Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy már fiatalként...

Normális, hogy már fiatalként depressziós vagyok az idő múlása miatt?

Figyelt kérdés

Középiskola végén nagyjából 3 hónapon át erőteljes szorongást éreztem reggeltől estig amiatt, hogy ez is elmúlt...


Most külföldi egyetemi félév végén ugyanezt érzem.


Az pedig, hogy lassan az egyetemmel is végzek kikészít.


Rossz belegondolni, hogy többé már nem leszek fiatal, közelítek a 30-hoz... Utána 40, 50, 60 jobb esetben még pár évtized, ami egyre gyorsabban fog telni, aztán vége. S először elmennek majd a nagyszülők, majd a szülők, aztán a barátok és én, ezután lépésről-lépésre rohad szét majd előbb-utóbb az, ami eddig az életemet jelentette.


Tudom, hogy szerencsés vagyok sok szempontból, mégis ezt érzem állandóan...



2023. júl. 25. 23:15
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
64%

7-es, 10-es vagyok

Igen, egyébként a 9-esnek abszolút igaza van, az ilyen mértékű szorongás egyébként már megér egy pszichológust. Nyilván mindenkinek eszébe jut ez néha, de nem szorong rajta hónapokig 20 évesen. A pszichológus esetleg segíthet rájönni, mi van ennek a szorongásnak a hátterében.

2023. júl. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
74%
Ja és gondolom, nem csak emiatt szorongsz. Én legalábbis alapjáraton szorongok mindenen, tehát ez a téma végképp kiakaszt.
2023. júl. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
85%

Nálam még ehhez hozzájön az a tudat is, hogy mennyivel jobb életem lehetett volna egy másik országban.

Látom, hogy mások megélték az életet, mellettem pedig elment.

El sem kezdődött az életem, de már azon aggódom mi lesz, ha a szüleim lebetegednek, utána pedig én. És én egyedül is leszek.


35/f

2023. júl. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
73%
Az idő múlásán azon szoronganak, akik elégedetlenek az eddigi életükkel. Akik úgy érzik, hogy nem volt elég élményben részük, túl sok volt a kudarc, túl kevés a siker, akik nem tartanak ott az életben, ahol szeretnének, akiknek nem voltak lehetőségeik, vagy kihagyták azokat.
2023. júl. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
34%

Szerintetek mégis melyik pasas depizik az idő múlásán?

A) a 35 éves csóró agglegény, aki 20 évesen dugott először egy prostival és kb szökőévente egyszer jön össze egy csaj, akit felvihet a lepra albérletébe.

B) a 35 éves sikeres gazdag családos férj, aki a felesége előtt végigkefélte a fiatalkorát már 15 éves korától kezdve.


Ugye értitek a lényeget? Azért vagytok depressziósak az idő miatt, mert úgy érzitek, hogy az életetek nem volt elég jó (vagy kifejezetten sz●r).

2023. júl. 26. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
16%

Nem normális.

Pont abban az időszakban vagy, amikor nem kéne ezzel foglalkozni, hanem bulizz, élvezd az életet, fiatal vagy, semmi gondod. A depressziót hagyd meg az itteni 30-as inceleknek.

Én is azt javaslom, hogy keress fel egy pszichológust.

Komolyan, hónapokig kattogni ezen? Tudod te mennyi boldog pillanattól fosztottad már meg magad emiatt? Megérte?

Hozd ki magadból a legtöbbet, és tégy olyan dolgokat, amikre majd emlékszhetnek rád, ha te már nem leszel az élők sorában. Viszont az életet most éld, ne holnap, mert ma tudsz egyedül csak változtatni rajta.

2023. júl. 26. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
67%
Engem azért nem zavar, mert minden percet igyekszem értelmesen kihasználni.
2023. júl. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Én 33-ig nem nagyon éreztem az idő múlását.

Utána HOPP!! És most azt mondom, baromi rövid az élet.

2023. júl. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

15, azt azért kifelejtetted hogy ebbe bőven belejátszik a szerencsefaktor is. Nézzük a genetikát, ki honnan indul, stb.

Könnyű magas lóról beszélni.

2023. júl. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
20%
Igen
2023. júl. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!