Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyesek miért viszik a 2-3...

Egyesek miért viszik a 2-3 éves gyerekeiket magukkal a kocsmába?

Figyelt kérdés
A szomszéd ház aljában van egy közepesen lepukkant kocsma, a teraszon rendszeresen látok családokat ücsörögni és sörözni kisgyerekkel. Számomra ultra gáz, hogy miközben apuci sörözik, a gyerek ott ül a babakocsiban. Alapból ultragáz kocsmába vinni bármilyen korú gyereket, mégha kávézik is az ember. Mondjuk nekem már kávézni is gáz lenne egy ilyen helyen. Szépen felnevelik a következő alkoholista generációt.
2023. aug. 16. 13:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%
Én is beugrottam egyszer a 7 éves fiammal jégkrémet venni neki. De xarember vagyok!
2023. aug. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Érthető a kérdés, de szerencsére nem mindeki alkoholista. Aki meg igen, legyen az ő baja, de nyilván nem szerencsés ha egy babó ilyen családba születik.
2023. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
52%

Attól lesz a gyerek alkoholista, hogy mellette a szülei megisznak egy kávét? Vagy akár egy sört?


"Szépen felnevelik a következő alkoholista generációt."


Ez nem valószínű, az viszont annál inkább, hogy a te szüleid egy debil generációt.

2023. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
56%
Azzal, ha iszol egy sört és mellette 1 órát is el bírsz beszélgetni, amíg elfogy - hát, éppen, hogy jó példát mutatsz.
2023. aug. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
73%
Engem mindig vitt apám, kaptam kólát, ropit meg fagyit, amíg ő ivott és beszélgetett, egyszerűen azért, mert vigyáznia kellett rám, és nem tudott hová tenni. Nem mentegetem, mert alkoholista volt, és nem is tartom jónak, ha valaki ezt teszi, de ebben az esetben meg tudom mondani, miért történt, valószínűleg mások is ezért teszik.
2023. aug. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
#3 pl attól, hogy napról napra alkeszek között ücsörögve nő fel a gyerek, és neki természetes lesz, hogy menjen a kocsmába az alkeszek közé, és vigye majd a sajat gyereket is. Nem egy kavezorol vagy belvárosi normális kiulorol beszélünk, hanem egy félig talponálló kocsmáros alkesz közönséggel.
2023. aug. 16. 14:03
 7/29 anonim ***** válasza:
72%
Én is voltam annó apuval. Isteni fagyit árultak ott. Ő meg ivott egy felest a haverokkal (nem, nem alkoholista) én meg kaptam egy fagyit. És felnőttem, nem vagyok alkesz, két gyerekem van és családom
2023. aug. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem pedig nem gáz elvinni a gyereket egy nyugis kocsmába és ott kiülni a teraszra. Ennyi erővel otthon is ihatnának a barátokkal az udvaron, nincs érdemi különbség. Értelemszerűen olyan helyre én se vinnék gyereket, ahol nagyon lerobbant alkoholisták isznak, de oda gyerek nélkül se mennék szívesen.


6 éves korom körül engem is elvitt apám és a keresztapám párszor egy normálisabb kocsmába, ahol megittak 2 sört és beszélgettek. Jelentem nem lettem alkoholista. Nekem ebből az egészből annyi jött le, hogy izgatott voltam, hogy ihattam rendes üveges kólát.

2023. aug. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
57%

Egy részük alkoholista, egy részük meg így éli ki magát szociálisan.


Nekem az első emlékeim között szerepel, hogy elvittek kocsmába. Semmi negatív hatása nem volt. Kicsiként üdítőt ittam és játszottam a többi gyerekkel, kicsit idősebbként meg ittam pár sört. Később sem lettem alkoholista. Sőt, sokan meg is lepődnek, hogy elmegyünk sörözni és én csak iszok pár kólát.

Maga a hely meg szociálisan is jót tett szerintem. Emberek között voltam, nem egy zárt szobában.

2023. aug. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
71%
Mi mamával jártunk. Soha nem ivott. Ott kaptunk fagyit, kólát, jaffát stb... . Ha a bácsik megengedték , akkor lengő tekéztünk . Egyikünk sem lett alkesz.
2023. aug. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!