Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet, hogy gyakran a...

Miért lehet, hogy gyakran a hazugság az első reakcióm?

Figyelt kérdés
Több szakembernél jártam már a hipochondriám miatt, de ezt a kérdést egyiknek sem tettem fel, annyira nem volt fontos. Ma reggel viszont beugrott, hogy, ha valamit teszek, ami miatt ki kell állnom magamért, sokszor hazudok, hogy elkerüljem a konfliktust. Valahogy zsigerből sajnos és ez a legijesztőbb benne. A kérdéseim a következők: veletek is előfordul-e ilyen? Mit tudnék ellene tenni, illetve szerintetek honnan fakadhat a dolog? Házas vagyok, 38 éves és nő, ha ezek bármit is számítanak. Köszönöm a válaszokat!

#hazugság #reakció #Védekezési mechanizmus
2023. júl. 30. 07:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát mert azt hiszed ezzel elkerülöd a konfligtust.

Aztán az a baj hogy mèg jobban konfliktus lesz mikor kiderül hogy hazudtál.

Èn pl azèrt nem hazudozok mert a fene se tudná èszbentartani kinek mit mondtam.


Amúgy elèg nehèz kijönni belőlle.

Kezdetnek elèg ha nem találsz ki több hazugságot.

Az a baj a hazudozással hogy ha rájönnek ,vagy lebuksz valamin valamikor ,nem fognak elhinni mèg ha igazat mondasz sem. Hiteltelen leszel. nem adnak a vèlemènyedre.

Szóval hagyd abba! 😉

2023. júl. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mert arról szól manapság az emberi létezés hogyan verjük át egymást napi szinten. Hazudunk másoknak, hazudunk önmagunknak. A problémafenntartó problémamegoldás hatja át az életünket. Egyénekre lett szabdalva a társadalom, a bankkártyádat kell dugdosnod a párod elől.
2023. júl. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
1-es, ezt tényleg nagyon jól összefoglaltad! Az a baj, hogy attól félek, ha igazat mondok senki sem fog már szeretni. Vagy legalábbis sokakkal nem lenne olyan jó, vagy egyáltalán nem lenne kapcsolatom.
2023. júl. 30. 09:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!