekes dolog. Én pl. adatokat nem jegyzek meg, ha akarok sem, milliószor olvasva sem. Egy történet már sokkal jobb, képes vagyok komplett mondatokat megjegyezni évtizedekre, de ahhoz igazán meg kell érintenie.

A neveket viszont elfelejtem, egy nagyon hosszú történet főszereplőjének a neve is hamar kiesik a fejemből.


Ami nem tetszik, az nem marad meg. Ami igen, az nagyon. Vannak könyvek, amikért odavagyok és annyira szívesen újraolvasnám, de tök felesleges, mert 10 éve történt, hogy utoljára találkoztam vele, de jóformán minden részére emlékszem, nagyon részletesen... Attól még olvashatnám, de fura lenne, redundáns.

2018. máj. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem mindenre. Tudok úgy párhuzamosan olvasni, hogy nem keverem a sztorikat, de nem jegyzem meg az apró részleteket. Olyan volt már, hogy egy többször újraolvasott könyvnél minden újabb olvasásnál más részletre figyeltem fel, de amikor épp olvasom, alapvetően a történet egészére figyelek, és azok a részletek tűnnek fel jobban, amik kapcsolódnak valamiképp az aktuális élethelyzetemhez.
2018. máj. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Érdekes dolgokat írtok. :)

Még jöhetnek infók!

2018. máj. 10. 23:30
 9/19 Metionin ***** válasza:
Ha tetszik a könyv, akkor tényleg szinte mindent, évek múltával is, ha meg nem tetszik (csak pl. kötelező) akkor még a szereplők nevével is bajban vagyok.
2018. máj. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%
Köszönöm a lepontozást, amiért emlékszem. Nagyon jó memóriám van gyerekkorom óta, de akkor elnézést kérek érte.
2018. máj. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!