Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idősebbek miért nem tudják...

Az idősebbek miért nem tudják elfogadni hogy minden változik?

Figyelt kérdés

Panaszkodnak hogy amikor még ők voltak fiatalok minden más volt...

De minden változik... Visszamentem a környékre ahol gyerekként éltem. Sok házat lebontották,újjakat építettek.A helyi kisboltban már nem lehet venni kiscsokit amit gyerekként gyakran vettem 20Ft-ért... A helyi általános iskola neve is megváltozott. Hasonlóan így,semmi nem állandó...



2023. júl. 29. 12:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%

Az, hogy valaki idős, nem jelenti azt, hogy hülye is. Vannak rugalmatlan emberek, de ők már fiatalon is azok voltak. Anyai nagymamám modernebb gondolkodású volt, mint a lányai. Idős korban kicsit lelassulunk, mert már nincs miért rohanni, de tanulni, fejlődni halálunkig lehet, és kell is.

N

2023. júl. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
65%

54F vagyok,de nem kívánom vissza a fiatal koromat.Én jól érzem magam most is.Vannak ezek a retró,meg "emlékszel?" stb. oldalak.A fenét volt jó,max az ember azért szereti,mert kötetlen volt és fiatal.

De amúgy (saját vélemény!)minden sz@r volt.A gazdaságpolitika,a kgst,a szovjet megszállás,az autók,a boltok kínálata,minden az ég világon egy f.stenger volt nyugathoz képest.

Most minden van,tök jó dolgok,fejlett technika,nem az a nyomortenger,amit a kádárrendszer nyújtott.Anno kitermelődött egy proli alkoholista nép,és ez Mo.-on még a napjainkban is érezhető.

úgyhogy én igen elfogadom,hogy minden változik,és ez tök jó.

2023. júl. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
68%
Na de pont ezt írtam,hogy azért kívánják vissza mert fiatalok voltak.
2023. júl. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
68%
Már az is egy eléggé tágan kezelhető részlet, hogy kinek hol kezdődik az "idős" besorolás. Engem az nem zavar, hogy minden változik, - még az elfogadásával sem lenne problémám, - azt viszont nem, ill. nehezen viselem, amikor rám akarják erőltetni, hogy úgy éljek, mint mások vagy szükségtelenül gyorsan éljek. Az egyoldalúsággal van a problémám, - hogy nekem legyen természetes mások stílusa, gondolkodása, de visszafelé erre semmilyen hajlandóságot nem látok és feltétel nélkül viseljem.
2023. júl. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ki akarja rád eröltetni,utolsó? Nem hallottam még ilyet.
2023. júl. 30. 21:07
 16/16 anonim ***** válasza:
70%
Többnyire a változás iránya is odatartozik, amivel sokan nem értenek egyet, - nem a haladást, az élet könnyebbé tételét képviselik az utóbbi évtizedekben kierőszakolt változások, hanem a nagyüzemi lehúzás, az emberek tömeges átverése, az erkölcsi normák egyre zuhanó szintjének elfogadása és preferálása vagy az üzemi méretű gyűlöletkeltés és gyűlölködés. Engem speciel, nem érdekel, hogy amennyiben én ezekkel nem vagyok hajlandó azonosulni, kit érdekel, ill. kit nem!
2023. júl. 31. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!