Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan segítsek a barátomnak?

Hogyan segítsek a barátomnak?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, aki körülbelül szeptember óta nagyon maga alatt van, mert volt egy lány, akihez elkezdett nagyon-nagyon erősen kötődni szerelmileg, de a lány nem hogy nem viszonozta az érzelmeit, még hanyagolta is. Majd megkérte a barátom a lányt, hogy tiltsa le, amit meg is tett, és hát azóta ugye nem beszélnek. Így teljesen eltűnt az életéből és minden napja abból áll, hogy elvégzi amit kell nulla kedvvel és kínlódik. Megmondtam neki, hogy lehet, hogy ez nem jött össze, de más lánynál egészen biztosan volna esélye, de nem látja meg a jót magában és egyfolytában szidja magát és kesereg. Olyanokat ír, hogy már nincs miért élnie, mert sajnos a barátokban és a pénzben nem tudja megtalálni a motivációt. Novemberben volt egy öngyilkossági kísérlete, de hála égnek nem sikerült neki. Nagyon rettegek, hogy ha lehetősége lesz rá, megint megpróbálja, ezúttal "sikeresen". Már volt pszichológusnál és pszichiáternél is, szedett antidepresszánsokat és nyugatót, de az sem segített rajta. Sőt, egyre makacsabbam ragaszkodik az öngyilkossághoz, ami nagyon rosszul esik, mert nem szeretném elveszíteni, de Én ehhez kevés vagyok, hogy segítsek rajta. Teljesen tanácstalan vagyok és nem tudom, hogy ilyenkor kihez kellene fordulnom. Hogy ki az, aki rendbe tudná tenni és elérni, hogy továbblépjen és elfogadja magát. Minden nap ugyanazokat a gondolatait írja le amiket a lány miatt érez, hozzátéve, hogy nagyon szenved és hogy nem lát már a halálon kívül más megoldást. Valaki aki esetleg volt ilyen helyzetben, vagy tudja, hogy mit kell ilyenkor csinálni, az tudna esetleg segíteni? Mert sajnos Én nem tudok rajta segíteni, pedig próbálkozom. A barátom 22,a lány 18 éves és mindketten Budapesten laknak.

2019. febr. 25. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Pszichológus tudna segíteni. Van amikor barátok segítsége kevés, ill. nem tudnak segíteni.
2019. febr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerezz neki egy csajt.
2019. febr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!