Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy már fiatalként...

Normális, hogy már fiatalként depressziós vagyok az idő múlása miatt?

Figyelt kérdés

Középiskola végén nagyjából 3 hónapon át erőteljes szorongást éreztem reggeltől estig amiatt, hogy ez is elmúlt...


Most külföldi egyetemi félév végén ugyanezt érzem.


Az pedig, hogy lassan az egyetemmel is végzek kikészít.


Rossz belegondolni, hogy többé már nem leszek fiatal, közelítek a 30-hoz... Utána 40, 50, 60 jobb esetben még pár évtized, ami egyre gyorsabban fog telni, aztán vége. S először elmennek majd a nagyszülők, majd a szülők, aztán a barátok és én, ezután lépésről-lépésre rohad szét majd előbb-utóbb az, ami eddig az életemet jelentette.


Tudom, hogy szerencsés vagyok sok szempontból, mégis ezt érzem állandóan...



2023. júl. 25. 23:15
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
86%
Téged nem az idő múlása, hanem a várható változások aggasztanak. Ami kismértékben normális, de ha túlsúlyra jut az aggodalom, a boldog, izgatott várakozás ellenében, az már nem jó.
2023. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Néhány embernek sajnos a sok mélázás közben nem marad ideje élni...
2023. júl. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes konkrétan átgondolni hogy pontosan mi zavar abban hogy már nem leszel 20-30-40... Pontosan mi az amitől félsz hogy elmúlik? És akkor azt le tisztázni magaddal.
2023. júl. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
89%

Ha az ember milliárdos,egészséges, sikeres,körűl zsongják a csajok,akkor nagyon is fél az elmúlástól) hogy ne érjen véget az álom élet amiben él.


Aki szenved lelkileg és testileg,az még kívánja hogy bárcsak meghalna

2023. júl. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
88%

#15


Most azt mondod, aki végig kefélte a fiatal korát, gazdag, mindene megvan, pusztán egy dolgot nem vehet meg, az időt, az nem lesz depis, ha látja, hogy mindaz, amit átélt, már a múlt?

Ez máshogy rossz, mert tudja mit veszít, még aki sosem élte meg, az nem tudja.


És képzeld, 35 évesen is jól nézek ki, de 45 évesen már akkor sem leszek 25 éves szinten, mert az idő utolér mindenkit!

Egy idő után a testem nem fogja bírni azt a szintet pl edzésben, amit korábban.

2023. júl. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
89%

19, nem felejtettem ki semmit. Sehol nem írtam, hogy az élet igazságos. Csak azt mondom, hogy ez van. Nyilván a tyúkmellű gyíkarcú 170 magas girhes ZS kategóriás srác is vágyik ugyanúgy a csajokra, szexre; mint a 185 magas sportos, jóképű, sármos Alfa.

Az élet igazságtalan, de ez semmiben sem változtatja meg a hozzászólásom igazságtartalmát.

2023. júl. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
70%

25, pontosan ezt mondom. Aki megélte ezeket a megfelelő korban, az fogja úgy érezni, hogy teljes életet élt, hogy megvolt minden, aminek meg kellett lennie.

Aki meg kimaradt az leragad általában. Az fog szomorkodni inkább az idő múlásán, mivel tudja, hogy már sosem fog részesülni azokból az élményekből, amikből szeretett volna.

Nézd csak meg itt. Felnőtt férfiak még mindig tizenéves csajokra verik a répát, és nem tudnak felnőttként gondolkodni. Mert kimaradtak ezekből a dolgokból, nem tudják feldolgozni a veszteséget, és nem tudnak emiatt felnőni sem. 35 éves férfitestben élő 15 éves szellemi érettségi szintig jutott kisiklott életű pasasok.

2023. júl. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
25%

25, sokkal jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tetted meg, ezt ne felejtsd el!


[link]

2023. júl. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon együtt tudok érezni, és furcsa, hogy mindig nyáron törnek rám ezek az érzések, és a rossz idő megnyugtat. Fordítva kellene lennie.

Először 3-4 évesen kezdtem el zokogni azon, hogy nem akarok meghalni, a szüleim nem értették, alig bírtak megnyugtatni.

Mióta végeztem a középsulival azóta úgy érzem felgyorsult az idő, konkrétan mintha csak tegnap lett volna, és már idén 3 éve, az általános iskola sem olyan régi emlék, és durva belegondolni, hogy már 7 éve, hogy kijártam. Azt érdekes módon nem sirattam annyira, nem volt egy jó közeg és az 8 év iszonyatosan hosszúnak tűnt, ehhez képest a középiskolai 4 nagyon hamar elment. Az is megrémít, hogy amellett hogy ilyen gyorsan telik az idő, nem csinálok semmi olyat ami boldoggá tesz, nem úgy élem az életemet ahogy szeretném, nem érzem jól magam és nem vagyok boldog. Magányosnak is érzem magam. Nincs jövőképem, nem tudom mi lesz velem az egyetem után, nem akarok egy munkahelyen megrohadni, szeretnék igazán élni, de ahhoz pénz kell. Néha ezért irigylem nagyon azokat akik gazdag családba születtek, mert nekik minden erőfeszítés nélkül ott van, amiért nekem hosszú évekig tanulnom és dolgoznom kell, ők a fiatal éveiket 100%-ig kitudják élvezni, utaznak, buliznak, olyan élményekben vesznek részt amiről én álmodni sem merek.

2023. júl. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

44 vagyok. A változás alapvetően sokszor félelmetes, mert kizökkent abból, amit eddig szerettünk, megszoktunk. Egy dolog van, ami nálam működött mindig, hogy nyitott voltam az újdonságokra. Ezek persze először lehet, hogy félelmetesek, mert semmi ismerős nincs benne, de hosszútávon nagyon megéri. Hogy példákat is mondjak:

- főiskola után új vállalkozás

- Budapestre költözés az ismeretlenbe

- új iroda kipróbálás (senkit sem ismertem, de nagyon jó barátságok születtek)

- külföldre költözés nulláról, ott nősülés

Meg ilyenek. Ez jól kitöltötte az elmúlt 20 évemet persze nem azt jelenti, hogy nem nosztalgiáznék néha, de tudom, hogy az önmagában nem visz sehova, inkább csak a szívemet fajditja.

A terveim a következő 20 evre: új lakóhely, építkezés, élvezni továbbra is az életet.

Szóval nézőpont kérdése: rohad szét az eddigi életed, vagy lehetőséged van egy új szakaszra. Én biztos nem fogalmaznék így, hogy rohad szét az eddigi életem, bár kétségtelen néha elég megterhelő, hogy állandóan változik minden.

2023. júl. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!