Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy a fenében nevezik az...

Hogy a fenében nevezik az óvónőket és a tanító néniket -főleg az előző rendszerben nevelkedetteket- értelmiséginek?

Figyelt kérdés

Az oké, hogy főiskolai, egyetemi végzettésggel bírnak és nagyon tág értelemben ők is értelmiségiek, de a legtöbbjüknek igazából a beszélőkéje nagy, s buták is egyben. Nagy arányban megmondóemberek. Tisztelet a kivételnek. Sokuknak túlzott "önbizalmat" ad, hogy gyerekeket irányíthatnak (nem negatív értelemben)?


Visszagondoltam régi tanító nénijeimre, óvónénikre, akik velem foglalkoztak, nagyon szerettem őket, de aztán rájöttem, hogy nagyon együgyü emberek, főleg a közelmúltban történt beszélgetések alapján.



2023. aug. 12. 17:59
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*végzettséggel
2023. aug. 12. 18:00
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Régen egy pedagógusnak értelmes, művelt, tájékozott, erkölcsileg nívós embernek kellett lennie, ami társadalmi szempontból magas presztízst jelentett. Illetve magas iskolázottságot igényelt, ami akkoriban még kevésbé volt közkeletű és elterjedt.
2023. aug. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Hát, nem is tudom, ki az együgyű ember... aki a Boci, boci tarkát énekli egy csapat 5 évesnek, vagy az 5 éves gyerek, aki felnőve azt hiszi, az óvónő annak idején azért énekelte neki a Boci, boci tarkát, mert csak ennyit tud, és nem képes felnőtt emberekkel beszélgetni.
2023. aug. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Mérhetetlenül tájékozatlan vagy, és ez párosul önmagad túlértékelésével.


Például a közoktatás alapja a tanító. Az ő szerepe a legnagyobb abban, hogy milyen hatékonysággal lesz képes befogadni később a diák. Legjobban a tanítót kellene megbecsülni.

2023. aug. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Általános alsó tagozat. Az volt a házi feladat, hogy írjunk babból készült ételeket. Anyám segített és leírtam a babsalátát is. Másnap engem úgy megalázott az a nő, hogy ne találjak már ki olyat, hogy van babsaláta.

Anyám kiakadt rendesen. Hogy én azt tanerőt nagyon utáltam.

Felnőtt fejjel is sokszor eszembe jut ez a történet. Inkább nem írom le, hogy nevezném.

2023. aug. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nálam: összetett szavak medvével: medvespray, medvecukor, jegesmedve, ..., medvekaki! xD
2023. aug. 12. 18:12
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Igenis van babsaláta és én szeretem
2023. aug. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
Ezt az értelmiségi jelzőt a diplomás réteg akasztotta magára, hogy többnek tűnjenek. Ez is csak egy felesleges cimke. Az a baj a legtöbb diplomással, és úgy általában az emberek többségével, hogy azt fújják, amit beléjük diktáltak az iskolákban. De a diploma nélküliekről is nagyrészt elmondható sajnos, hogy a beprogramozott köröket futják. Önálló gondolatokat, egyéniséget nem nagyon látok, ha mégis van, azt kitúrják az akolból. Sajnos a legtöbb tanár emberileg semmiben sem más, mint a konyhás néni, csak több a lexikális tudása és nagyobb az egoja. Röviden fogalmazva, nem a diplomával osztják az intelligenciát.
2023. aug. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%

Szomorú ezt olvasni, nagyon!

Ha jól a mélyére ásol és/vagy gyerekeid is vannak akkor ők rendszer/ tanárok áldozatai így még fájdalmasabb ez a jelen! Régen még embert faragtak a gyerkőcökből/ diákokból ma már csak fogyasztókat, hogy a rendszert fenntartsák az életük árán is!


Régen egyediség volt a divat ma az, hogy olyan vagy/legyél mint a másik száz + száz és ha nem akkor le sem vagy szarva.

2023. aug. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk második osztályban "K" betűvel kezdődő szavakat kellett találni házi feladatként... :D Más a krétát írta meg a kavicsot, én meg a kubai kúszópatkányt, a kéklábú szulát, a kerecsensólymot, meg a komodói varánuszt.
2023. aug. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!