Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főnöknek nem illik bocsánatot...

Főnöknek nem illik bocsánatot kérnie nyilvános hülyézésért főleg ha kiderül nem is volt igaza (akkor ki is a hülye)?

Figyelt kérdés

Rövidre fogom egy jogszabály kapcsán vitáztam össze a főnökömmel Hozzáteszem még az elején hogy én csak mezei alkalmazott vagyok a jogszabályok ismerete nekem nem is feladatom de mivel érintett a helyzet (szabadság kiadása) így beszálltam a vitába.

Ő ezt állította én azt. Hamar jött az emelt hangnem a részéről majd a hangos minden más munkatárs által hallható lehülyézésem (egy hülye vagy még olvasni se tudsz olvasd már el a jogszabályt)....

Ezen úgy felpaprikáztam magam hogy odaugrottam a laptophoz hatályos jogszabálytár ,kikeres nyomtat és az orra alá nyomtam. Kiderül nekem volt igazam amire ő hivatkozott az kb 5 éve hatályát vesztette.

Szopás. Erre közölte velem hogy neki nem dolga tudni a jogszabályokat (nem? szerintem de, ha már vitázik róla és alkalmazza ráadásul rosszul az 5 éve hatálytalan jogszabályt....)


Na most ezek után nem kéne tőlem jó hangosan hogy mindenki hallja (olyan hangosan ahogy lehülyézett...) bocsánatot kérnie? Duplán is!!

Egyszer azért mert lehülyézett noha ő tudta rosszul nem én (na akkor ki is a hülye)

Másodsorban azért mert képes lett volna a káromra az 5 éves hatálytalan jogszabályt alkalmazni a friss számomra kedvező helyett.


2017. okt. 9. 08:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell bocsánatot kérnie.
2017. okt. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"Főnöknek nem illik bocsánatot kérnie nyilvános hülyézésért"

Nem bizony!

Ha nem lenne indulatos bunkó, akkor meg sem történt volna.

Ha viszont az, akkor miért lenne elvárható?

.

Ha már a jognál tartunk...

Ugye tudod, hogy a római jog előírása szerint "Audiatur et altera pars! [Hallgattassék meg a másik fél is!]"

Elmondtad az esetet a te szemszögedből.

Te normál hangerővel, normális emberi hangnemben vitatkoztál, vagy főnököd provokációd áldozata lett?

2017. okt. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Napi munkaügyes, aki a fiktív sztoriaival fáraszt minket.
2017. okt. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom kell-e, de tőlem a főnök a beszólásaiért szokott bocsánatot kérni.
2017. okt. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Mysticista ***** válasza:
36%
ha magától nincs ennyi esze, akkor hagyjad, mert még ki is rúg. alkalmazottnak kuss a neve - ez a magyar kkv bibliája. ha nem tetszik, hogy megaláznak, akkor csinálj saját vállalkozást.
2017. okt. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Végül belátta, hogy neked volt igazad? Kiadja a szabidat , azt ami valóban jár?

Ha igen, akkor az a lényeg. A többiek úgyis tudják, hogy egy állat, aki csak üvöltözni tud. Róla van meg a véleményük, ne aggódj!

2017. okt. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

" alkalmazottnak kuss a neve - ez a magyar kkv bibliája"


Ez nem magyar szokás. A világon mindenütt így van. Én Angliában dolgozom, és elhiheted. Itt is kuss a neve az alkalmazottnak.

Sőt ha én osztottam volna ki így a főnököt, akkor ma már nem dolgoznék ott, mert valami piti üggyel kirúgna..

Kérdező, örülj annak, hogy van még állásod, mert ha a főnököd rosszindulatú, akkor tesz róla, hogy megkeserítse a munkádat. Ha nem piszkál akkor veheted bocsánatkérésnek is.

2017. okt. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Mysticista ***** válasza:
persze hogy nem csak magyar szokás, de itthon mesterien művelik az alkalmazottak megalázását. és ez kimondottan a kkv szektorra jellemző, nem pedig a multikra.15 éve dolgozom, van tapasztalom abban, milyen amikor üvöltenek veled, amikor szakmailag, emberileg semmibe vesznek, amikor közli veled hogy mehetsz munkaügyre te kis g**i, úgyis én jövök ki jól belőle, mert a kamarába is otthon vagyok....stb. a lényeg így sem változott: nem kell bocsánatot kérnie és nem is fog - örülj, hogy van hol dolgoznod. egy valamit nagyon megtanultam eddigi életem során, és amit minden munkahelyemen elmondtak eddig (pedig interkatív felület tervezéssel foglalkozom, nem épp büfészak): mindenki helyettesíthető, ezt ne felejtsd el! na további jó munkát.
2017. okt. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Alapvetően mindenkinek igaza van de senki se érti(vagy elsikkadt) afelett hogy már a kérdésben is írtam: ILLIK.

Nem kell. Szarni kell. Ezt csak illik.


És bár nem kötelező ez, csak épp magáról állítja ki a bizonyítványt a "T" főnök.

Persze pragmatikus kérdés hogy és akkor mi van.

Eddig is tudtuk hogy egy állat ezután is tudjuk.

2017. okt. 9. 11:15
 10/14 A kérdező kommentje:

"örülj, hogy van hol dolgoznod"


Erre meg annyit: örülök persze. Egészen addig örülük amíg nem lesz másik hely. Mert én se épp büfészakos vagyok, nem kell itt bohóckodnom ha találok mást.

2017. okt. 9. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!