Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha munkát kerestek, és t u...

Ha munkát kerestek, és t u djátok, hogy az adott helyen nem fogtok sok időt tölteni (kb még a próbaidő alatt fel fogtok mondani), elmondjátok ezt?

Figyelt kérdés
Vagy így soha nem lehet munkát találni, hiszen minden munkáltató elköteleződést vár a dolgozótól? Ha letagadom-e a valódi szándékomat a "hosszú távon tervez-e nálunk"-kérdésre, kihasználom a munkáltatót? Mik a tapasztalatotok, hogy fogadják a gyors kilépést, ti mit szoktatok mondani? Azzal együtt, hogy tudom, a próbaidő alatti felmondást nem szükséges indokolni, egyik oldalról se. Azt hiszem, az esetleges érzelmi zsarolástól félek a legjobban.
2023. júl. 24. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Dehogyis! Ha létszám leépítés van, a cég sem veri nagy dobra. Nem fognak figyelmeztetni, hogy figyu, haver 3 hónap múlva repülsz, keress munkát.

30 éve dolgozom, hidd el, lesz@rnak,ha úgy van.

2023. júl. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha előre tudod, hogy próbaidő alatt fel fogsz mondani, abba belekezdeni is felesleges. Persze, ha annyira kell az a pénz, akkor ne törődj semmivel, akkor hazudj, mert nyilván nem vesznek fel, ha tudják, hogy még be sem tanulsz rendesen, máris dobbantani készülsz.
2023. júl. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem éhezem, de annyira szükségem van a pénzre nekem is, hogy amíg ki nem találom, mit szeretnék igazán, vagy hol szeretnék majd tartósan élni stb., addig heteket, hónapokat miért legyek munka nélkül. Illetve még ezeken túl is: kifejezetten van igényem a változatosságra, változó körülményekre, most így érzem jól magam. Ha besokallok valamitől pl., jól esik egy ideig kevésbé felelősségteljes munkát végezni. Vagy: elkezdek dolgozni valahol, amúgy tetszrne, de a környezet, a munkatársak leszívnak. Ezt is csak akkor tudom meg, ha már ott vagyok.
2023. júl. 24. 19:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használd ki őket. Általában három hónap a próbaidő, amikor te is felmondhatsz indoklás nélkül, és neked is felmondhatnak indoklás nélkül. Hidd el, ők téged bármikor szívbaj nélkül kirúgnának, szóval te is megteheted ugyanezt, és ha rászorulsz a pénzre, akkor meg is kell tenned. Nyugodtan menj el egy helyre, aztán, ha találsz jobbat próbaidő alatt, akkor lelépsz, és kész :) Legalább nem kell a felmondási idővel bajlódni.
2023. júl. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!