Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Első évfolyamos, levelező...

Első évfolyamos, levelező tagozatos egyetemistaként egyszerűen nem kapok munkát. Mit csinálhatok rosszul?

Figyelt kérdés

Érettségim van szép eredménnyel, mivel művészeti gimiben végeztem, szakmai vizsgatárgyból is van eredményem.

Továbbra is az az elsődleges szempont az életemben, hogy művészeti felsőoktatásba kerüljek, éppen ezért mentem levelező tagozatra, hogy mellette minél több időt tudjak szentelni ennek a törekvésemnek, hogy minden nap gyakorolhassak, illetve, hogy megmaradjanak az államilag támogatott féléveim.

Már a pandémia alatt is beadtam pár helyre, de sok helyen még csak visszajelzést sem kaptam, pedig “elméletileg” akkor is értesíteniük kellett volna, ha nem engem választanak.

A tipikus diákmunkáknál az az elvárás, hogy nappali tagozatos legyek, ami ugye az esetemben emiatt esik ki, más helyeken pedig 1-3 év munkatapasztalat vagy kereskedelmi végzettség az elvárás, amivel egy gimiből frissen kiesve nem rendelkezem.

Volt olyan hely, ahová behívtak, szimpatikus voltam nekik kezdetben, de amikor megemlítettem, hogy szombatonként járok egyetemre, azonnal a “nem egymást keressük” lett a válasz, mert náluk minden hónapban kötelező egy szombatot bevállalni, mert “ugye gondolom, hogy más fogja elvégezni helyettem?!”

Főként drogériákba, parfümériákba, plázás ruhaüzletekbe adtam be, mert a jelen állapotomban ezeket találom a leginkább testhezállónak.

Kommunikációra képes, segítőkész ember vagyok. Nem együgyű, “butuska Magdiként” mentem volna oda, rengeteg niche és luxusmárkás illatot ismerek, rendszeres vásárlója vagyok az üzleteknek.

Míg rengeteg alkalommal volt olyan tapasztalatom, hogy ez eladónak halvány gőze nem volt az üzlet termékeiről, vagy képtelen volt az emberi kommunikációra, fizetéskor is csak makogott össze-vissza.

Gyorsétterem szóba sem jöhet, mert 2 évtizede vegetáriánus vagyok, undorodom a hústól, nem lennék megbízható munkaerő, továbbá nem dolgoznék szívesen olyan helyen, amit jómagam sem támogatok.

Rengeteg lehetőségről pedig azt sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák, annyira távol áll tőlem.


A másik dolog, hogy nem vagyok budapesti, igaz, a település, ahol lakom, mindössze egy órára van tőle, szóval nem nagy távolság.

Én viszont mindenképp a fővárosban szeretnék munkát vállalni, mert úgy érzem, hogy az életem minden területén megbénít ez a vidéki börtön. A célom az, hogy habár jól szituált családból származom, végre kiszakadjak innen, építsem az életemet.


Rettenetesen le vagyok törve. A szüleim egyelőre “eltartanak”, de mellette napi szinten hozzám vágják, hogy egy semmirekellő, életképtelen kolonc vagyok a hátukon. Nyilvánvaló, hogy nem szeretném, hogy ez örökké így legyen.



2022. jún. 8. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Levelezővel nem vehetnek fel diákmunkára úgyhogy marad a főállás.

Jelentkezz árufeltöltőnek mert sokszor sok helyre van felvétel és nem kérnek végzettséget.

2022. jún. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Nagy a verseny, sokszor vagy 50 bekuldott oneletrajbol lesz 1 melo. Ha nincs vegzettseg meg tapasztalat akkor nem tudsz valogatni.. rengetegen keresnek melot tapasztalattal, nyilvan rajuk kerul a valasztas
2022. jún. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Tudod érettségivel, szakma és tapasztalat nélkül nagyon nehéz elindulni az életben. Ne keseredj el, nagyon sok kitartás kell és bátran küld bárhová az önéletrajzod ami megtetszik. Mert mi veszteni valód van? Legfeljebb nem hívnak be.

"sok helyen még csak visszajelzést sem kaptam, pedig “elméletileg” akkor is értesíteniük kellett volna, ha nem engem választanak" Ezt ne vedd magadra, nem neked szól, egyszerűen a munkaadók, a HR-sek ilyenek, azoknak sem mindig szólnak vissza, akit interjúra hívnak, akiket pedig még arra sem, azokat nem fogják kiértesíteni. Pályázz minél több helyre, és ne keseredj el. Valahol Téged keresnek!

2022. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

#1 csak ez a ket lehetoseg van? diakmunka vagy foallas? persze hogy nem


kerdezo en nem akarom elhinni hogy csakis 40 ora/het allasok vanak, foleg kereskedelemben. ismerosom kozepiskolat es most az egyetemet is vegigdolgozza reszmunkaidoben butikokban, drogeriakban, fagyizokban, stb (most talan egy Lushban dolgozik, de dolgozott mar H&M-ben es Calzedoniaban is)

2022. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
a kereskedelemben általában elvárás a havi néhány szombat, felejtős. esetleg szupermarketek? ha szombaton van órád, cserébe fel tudod ajánlani a vasárnapodat.
2022. jún. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
#5 ha szombatra vagy beosztva, persze. jobb helyeken meg vannak adva az allashirdetesben a munkanapok es a munkaido, ezalapjan tudja eldonteni az ember, hogy neki megfelel-e vagy sem. a megadottakon kivul minden tulora, amire nem otelezhetnek. plusz jobb helyeken figyelembe veszik az ember egyeb kotelezettsegeit, pl iskola
2022. jún. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, ez egy ördögi kör. Mégis hogy szereznék tapasztalatot, ha még dolgozni se engednek?

Habár még fiatal vagyok, állandóan abba ütközöm, hogy a jelen rendszerben a munka világában nincs jövőm. Márpedig ez nem állapot.

Jól hangzik, hogy a 25 év alattiak SZJA mentességet élveznek, “támogatják a fiatalokat”, de mégis hogyan éljenek ezzel, ha még dolgozni sem engedik őket?

2022. jún. 8. 11:15
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Kapcsolatok nelkul passz. En ugy oldottam meg h nagyon sok haverom van. Most meg mar tapasztalat is igy elboldogulok ha ugyvan, de eletembe 1x kelett melot keresnem az is 2 nap alatt sikerult. Altalaba hivnak folyton
2022. jún. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Tapasztalat nélkül nehéz, èn is árufeltöltő munkát javasolnék. Keress részmunkaidős, beugrós állásokat, azoknak lenniük kell.
2022. jún. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Most jön a nyár, lehet tudsz találni valami szezonmunkát.
2022. jún. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!