Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan segítsek egy depresszió...

Hogyan segítsek egy depressziós barátomnak, ha o a megoldást mindig az ivásba és a drogokba keresi?

Figyelt kérdés

a barátom egy 23L és mindig mellette vagyok mint lány barátnoje de valahogy úgy érzem akárhányszor beszélek vele.. és próbálom jobb keddvre deríteni mindig elmondja hogy o akkor lenne a legboldogabb ha este kimenni kocsikázni és mellette inna és fuvezne..

Pedig pasija is van, de most katonaságon van és ritkábban jár hozzá haza, szinte mindene megvan, de nem értem miért érez így, hogy ez az életstílus mindent megfog oldani



2020. jan. 24. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

A depresszió egy betegség, amin képzett szakember tudhat segíteni.

A bepiálva kocsikázáson én személy szerint egy vaslapáttal segítenék.

2020. jan. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy 23L ismerősöm. (Már majdnem 24) Ugyan ez a szituáció vele is. Bár neki a barátja nem katona (nem is bírná, mentálisan biztosan nem), de minden nap együtt vannak. Sokszor veszekedtek/veszekednek (nem beszéltem vele sajnos már több mint fél éve, hiányzik nagyon), és mikor szét mentek többször is egy rövid időre, akkor nála ugyan ez volt a helyzet. Nem találja a helyét, és így próbálja feldolgozni a helyzetet, mert nem tud magával mit kezdeni, csak mindig a problémák és a múlt jár a fejében.


A Te lány ismerősöd is valószínűleg ugyan ez. Lehet hogy nem csak a hiánya, hanem az amúgy is (esetleg, nem biztos) párkapcsolati problémák is lehetnek a dologban, vagy akár családi is.


A probléma forrását kellene kideríteni. Ha ilyen jellegű a problémája, akkor csak beszélgetni tudsz vele Te személy szerint, segíteni rajta nem, csak egy szakember, például egy pszihológus. (Nem szégyen, én is voltam pár éve. Ha valaki szerint ciki/cink/szégyen akkor az téved. Ha teljes mértékben segíteni nem is, de megérteni/megértettni és feldolgozni az eseményeket azt biztosan tud. :))


Saját magának kell rajta segíteni elsősorban. Ő maga az, akinek erőt kell vennie magán, és nem elmenni a problémák mellett, hanem szembe nézni velük.


Szép napot!

2020. jan. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

jól leírtad, o is pontosan ilyen, de nem értem ot annyian szeretik.. és tényleg én is ott vagyok neki pedig én ég cigizni sem cigizek sem a pasija, de o mégis csak ezekben a dolgokban lát kiutat..

Kevesek vagyunk neki vagy mi? nem értem, mindig azt mondja hogy magányo, egyedul van és depresszios de mindig van vele valaki

2020. jan. 24. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!