Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nyilvános fürdőben illik a...

Nyilvános fürdőben illik a jakuzziba beülni mások mellé?

Figyelt kérdés

Szóval az egyik fürdőben voltam, ahol több jakuzzi volt. Amolyan 4 személyesek kb, de az is lehet, hogy 6 személyes volt nem tudom. Mindegyikben ültek, én bemásztam egy pár mellé. Azt mondja a csaj, hogy "bocsi foglalt" Hát mondom, nem baj, ez több személyes.

Hát én nem tudtam, hogy ő kibérelte az egész fürdőt. De ha csak egy jegyet vett, (gondolom azt is szép-kártyával) akkor viszont tessék elviselnie a többi embert is. Nem van igazam?

Most így illik bemászni fürdőben kis méretű, de 4-6 személyes jakuzziba mások mellé?



2023. aug. 14. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem igen, inkább a pároknak illik moderálnia magát közösségben. Ha nincs egyértelműen jelezve, hogy foglalt (ilyen lehetséges nyilvános fürdőkben, nyitvatartási időben?), akkor menj csak, ha neked nem gond ilyen közel lenni hozzájuk.
2023. aug. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek kérdező. Mi ez, hogy foglalt? Nem wc fülkéről beszélünk. Ha csak ketten voltak a jacuzziban és bőven volt hely még 2-3 embernek, miért ne lehetne beülni? Gondolom nem az ölükbe ültél, hanem azért valamennyire próbáltad tartani a "tisztes" távolságot 😅 Egy fürdőben tetszik vagy sem,de mások is vannak. Arról nem is beszélve, hogy te fizettél azért, hogy használhasd a medencéket.
2023. aug. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nyugodtan be lehet ülni mások mellé.
2023. aug. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Én azt gondolom, hogy ez kétoldalú dolog. Nem illik belemászni a másik mellé, főleg, ha pici, de nem illik órákra befoglalni sem.

Ami 6-8 személyes, ott szerintem másabb, oda belemegy az ember, de a 4 személyesben az idegenektől nem lehet kényelmesen elszeparálódni.


Nyilván ha valaki úgy érzi, hogy egész napra az övé, akkor már nincs miről beszélni, nyugodtan ki lehet "túrni". Mi úgy szoktuk, hogy egy kört kivárunk (amikor ugye beindul és bugyog a víz), aztán kimászunk, hogy másnak is jusson. De pont emiatt csúnyán nézek arra, aki ezt se bírja kivárni, mert nem az ő szaftjában akarok pancsolni...

2023. aug. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Foglalás nincs, és nyilván nem illik lefoglalni órákra.

Azt nem értem, hogy jön ide a szép kártya.

2023. aug. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

"De pont emiatt csúnyán nézek arra, aki ezt se bírja kivárni, mert nem az ő szaftjában akarok pancsolni..."


Mondjuk így ő pancsol a te szeftodban, te meg az előtted levőében. Szóval ha ennyire érzékeny vagy, jobb neked is ha sajátba mész.

2023. aug. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

6, Félreértettél. Én azokra a pici medencékre gondolok, ahol ha beleültök négyen, akkor karok-lábak már összeérnek. Nyilván ez idegenekkel nem komfortos. Ilyen esetre vonatkozott, amit írtam, hogy én nem mászok a másik nyakába, mert szerintem senkinek sem jó, de elvárom ugyanezt, mert van igényem a személyes térre.

És erre az esetre is ott az íratlan szabály, hogy nem illik hosszú ideig héderelni egy ilyenben (romantikázni meg pláne nem, de ugye azt egyébként sem nyilvánosban...).


A kérdező nem írta, hogy pontosan mekkora medencéről van szó, ezért írtam azt is, hogy egy nagyobb, 6-8 fősben nyilván nincs ilyen, hogy egy pár sajátítsa ki. (De szerintem ott sem illik belezsúfolódni, ha mondjuk már vannak benne négyen-öten.)

2023. aug. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7 így érthető.
2023. aug. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!