Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan segítsek a barátomnak...

Feketeruhasember kérdése:

Hogyan segítsek a barátomnak ha szerintem üldözési mániája van?

Figyelt kérdés

Az a mániája hogy a telefonját lehallgatják, meg hogy neki a facebook mindenféle helyekről bejelentkezik neki és a nevében bűncselekményeket követnek el, meg azt mondja tárgyak jelennek meg a szobájában és a múltkor talált egy mikrofonos felvevő eszközt az ágya alatt amit észre is vett és eltette egy zacskóba bizonyítéknak, de regelre eltűnt pedig magára volt zárva az egész lakás. Meg hogy idegenek napszemüvegét találja meg a kocsijában és szerinte mentek az autójával és amikor kérdeztem hogy ugyan annyi e benne a km akkor azt mondta azt is visszaállítják. Meg hogy neki kémprogram van a telefonján és hiába vesz újat a felhőn keresztül átmegy az új telefonra is. Meg hogy ha az alkalmazáson pl messenger csoportházirendben az alkalmazás számára letiltja neki a netet akkor is megjönnek neki az üzenetek meg hogy 11gb törölt adat van neki a telefonján de ő nem is törölt semmi. Meg hogy a laptopján van egy hangfelvételek mappa amiben ő nem tud belépni bedig az a gép soha nem volt pont emiatt még csak wifin sem és nem is ő csinálta azt a mappát de a tartalmát nem tudja megnézni mert nem engedi a rendszer neki. Bejárkál a rendőrségre segítségt kérni meg ő azt látja hogy rendőségi drónok repkednek fölötte amikor kijár az udvarból az autóval pedig soha nem is csinált semmi rosszat. A rendőrségről elküldik mindig. Meg olyanokat mond hogy amikor megnézem a telefonján a beállításokat akkor én azért nem látok semmi furcsát mert folyamatosan lehallgatják és pont akkor amikor én ott vagyok akkor vissza állítják neki olyanra hogy minden normális legyen de amikor elmegy mellőlem és egyedül van akkor újra kezdődik.


Megpróbáltam neki elmagyarázni hogy ugyan mi oka lenne bárkinek is megfigyelni őt hiszen nem annyira érdekes ember (mármint akik nem ismerik) hogy ekkora erőket kellene rá mozgósítani akkor ezt nem tudja megmondani. De nem viccből csinálja mert teljesen kétségbe van esve látszik rajta hogy valami nem kerek. Vett valami kamerákat amivel meg akarta nézni ki megy be a házába és azt mondja hogy bizonyos részeket utólag kitölnek a felvételekből és órák hiányoznak belőle és pont az nem látszik amikor tárgyakat csempésznek az otthonába illetve azok újra eltűnnek onnan. Azt mondja vette egy sima buta telefont de azon meg le van neki tiltva a hívás.


De egyetlen konkrétumot sem láttam tőle ami nekem furcsa lenne csak az amiket elmond. Mit lehet ilyenkor csinálni? Hogyan lehet segíteni?

Bocsánat ha tagolatlanul írtam.


2023. aug. 1. 20:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ilyen esetben csak a pszichológus segíthet.. elég betegesen hangzik.. Nem hiszem, hogy ész érvekkel hatni lehetne rá. Szomorú, de tényleg úgy tudsz neki segíteni, ha támogatod, hogy kérjen szakszerű segítséget.
2023. aug. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
Tipik drog fű extasi stb tünetek.
2023. aug. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Akkor meg megsértődik és azt mondja én is pont olyan vagyok mint a többiek és azt hiszem hogy ő megőrült. Azt is hiszi hogy a vodafone össze játszik az apple-el meg van harmadik emberrel vagy társasággal meg a rendőséggel. Itt minden ösze függ mindennel szerinte. És folyamatosan tudja mondani de semmit nem értek belőle de tényleg fél.
2023. aug. 1. 20:05
 4/22 anonim ***** válasza:
46%

Le kéne állnia a cuccal es tisztulni gyorsan

Mert a szorongas ha már cselekedetekben is megmutatkozik pl bement a rendorsegre, azt már kezelni kell.

2023. aug. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
lehet venni olyan drogtesztet ami kimutatja hogy van e benne valami? Esetleg ha le tudnám ültetni és megcsináltatni vele egy ilyent?
2023. aug. 1. 20:10
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Bàttyàmnàl is ìgy kezdődött.


Azóta kirúgtàk az egyetemről, többször kezelték már zàrtosztàlyon...paranoid skizofrén lett.

2023. aug. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
De azt nem értem hogy miért nem hagyja hogy egy egy részletet elmagyarázzak neki hogy azt miért érti félre. Bele kezd valamibe én azt el akarom mondani hogy abban semmi nem volt mert így meg úgy...logikusan el akarom neki magyarázni. De nem várja meg, nem hallgat végig hanem azt mondja én ezt nem értem és bele kezd valami teljesen másba. Egyszerűen az egésznek amit mond se füle se farka. Külön állóan értelmes mondatok de egyben nem jelent semmit hanem mint valami halandzsa.
2023. aug. 1. 20:19
 8/22 A kérdező kommentje:

"Bàttyàmnàl is ìgy kezdődött.



Azóta kirúgtàk az egyetemről, többször kezelték már zàrtosztàlyon...paranoid skizofrén lett."


És sikerült meggyógyítani? Vagy ha azt nem is legalább betegségtudata az lett? Tudja hogy beteg?

2023. aug. 1. 20:21
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Az ilyeneket gyakorta félre is kezelik! Volt akit tultoltak nyugtatoval es öngyilkos lett(nyugtatók mellékhatása..) Persze az orvosokat elő se vették. Eltusolták az egészet.

Elso körben nagyon arra kéne menni hogy méregtelenitsen tisztítson.

Egyen főtt ételt,tisztuljon ki az egész.


Egy kis fü vagy konnyu drog lehet ki se mutathato már de attol még zavarokat okoz az agyban

2023. aug. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem megy, akkor orvos kell és kezdodhet a szorongásoldás antidepresszánsokkal..ami nagyon gáz mert kockázatos hogy ossze vissza szedetnek majd vele mindent es csak rosszabb lesz:(
2023. aug. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!