Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen kétségbeejtően...

Miért ilyen kétségbeejtően pocsék az emberek helyesírása? Ált. isk. alsó tagozat anyagát nem tanulta meg az emberek 80%-a. Nem ciki?

Figyelt kérdés

2023. júl. 28. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokan egyszerűen csak igénytelenségből nem figyelnek oda a helyesírásra. Sajnos ez van.
2023. júl. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert keveset olvasnak. Ismerek olyat, aki még negyvenvalahány évesen is rendszeresen lesszt ír lesz helyett és össze-vissza használja a mondatközi írásjeleket. Egyszer "rotembilernek" írta a Rottenbiller utcát. (Egyetlen szóban 4 hiba...) Még egy gyenge helyesírású ember is előbb utóbb automatikusan elsajátíthatja a helyes formákat, ha eleget olvas, de aki évek, évtizedek óta nem vett könyvet a kezébe, az reménytelen.
2023. júl. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
mi a baly a hejesirásal ?
2023. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Bocsánat, nem tudtam kihagyni!
2023. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ékezet nincs, akkor lehet, hogy szimplán lusta az illető, de ha ilyen bakik vannak, mint pl:. hüje, inteligens, teccik, halyó, gója, tuggya, bicigli, komoj, ijen stb. és társai, akkor feltételezhető, hogy az illető nem direkt írta "félre", hanem egyszerűen buta, mint a föld. Vagy legalábbis tanulatlan.


Mondjuk az az érdekes, hogy én nyelvtanból - ezen belül is általános iskolában - 2-es voltam, mint majdnem minden más tantárgyból is, nem vagyok rá büszke, és nekem 2-es átlaggal nincs is jogom megmondani másról, hogy buta e, avagy sem, de amikor szakközép iskolát végzett, vagy főiskolát végzett ember ír így, az döbbenetes.

2023. júl. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt bírom, amikor egyszerűen annyival lerendezik, hogy: "Telóról írtam", mintha elfogadott dolog lenne, hogy valaki telefonon csak szarul tud írni.
2023. júl. 29. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a ciki hogy így is le tudtak érettségizni.
2023. júl. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvasnak, vagy ha igen, akkor sem érdekli őket, mi hogy van leírva. Én például mindig észreveszem, ha látok egy szót, aminek a helyesírását rosszul tudtam eddig (rá is keresek, hogy biztos én tudom-e rosszul), és meg is marad a fejemben, mert én nyitott vagyok az új információkra ebben a témakörben. Persze van, ami nem ragad meg, például azt sose értettem igazán, hogy az és elé mikor kell vessző. Ugyanúgy a földrajzi nevek helyesírása is magas volt nekem. De ha fel tudnám fogni, akkor úgy használnám, ez nem kétséges. Az nekem is döbbenetes, hogy egy "lesz" kaliberű szót hogy nem tud valaki megjegyezni, amikor suliban szerintem minden tanár is kiemelte olyan ezerszer.
2023. júl. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

igen, sajnos nem figyelnek oda, illetve egyre kevésbé figyelnek oda... sajnos számos hirdetésben is előfordul, hogy egy rossz helyesírót ültetnek oda a reklámszöveg megírásához...


azért látok már jó pár helyen olyat, hogy

"mond el"

"kezd újra"

"játsz ingyen"

(azonban van aki túlzásba viszi a szabályok betartását, tőlük jön a "nézdd meg" és az "írdd át")


eközben befigyel egy-két "muszály" meg "mindíg" és a "kissebb" is


de ami a legdurvább, amit az emberek több mint 50%-a ront el: a -val/-vel (főleg mozaikszavak, számok, idegenszavak után, pl. %-al, 1-el, utóbbit láttam kiírva is: egyel) és a -vá/-vé (pl. célpontá, ismerté) ragok hasonulási szabálya!

2023. aug. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó, remélem, hogy a "célpontá", "ismerté" szavakat direkt írtad félre, mert mindegyik két "t"-vel írandó. Célponttá, ismertté.


Tehát bagoly mondja verébnek. :/

2023. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!