Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás próbaidő alatt?

Felmondás próbaidő alatt?

Figyelt kérdés
Próbaidőn vagyok, úgy tudom azonnal fel lehet mondani, tehát ha holnap munkakezdés előtt felmondok akkor aznap már nem is kell dolgoznom, mehetek is? Vagy azt a napot még le kell dolgoznom és munka után adjam be a felmondást? Ez az első munkahelyem, nem tudom, hogy működik ez :D

2023. júl. 3. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább most mondj fel, holnap meg írd alá a papírokat.
2023. júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt bármikor felmondhatsz indoklás nélkül. Megmondod hogy neked ennyi volt és felmondasz. Megírod a papírt aztán megmondják mikor kell bemenned a kilépő papírjaidért vagy kipostázzák. Vannak olyan munkáltatók főleg a kis cégeknél ahol főleg a fiatal pályakezdőket szeretik átvágni azzal hogy a próbaidő alatt is kérnek felmondási időt meg azt a napot is le kell dolgoznod. Nem kell ledolgoznod, reggel bemész megmondod a vezetődnek hogy részedről ennyi volt és nem veszed fel a munkát. Megteheted azt is hogy csak simán besétálsz valamikor délelőtt és felmondasz de annyit azért minimum illik megtenni hogy felhívod őket még ma vagy műszak előtt hogy rád ne számítsanak mert nem mész.
2023. júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor felmondhatsz.

Első munkahelyem ruhabolt volt, nap elején mondtam fel. Megkértek, hogy azt a napot még dolgozzam le, hogy ne kelljen behívniuk valakit a szabad napján... Annyit még megtettem, ennyit illik is meg jófejségből is.

2023. júl. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

Próbaidő alatt bármikor indoklás nélkül felmondhatsz. Azonnalinak minősül, ami annyit jelent, a felmondás közlése utáni percben a munkavégzési kötelezettséged is megszűnik, aznap pedig a munkaviszonyod is. Az aznapi műszakot csak akkor viheted végig, ha a munkáltató ehhez hozzájárul.


Ha mondjuk 10 órakkor közlöd a felmondásod a munkáltatóddal, és reggel 6-tól dolgozol, akkor 10.01 perckor már megszűnik a munkavégzési kötelezettséged. Ha kérik és úgy gondolod, akkor az adott műszakot még végigdolgozhatod. Ha nem kérik, de Te szeretnéd, akkor csak a munkáltató hozzájárulásával teheted meg. Ha nem járul hozzá, akkor távoznod kell a munkavégzési helyről, hiszen előtte felmondtál, ami azonnali hatályúnak számít.

Ilyen esetben a 6 óra és 10 óra közötti munkavégzésre bérezés jár. Ha végigdolgozod az adott műszakot, akkor nyilván arra is jár bérezés.


A "rögtön" mehetsz a gyakorlatban nem így működik, hiszen el kell számolnod a munkáltató eszközeivel, mielőtt távoznál. De munkát már nem kell végezned a felmondásod után.


Fontos!

Mindig írásban mondunk fel! Az írott felmondás átadásának napja vált ki joghatást, nem pedig a felmondásra írt dátum a lényeg. Az átadás napja. Ha ezt még próbaidőn belül léped meg, akkor az azonnalinak minősül. Ha próbaidő után "közlöd" (adod át írásban) a felmondást, az már nem minősül azonnalinak.


Tanuljuk meg: A szó elszáll...!

2023. júl. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!