Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezen az oldalon miért ciki...

Ezen az oldalon miért ciki minden?

Figyelt kérdés

Folyton olvasom, hogy ciki, ha a szüleiddel élsz, az még durvább az itteniek szerint ha közben van párod, de az is durva ha nincs. Ha albérletben élsz, pénzkidobás, ha saját házra gyűjtesz, időpazarlás. Ha hamar házasodsz, felelőtlenség szerintük, ha későn szülsz, az még rosszabb. Persze, ha korán az sem jó természetesen. Ha 200 ezret keresel, jön a leszólás,hogy ő fel se kel nettó 500 alatt, ha leírod, hogy sokat keresel, senki nem hiszi el. Ha egyetemistaként nem dolgozol, az is szégyen, mert hogy képzeled. Ha dolgozol, akkor minek? Nincs időd tanulni. A végzettségeknél ugyanez: büfészak, miért oda jársz, legyél programozó.

Komolyan már vicc ami megy itt sokszor. Nem lehetne elfogadni, hogy mindenki a saját élétét úgy éli, ahogy akarja és a saját ütemében halad az ember?

Miért ciki itt a legtöbb dolog, amit leír az ember, miért jön egyből a leszólás?

Vagy itt minden válaszolónak tökéletes élete van amúgy?

Egy öt soros kérdésből senki nem lát bele a másik életébe, se abba, hogy miért alakultak úgy a dolgai, ahogy...



2023. aug. 14. 08:13
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, két dolgot elfelejtesz: 1. különbözőek vagyunk, különböző képességekkel és igényekkel 2. a legtöbb magyarnak sose jó soha semmi, mindig csak panaszkodni tudnak


Én tegnap leírtam egy kérdésnél, hogy én nettó 260 ezret, párom nettó 270-et keres, nem vagyunk elégedetlenek, amit szeretnénk mindent megveszünk, jut külföldi nyaralásra is, saját hitelmentes lakásunk van, de ugye nincs autónk, gyerekünk, nem élünk káros szenvedéllyel és van, aki meg elégedetlenkedik nettó 600 ezer forint fölötti fizetéssel.

Ezt mondtam tegnap páromnak, hogy a magyarok többségének az Isten pénze se lenne elég, mert mindig találna valamit, amiért elégedetlenkedne, hogy ez miért kevés.


Erre szokták mondani, hogy aki panaszkodik, attól még azt is el kell venni, amilye van. A lakosság többségének semmi oka nem lenne a panaszkodásra, de mégis ezt teszi, mert ez neki a könnyebb és jobb.

Pedig, ha gondolkodásmódot változtatna, hálás lenne azért, amilye van, abból, ami van, abból hozná ki a maximumot, akkor sokkal nyugisabb és jobb élete lenne.

2023. aug. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
#1 Száz százalékban osztom a véleményed. Egy megjegyzésem van csak: nem amilye, hanem AMIJE. Nem tévesztendő össze az amilyen szóval. Bocsi az offért, de mostanában mindenki így írja, és már nem bírtam szó nélkül. A másik kérdésedet, amit megemlítettél, sajnos nem olvastam. Be tudnád linkelni?
2023. aug. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Ezen az oldalon szerintem sok esetben szándékosan a kérdezőt akarják bántani, ha van sapka, az a baj, ha nincs az.

Sokszor látni, hogy szándékosan keresik, mibe lehet belekötni. Illetve sokszor fel se fogják a kérdést, hanem a témakör alapján a prekoncepciókba kötnek bele.



1


Hát nem tudom...

Majdnem annyit keresek, mint ti együtt, hasonló feltételekkel.

Ok, fájóan spórolnom nem kell ahhoz, hogy félre tudjak rakni.

De mondjuk egy diákhitel (nekem a második diplomámhoz), egy gyógytornász, néhány magánorvos és egy klinikai szakpszichológus már fájdalmas. Főleg úgy, hogy egy funkcionáló országban esetleg magasabb az egészségbiztosítás összege, viszont cserében működik az egészségügy (és itt nemcsak a várakozásra gondolok! Azt amúgy sokszor magánban is kell), és lehetne pl sokkal szélesebb körben pszichológust biztosítani.


Nem, nem elegendő 260.


Pont a megalkuvás a baj a magyarokkal.



Legalábbis én egyéni szinten, sok cég szintjén és kormányzati szinten is azt látom és fájlalom a leginkábbb, hogy az a mentalitás, hogy fogadd el a kakát és ne küzdj a jobbért.

2023. aug. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mert ez az oldal nem egy személy, hanem sok különböző egyén gyülekezőhelye. Van akinek ciki ha a szüleiddel élsz, van aki szerint nem, stb.

Az meg teljesen normális hogy nem értünk egyet mindenben, miért is kellene?

2023. aug. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

#2

Nem az én kérdésem, én csak válaszoltam rá. Tessék:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..


#3

"Nem, nem elegendő 260."

Neked, mert te a sajátodból se tudod kihozni a legjobbat. Mi ennyiből is megvesszük, ami kell, nem a legolcsóbbat, mi orvos és gyógyszer helyett egészségünkre költünk, pl gyümölcs, zöldség, étrendkiegészítők...stb. mi szinte nem is vagyunk betegek. Félre is tudunk tenni, plusz 1-2 külföldi nyaralásra is telik belőle.


Ezt írtam fent, hogy az Isten pénze se lenne elég a magyarok többségének. Ebbe te is beletartozol. Gondolkozz el azon, hogy vajon, te egyedül keresel annyit, mint mi ketten és hogy a fenébe nem elég neked annyi, mint nekünk kettőnknek. Nem velünk van a baj szerintem.


És nem, nem alkuszunk meg. Ti hiánygondolkodásban vagytok. Nem baj, ha nem érted a szót, nézz utána.

2023. aug. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Ez a oldal maga a ciki. Incelek, trollok, lelkibetegek, bolondok melegagya. Magamat is beleertve. Ide normalis ember legfeljebb par orat tolt el ugy hog nem ismeri az oldalt es par ora mulva rajon innen jobb menekulni. Csak a fentiek kategoriak maradnak.
2023. aug. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 Az a legnagyobb baj a válszoddal hogy 100%-ban IGAZ. És ez alól sajnos egyetlen egy témakör sem kivétel. Még a számításteknika és elektronika témakör sem kivétel sajnos. Ott is ez megy, ha a kérdezőnek mondjuk csak 250 ezres gépre, tvre futja akkor szinte biztos hogy szinte az összes válaszolónak dupla akkora értékű van.
2023. aug. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Üdv. az interneten
2023. aug. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokan, tisztelet a kivételnek, csak azért írogatnak mindenfélét, hogy belekössenek egyet a másikba, mert nekik ez esik jól, ezzel kompenzálnak. Egyszerűen mindig lesznek, akik buzgón keresnek valamit, amivel szépen odaszúrhatnak egyet, azonban ezeket aligha kell komolyan venni, vagyis nagyon nem érdemes. Mindig van egy ügyeletes besavanyodott tag, aki mondja a tutit, de tényleg nem szabad felvenni, amit ír.


Ez az oldal meg azért különleges, mert a moderáció, illetve annak hiánya, pontosan ennek a viselkedésnek kedvez, mintha pontosan ezt támogatná. Már egy ideje súlyosbodó jelenségről van szó, azonban idén nyáron durvult el ez igazán. Azóta látványosan kevesebben is járnak fel.. viszont még így se lesz változás ezen a téren.

2023. aug. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!