Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mensa teszt tapasztalatok?

Mensa teszt tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Pár haverral szóba került hogy kinek mekkora az iq-ja, ki is töltöttük az online mensa tesztet ( [link]

Mindenkinek kiírt egy normális eredményt, én viszont azt kaptam hogy magasabb mint 125, pontosabb eredményt a Mensa teszt tud adni, de épp azt töltöttem ki :D

Vagy itt a rendes, jelenléti tesztre gondolna? Van valaki akinek van ezzel tapasztalata?



2023. júl. 31. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a jelenlétire gondolt.
2023. júl. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

igen, van egy jelenléti változata is, csak az fizetős már. mondjuk ez érdekes infó, ezek szerint néha ad ki "átlagos iq-d van" eredményt is?

mi tesómmal meg barátokkal mind 125 felett kaptunk, el is kezdtünk gyanakodni, hogy ez csak ilyen beetetős egónövelés, kamu kis feladatokkal amik nem is igaziak, hogy fizesd ki a tantermi tesztet is. (bár az egész is csak egy fizetős egónövelés szerintem)

2023. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Nekem 135 felettit írt ki, pedig szerintem kattant vagyok. Ne hidd el az ilyeket.
2023. júl. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 van akinek azt írja hogy x az iq-d, ez magasabb mint az emberek y százalékának. Szóval nem csak a fizetősre akar rávenni, mert akinek átlag körüli annak nagyjából megadja a helyeset.


#3 az azért érdekes mert ilyen nem lehet, bizzos ezt a tesztet csináltad?

2023. aug. 1. 07:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Én kitöltöttem egyszer a jelenlétit, ott is maxot értem el, de én is ismerek embert, aki az online teszten sem érte el a 125 feletti szintet.


#2

Amiket látsz az online tesztben azok nem "kis" feladatok, hanem elég hasonlóak a rendes teszthez. Ott mára vége felé egyébként tényleg érezhetően nehezednek a feladatok.


#4

A 135, amit a #3-as említett a max a jelenléti teszten. Afölé már nem mér, az pedig magasabb, mint az emberek 99%-ának.

Vannak egyes tesztek, amik kicsit pontosabbak és 99.9%-ig mérnek, de a mensa-é nem ilyen.

2023. aug. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ötös, köszi, akkor tényleg ilyen az egész?

lehet hogy egyszerűen mást vártunk, vagy éppen nem működött jól a program, nekünk összesen két-három feladattípust adott, mind ugyanarra a logikára épülve, egyszerű ritmikai feladatok voltak... azt hittük matematika meg geometria, meg ezek a kilométer hosszú, zavaros szövegű kis elmejátékok/találós kérdések lesznek, de leginkább a kölyökkorunk imádott puzzlejátékaira hasonlított :/ (amik amúgy tök jó játékok, csak mire felsőbe mentünk masszívan elfogytak, mert mindet megoldottuk)

2023. aug. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

#6

Arra kell hasonlítania. Az az IQ, amit itt mérnek, ahhoz leginkább logika kell. Ilyenbe nem tehetnek bele valami nagyon csavaros szöveget, mert onnantól kezdve, az már szövegértést is mér, ami meg függ az oktatástól.

Ezeknek a feladatoknak pont az a lényege, hogy minél kevesebb előzetes tudással is meg tudd oldani, csak az adott rendszerben található szabályt kell megtalálni.


Ahogy mondtam a jelenléti teszt is hasonló, a feladattípusokat tekintve ugyanolyan, csak bonyolultabbak is vannak.

2023. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!