Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy kell megtanulni viselkedni?

Hogy kell megtanulni viselkedni?

Figyelt kérdés
A normális kulturált viselkedésre értem. Észrevettem hogy nagyon parasztosan viselkedem nem köpködök stb mint egy disznó. De azért káromkodok, flegma vagyok és néha ha elüt a rosszindulat eléggé megbántok másokat. Lehet ezen változtatni és ha igen hogyan? Köszi a válaszokat. 22N

2023. aug. 11. 00:02
 1/4 hosszúhajú ***** válasza:
100%
fu tudod mi változtat nagyon? az hogy milyen környezetben élsz. hogy kikkel veszed körül magad. mert ahhoz idomulsz. fél év egyetem után tudnál jobban disztingválni már. ki kéne lépned olyan környezetből, ahol hasonló emberek vesznek körül. ha olyan társaságba kerülsz ahol más elvárások szabályok viselkedési norma van, akkor valahogy lekopok rólad, mert hat rád a közösség. valamim kultúrkör kéne neked. az elején nagyon figyelnéd magad és lenének meglepő dolgaid, de belesímul az ember ösztönösen.
2023. aug. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem például azt mondták, hogy legyek csendes. Kipróbáltam és tényleg észrevettem, hogy a mentális állapotomat teljesen megóvom, ha nem megyek bele vitákba, ha akárki belémáll, akkor inkább nem reagálok neki, csak udvariasan elköszönök és továbbállok vagy, ha írásban szólt be, akkor nem válaszolok.

Ezzel egyidőben a környezetm is brátságosabbnak lát, olyannak, aki tud vselkedni. Előtte pont az ellenkezője voltam, nagyon ki tudtam kelni magamból, káromkodni is tudtam és pont a vitáknál, amikor megvédtem magam vagy kiálltam az igazamért, sokan a környezetemből eltávolodtak tőlem.

2023. aug. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor elkezdenél káromkodni, akkor fékezd magad, gondold át, hogy most ez kell-e? Helyettesítsd más szóval a káromkkodást, olyannal, ami kg. diplomatikusabb. Vagy tereld el a gondolataidat valami jó dologra akkor. Tudom, ez sem jó, de én káromkodásként inkább csak az "Isten haragja" szóval helyettesítem a dolgokat.
2023. aug. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
2-es: amikor kiallsz magadert: az alap. Nagyon gyoker,aki emiatt eltavolodik toled.
2023. aug. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!