Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyesek miért viszik a 2-3...

Egyesek miért viszik a 2-3 éves gyerekeiket magukkal a kocsmába?

Figyelt kérdés
A szomszéd ház aljában van egy közepesen lepukkant kocsma, a teraszon rendszeresen látok családokat ücsörögni és sörözni kisgyerekkel. Számomra ultra gáz, hogy miközben apuci sörözik, a gyerek ott ül a babakocsiban. Alapból ultragáz kocsmába vinni bármilyen korú gyereket, mégha kávézik is az ember. Mondjuk nekem már kávézni is gáz lenne egy ilyen helyen. Szépen felnevelik a következő alkoholista generációt.
2023. aug. 16. 13:51
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
47%

Ott a másik véglet, dohányboltba meg nem viheted be a gyereket, akkor sem, ha neki rohansz be egy üdítőért.

Szülője válogatja, hogy szerinte mi a normális. Szerintem egyáltalán nem gáz amúgy kávézni egy ilyen helyen, ha ott gyülekezik amúgy a helyi értelmiség, más kérdés, hogy a gyerekemet én sem viszem magammal, megint más kérdés, hogy ahhoz sincs közöm, más hogy neveli a saját gyerekét.

2023. aug. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

12

A dohányboltok létrehozása és jogi megalapozása nem szakmai, hanem lopásügyi megfontolásokból történt Magyarországon. Röviden: a jogi szabályozása csapnivaló.

2023. aug. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
48%

Na, azért ez nem úgy van, mint ahogy itt sokan gondolják: ténylegesen nagyobb arányban lesznek alkoholproblemai az olyan gyerekeknek akik ilyen környezetben nőnek fel. Vagy pl a cigizo szülők gyerekei is nagyobb eséllyel fognak cigizni, mint olyanok akik nem ebben nőttek fel.

Ez megfigyelt, dokumentált tény, attól függetlenül hogy a gyk-s forumozás nem erre a demográfiára jellemző, így nem reprezentálják magukat olyan nagy arányban ez alatt a kérdés alatt...


A válasz meg egyszerű, a gyereket is szemmel kell tartani, de a söröcskét is meg kell inni, mindkettő ugyanolyan fontos tevékenység.

2023. aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
48%

14

Teljesen igazad van. De lehet úgy is jól nevelni egy gyermeket, ha elviszed a teraszra magaddal és látja, hogy jó ízűen beszélgetsz és kábé semmit sem iszol, ő meg megkapja a jégkrémét/kóláját.

A dohányzás szerintem más téma. Azt kapja az arcába egész nap otthon is! Míg alkoholt fogyasztani nem muszáj egész nap. A múltkor rám romlott a sör. Nem először... Vettem 8 üveggel anno, 5 megmaradt és hasonlók fordulnak elő.

2023. aug. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Metionin ***** válasza:
63%
Ugyanúgy, mint az 5. válaszolót, apám volt velem otthon, alkesz volt, hát vitt a kocsmába. Én amúgy azt nem éltem meg rosszul, elvoltam, kivette nekem a biliárdgolyókat meg ilyenek. Felnőttként tudom, hogy gáz de akkor nem foglalkoztam ilyesmikkel. Mellesleg nem ettől lesz valaki alkesz felnőtt korára, sőt, szerintem a sok balhé, ami a pia miatt volt otthon, akkor is elvette volna a kedvem tőle, ha lett volna.
2023. aug. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Engem sosem vittek kocsmába, és a szüleim sem jártak oda. Mi meg nagyon ritkán iszunk a párommal, itthon sem tartunk se sört, se bort, se pálinkát. Soha nem jutna eszünkbe a gyerekekkel lepukkant kocsmában elütni az időt. Ha kiülünk valahova velük, akkor az egy rendes kávézó, vagy étterem terasza. Nekem azért is fura, hogy sok embernek természetes kocsmában szocializálódni.
2023. aug. 16. 14:58
 17/29 anonim ***** válasza:

Én megértelek, szerintem is baromi gáz. Alapvetően tök elnéző a magyar társadalom az alkoholistákkal, azokkal is, akik gyerek mellett b@sznak be.


Az ismerőseim között van egy házaspár két gyerekkel és nekik ez a péntek esti program évek óta. A nagyobbiknak simán engedik, hogy beleigyon a sörbe/borba, pedig 9 éves. Volt, hogy vagy két deci boroskólát direkt a gyereknek kértek ki. Amikor terhesen is járt a feleség, a védőnő is berágott rá, hogy mire jó ez így, pedig nem is tudott róla, hogy a gyereknek is hagyják, hogy igyon és anya is megivott néha eztazt... Persze a védőnő volt a hülye, mert "néha kell inni"...


A családjuk amúgy nem örül ennek, de nem is ellenzik, nem szólnak bele, mert hát van ilyen család, de szerintem ultragáz.

2023. aug. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
#18 azért ez már rendesen veszélyeztetés 😪
2023. aug. 16. 15:06
 19/29 anonim ***** válasza:
50%
#14 Ebben amúgy igazad van. Ez a tendencia. De nem igaz mindenkire. Van, aki alkesz gyerekeként alkesz lesz, van, aki dacból nem (bár ez is egy viszony az alkoholhoz, ami egészséges esetben nem létezik). Én pl. apámat soha nem láttam még egy szülinapi koccintáson sem inni, amíg nem lett a bátyámnak jogosítványa, el sem tudom képzelni, hogy részegen lássam. Én meg felépülő alkoholista vagyok. Egyetemen még csak olyan bulis dolog volt alkalmanként sokat inni, aztán egyetem után naponta nagyon sok lett belőle. Cserébe apám dohányos, házban soha nem gyújtott rá, de az autóban már akkor is, amikor nagyon kicsik voltunk, anyám ezt nem is szorgalmazta. Dohányos a három gyerekéből csak egy lett, de már ő is leszokott.
2023. aug. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Hámmer A, vigyázni kő rá; B, a kocsma más néven könyvtár, azaz egy kultúrális hely.
2023. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!