Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Voltál már kirúgva munkahelyről?

Voltál már kirúgva munkahelyről?

Figyelt kérdés

Én sajnos igen. Nagyon rossz érzés volt. :(

2 munkahelyemről is. Mindkettőnél próbaidő alatt mondtak fel nekem. Életem mélypontja volt. Nem teljesen éreztem igazságosnak a dolgot. Nagyon nyomasztó érzés és még máig szégyenkezem miatta. Ha munkahelyeken rákérdeznek hol dolgoztam próbálom kerülni a témát amennyire csak lehet, mert elég nagy csorbát ütne rajtam ha kiderülne ez rólam.

Egy fiatal huszonéves pályakezdő voltam/vagyok (még 1 évet se töltöttem el egy munkahelyen). Igaz már próbaidőn túl vagyok, de mindig bennem van a félelem hogy bármikor foghatják magukat úgy dönthetnek hogy elküldenek engem (akár indok nélkül).

Milyen gyakori dolog manapság a kirúgás? Csak kevés emberrel történik ez meg? Esetleg járt már valaki hasonlóan mint én és ha igen pontosan mi a története?



2023. júl. 16. 17:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
Nem voltam. Jó munkaerő vagyok, meg voltam is, így kb ez fel se merült. Ill most már a saját cégemben dolgozom, így a legrosszabb, hogy max csődbe viszem, bár ez a veszély sincs a láthatáron.
2023. júl. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Kitana. ***** válasza:
100%
Nem voltam, de egy próbaidő alatti elküldést nem élnék meg akkora tragédiának, mintha évek után küldenének el. Ez mindig benne lehet a pakliban, nem mindenki passzol minden munkahelyre.
2023. júl. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Voltam. Egyik helyen azét, mert fegyelmivel küldtek el (családi okok miatt mentem szabadságra és kiderült, hogy amúgy nem adták meg a szabadságot), másik helyen meg a darabszám el-nem-érése miatt még próbaidő alatt.

Most egy ideig biztos úgy leszek, hogy a lehető legkevesebbet költök a pénzemből, mert azzal számolok, hogy más helyen is kirúgnak.

2023. júl. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a második hozzászólóval. A próbaidőnek egyszerre van negatív és pozitív oldala. Negatív az, hogy ha neked tetszik és/vagy szükséged van munkára aztán egyik pillanatról a másikra munka nélkül maradsz. Pozitív az, hogy te is bármelyik pillanatban ott hagyhatod, ha valami nem tetszik esetleg jobb lehetőségre akadsz. A próbaidő alatti elküldést én sem élném meg hatalmas traumaként.


A kérdésedre pedig a válasz az, hogy igen. Két alkalom volt. Mind a kétszer próbaidő alatti "felmondás" volt. Kereskedelemben helyezkedtem el. Pályakezdő voltam. Első munkahelyem egy italkereskedés volt két telephellyel. Egy hónapot töltöttem ott. Azzal tisztában voltam, hogy felvettek egy nőt is, s úgymond kettőnket "versenyeztettek". Tudtam, hogy egyikünk fog majd maradni. Az egyik helyen elég korrekt volt az a férfi, aki betanított. A másik helyen pedig sikerült kifognom a tipikus kangörccsel szenvedő prolit. Pályakezdőként tele voltam feszültséggel, mert nagyon akartam dolgozni, s akkor visszahúzódó is voltam, így nem tudtam mit kezdeni azzal a helyzettel, hogy állandó témája a szex volt és az, hogy kit hogyan "rakna" meg a női vásárlók közül. Főleg úgy, hogy ezeket a témákat alapból kerültem, s inkább haverokkal, barátokkal beszélgettem ilyenekről, s nem egy vadidegennel. Sok esélyem nem volt, mert amikor a harmadik hetemen visszakerültem az előző betanítóhoz, aki ki volt akadva azon, hogy a betanulásomban nem segítettek. Ő megtanított kasszázni, s szólt, hogy tegyenek be, mert ügyes vagyok, de ott ezt nem tették meg. Így nem is volt meglepő, hogy a tapasztalattal rendelkező nőt választották.


Második helyem egy újonnan nyíló bútorbolt volt. Én és két lány dolgozott ott. Nagyjából alig adtunk el valamit. A főnöknek nagy álma volt bútorboltot nyitni. De már akkor sem volt kereslet. Első fizetés is majdnem egy hetes csúszással adta ide. Bementem dolgozni, s behívott. Majd odaadta a borítékot, s közölte, hogy hazamehetek, mert nincs rám szükség. Elég bunkó volt, s nem is úgy mentem be dolgozni, hogy két óra múlva kirúgnak. Konkrétan majdnem elbőgtem magam úgy jöttem ki onnan.


Aztán két hónap után felvettek máshová, ahol öt évig dolgoztam, s onnantól mindig én váltottam. Sajnos szembe kellett néznem azzal, hogy sokszor sokat számít, hogy milyen vezetők/főnökeid vannak. Volt olyan, aki közvetlen volt, de akadt olyan is, aki rendes volt, de szigorú. Persze olyan is, akinek csak az számított, hogy körbe legyen ugrálva. Azokról nem is beszélve, akik nem munka alapján ítéltek meg, hanem szimpátia kapcsán. Ezeket el kell fogadni, hogy vannak és lesznek ilyenek és hasonló szituációk. A kirúgásaid meg rád tartoznak. A lényeg, hogy ahová mész meg legyenek elégedve vele. Nyilván mindenki szokott ferdíteni, ami akkor lehet problémás, ha mondjuk utánad néznek, hogy milyen tapasztalataid vannak. Szerintem engedd el ezeket a dolgokat.


35/F

2023. júl. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Négyszer voltam kirúgva, mind a 4x azért mert nem ment jól a cégnek (nyilván nem engem rúgtak ki egyedül, volt hogy másik 50 embert).


Ha valóban hibáztál és azért történt ez akkor tanulj belőle, amúgy meg ne foglalkozz vele. Nem ez alapján fognak megítélni a kövi melóban. Persze ha nem valami kiugró dologról van szó.

2023. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Voltam.

Leépítettek.

2023. júl. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer, mint kiderült kellett a hely az egyik kisfőnök ismerősének. Nem volt kellemes utolsó hét, mindent megtettek, hogy én mondjak fel, nem tettem, végül kénytelenek voltak ők. Mikor bementem a papírjaimért, már ott feszített a csókoska.
2023. júl. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam.


De sikerült már olyan munkahelyen dolgoznom, ahol átlagban 1-4 hét között elmenekültek az új kollégák. Nem volt egy leányálom meló.


Viszont én is dolgoztam olyan helyen, ahol mindig kivártam a próbaidő végét (3 hónapot) és az utolsó 1 hétben úgy döntöttem, hogy ez 3 hónap után is olyan szar, mint volt és felmondtam végül, hogy elkerüljem a felmondási időt.

2023. júl. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Igaz már próbaidőn túl vagyok, de mindig bennem van a félelem hogy bármikor foghatják magukat úgy dönthetnek hogy elküldenek engem (akár indok nélkül)."


Indok nélkül csak próbaidő alatt közölhetik a felmondást. Minden más esetben kötelező a munkáltató általi felmondást indokolni - írásban!

A felmondás indoka a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával, képességével vagy a munkáltató működésével összefüggő ok lehet.

Ezek az indokok bíróságon megtámadhatóak, ha tudni lehet, hogy csak mondvacsináltak. Tehát nincs semmilyen alapja. Mit nyerhetsz egy per által? Például sérelmi díjat követelhetsz a munkáltatótól.

2023. júl. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem, még nem volt szerencsére (lekoppogom), de biztos vagyok benne, hogy rossz érzés.

Olyan volt, hogy majdnem ott hagytam azért helyem, mert kinevezetek csoport vezető szerűségnek BSC diplomával és egy lány akinek MSC végzettsége volt, nagyon elkezdett engem fúrni, de olyan szinten, hogy az élhetetlen volt, a legkisebb szálkát is megtalálta bennem. Nem csak munka terén, hanem már az is baja volt majdnem hogy hogy feszültem a hajam stb.

Ő szóvá tette a vezetőségnek, hogy neki magasabb a végzettge mint nekem.... A vezetőség mondta neki, hogy az lehet de nézzen magában, hogy szakmailag, munkavégzésileg fény évekre van tőlem.... Akkor is, ha a "Harvard" végzett (természetesen nem ott végzett). Egy hónapig körülbelül még ment a duzzogás.

Én mondtam, hogy vagy el megyek... Már el is kezdtem keresni....Lassan már a pozíció sem érdekelt... Végül ő repült páros lábbal.

Azóta is csak olyan munkája van amit egy titkár nő, vagy egy szakirnyú OKJ el végeznek...de talán még azok is komolyabb feladatot kapnak.

Szidja az egész világot az oktatás az egyetemet mindent, hogy még GT MSC sem lehet megfelelő munkát találni... Nem veszi észre magát... Onann tudom, hogy mi van vele, hogy partner cégnél dolgozik és az emberek 80% utálja.

2023. júl. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!