Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Apám egy boomer és nem tud...

Apám egy boomer és nem tud pénzt utalni, ezért velem csináltatja meg állandóan. De egy rakat más dolgot sem képes megtanulni, minden kis hülyeséget velem csináltat meg. Kérdés lentebb (?)

Figyelt kérdés
Egyik nap mondtam neki, hogy ez nem jó és ilyen alap dolgokat neki is meg kellene tudni csinálnia. Erre azt mondta, hogy milyen szemét gyerek vagyok, hogy ilyeneket mondok neki. Tényleg szemét vagyok? Úgy érzem én vagyok a szülő, ő pedig a gyerek ebben a családban.

2023. febr. 26. 13:15
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagy szemét, csak fáj az egójának, hogy a "gyerek" valamit tud, amit ő (még) nem.

Én inkább megmutatnám neki párszor, mit hogy kell. Ha már megy neki, hagynám.

Ha viszont nem is akarja megtanulni, mondanám, hogy vagy megoldja egyedül, vagy nem lesz megoldva. Az én szüleimmel bevált. Megtanítottam őket, azóta sem nyaggatnak, sőt, hálásak érte.

2023. febr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
32%
Hát itt a fater a hibás hogy nem tudott embert nevelni belőled. Mi az hogy boomer? Ritka alja egy gané vagy. Azt hiszed attól hogy majmolsz egy angol kifejezést menő leszel? Ez nagyon gáz. Inkább arra lenne eszed hogy eltartsd önmagad.
2023. febr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Nekem semmit sem hajlandóak megtanulni. Ha megmutatom nekik, akkor sem. Azzal fenygetnek, hogy ha nem csinálom meg amiekt mondanak, akkor kitagadnak.
2023. febr. 26. 13:22
 4/36 anonim ***** válasza:
92%
Akkor tagadjanak. És? Én meg mondanám, hogy attól, hogy kitagadsz SE lesz megcsinápva, amit akarsz.
2023. febr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
74%
Hány éves vagy? 13?
2023. febr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
60%

"Azzal fenygetnek, hogy ha nem csinálom meg amiekt mondanak, akkor kitagadnak."


Ezek után végképp nem segítenék nekik semmi ilyenben.


Egyébként nem vagy szemét, de alapvetően az olyanokkal akik "nem is akarnak" azzal nem lehet mit kezdeni. Szóval igazából megtanítani nem fogod tudni, ha így áll hozzá.

2023. febr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
93%
Költözz el és mindenki békésen élheti a világát!
2023. febr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
41%
Akkor nem lenne aki eltartsa :)
2023. febr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
87%

Azért lássuk be, tényleg gáz, amikor valaki a korára hivatkozva semmit nem hajlandó megtanulni, miközben szüksége lenne rá. Szerintem az én szüleim idősebbek a kérdező szüleinél, tekintve, hogy már mindketten nyugdíjasok (mondjuk nem régóta), mégis mindkettőnek természetes a netbank és a mobilbank használata már legalább tíz éve, de inkább több. Közben meg ott van pl ex-anyósom, aki egy e-mailt sem tud megírni, de amíg együtt voltam a fiával, állandóan velem akarta nézetni a leveleit, meg velem akarta intéztetni a netes vásárlásait, és láthatóan direkt nem volt hajlandó érteni, hogy mit kell csinálni.

Érdekelne azért, hogy mégis hány éves kortól valid arra hivatkozni, hogy "az én időmben" ilyen még nem volt (szerintem amíg élsz, addig az még a te időd is), ezért nem vagyok képes megtanulni a használatát. Nemár... Én már huszonéves voltam, amikor elterjedtek az okostelefonok, akkor nem kéne tudnom használni, mert amikor születtem, még nem volt? Vagy ne értsem, hogy működik a Netflix, mert 30 fölött voltam, amikor előfizettem rá? Miközben ezeket a nyugdíjas anyám ugyanúgy használja, mint egy tizenéves?

2023. febr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nem vagy szemét, mondjuk számít, hogy hogyan, milyen hangsúllyal mondtad, mondogatod. Ne mondogasd, tanítsd meg neki. Légy vele türelmes, magyarázd el, hogy bármi történhet veled, és ki fogja akkor ezeket megoldani helyette?


Anyukám 73 éves (!!!), mégis képes volt megtanulni sms-t írni, videóchatelni, chatelni, FB-ot, Youtube-ot kezelni. A készpénzfelvétel ment a legnehezebben, mert félt, hogy elront valamit, de mikor külföldre költöztem, akkor párszor megmutattam, aztán még ott voltam párszor, amikor egyedül csinálta és azóta rendben van. Netbank kezelés/utalás neki sem megy, valószínűleg ha nagyon rá lenne kényszerítve meg tudná azt is tanulni, de ami nem csoportos beszedéssel megy, annak a csekkjeivel havonta egyszer elsétál a postára, neki pont belefér az idejébe, úgyhogy nem erőltetem. Anyósom anyunál pár évvel fiatalabb, neki a netbank kezelés, online rendelés, ilyesmi is megy, szóval nem korfüggő ez.

2023. febr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!