Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idősebbek miért nem tudják...

Az idősebbek miért nem tudják elfogadni hogy minden változik?

Figyelt kérdés

Panaszkodnak hogy amikor még ők voltak fiatalok minden más volt...

De minden változik... Visszamentem a környékre ahol gyerekként éltem. Sok házat lebontották,újjakat építettek.A helyi kisboltban már nem lehet venni kiscsokit amit gyerekként gyakran vettem 20Ft-ért... A helyi általános iskola neve is megváltozott. Hasonlóan így,semmi nem állandó...



2023. júl. 29. 12:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Mert sok dologról azt gondolják, hogy régen jobb volt - és néha jogosan.
2023. júl. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A múltat nem lehet visszahozni...
2023. júl. 29. 12:03
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez azért van mert idősek.

Az életünk legszebb szakasza a fiatalkor.

Nekik a fiatalkoruk hiányzik nem az akkori “világ”.

Az akkori életet kötik a fiatalkorukhoz amit szeretnének visszakapni.

2023. júl. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
#2 Nem is kell.
2023. júl. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

#4 vagyok. Már nem vagyok fiatal, de egyáltalán nem kívánom vissza azt a korszakot, amikor még az voltam. Lakás csak kiutalásra, vezetékes telefon kiváltságnak számított, új autó 5-7 évi várakozás után (hitel nem volt). Elhelyezkedés sem volt könnyű, általában valaki ajánlásával ment, a fizetés pocsék volt. Áruhiány volt, sokmindent csak csúszópénzért lehetett megszerezni. Még lehetne sorolni, egyelőre ennyi jutott eszembe.

N

2023. júl. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem rólad beszéltem hanem átlagban a közép-időskorú emberekről.
2023. júl. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
21%
Mivel ők, egyedül ők építették fel a fél-, ha nem is az egész országot, így megragadtak ezen a szinten, hogy őnekik ezért minimum egy Nobel-díj jár, és a fejlődést meg hagyjuk, szerintük. Jó minden úgy, ahogyan van vagy 150 éve.
2023. júl. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
Minél öregebb az ember annál kevésbé fogékony az új dolgok tanulására, szóval minél idősebb valaki annál nehezebb a változó világban élnie. Főleg ha az ilyen gyorsan változik. Majd ha öreg leszel veled is ugyan ez fog történni, még akkor is ha nagyon progresszívnak tartod is magad.
2023. júl. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8# Miért kellene ilyennek lennem majd? Balázs Klári beszélt erről,hogy nem mondják ők sem. Hogy "bezzeg az én időmben."
2023. júl. 29. 15:50
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem a "bezzeg az én időmben"-ről beszéltem, hanem úgy általában a változás elutasításáról. Az meg óhatatlan mert az idős agy már nem tudja a lepést tartani mindennel ami változik, főleg a mai világban mikor szinte napomta van valami új.
2023. júl. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!