Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért frusztráltak...

Az emberek miért frusztráltak annyira amikor a pénz nem boldogit?

Figyelt kérdés
2023. aug. 17. 11:45
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Én is akkor vagyok borzasztó frusztrált, ha nincs pénzem. Ha már annyi van, hogy ne kelljen az árakat számolgatnom a boltban, akkor kifejezetten elégedett és boldog vagyok :) (nem, nem élek nagy lábon, csak szeretnék normális minőségű alapanyagokból főzni magamra, és nem azt nézegetni, hogy a tömlős sajt, vagy a zacskós leves az olcsóbb, mint kollégista koromban). Illetve, ne kelljen azon gondolkozni, hogy most rendben van-e, ha annyi fokra fűtöm fel az otthonom, amennyi számomra komfortos, vagy spórolni kell, és több réteg ruhában vacogni, vagy plázákban héderezni, hogy ne otthon használjam a drága gázt.

Szeritnem a pénz igenis boldogít, legalább is akkor, ha korábban már voltál szegény, akkor nagyon elégedett lehetsz már attól is, hogy simán csak megvan mindened, az már csak extra, hogy élményeket, belépőjegyeket, utazásokat tudsz vásárolni, vagy ajándékokat a hozzád közelállóknak, akiknek a boldogsága tesz ilyen módon boldoggá.

2023. aug. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem a pénz boldogít, hanem azok, amiket veszel rajta.

Bár ez nagyon messzire vezet, hogy kinek mi kell.

Most ne számoljuk a kaját számlák…ect részt.


Utazgatások, uj lakás/ ház más országban, drága autó, fullos szolgáltatások pl wellness hotel, drága telefon…ect


Aki szerint nem lehet boldogságot venni az valszeg nagyon a társadalom legalján van és kb a kaján kívül semmire sem futja neki.


Jó pár ilyen munkatársam volt az évek alatt.

A legnagobb örömük az életben kb az volt, hogy az asztal alá itták magukat. Szánalmas !


Bár igaz mindenkinek megvan a joga, hogy az legyen aki akar.

Üdv Lugano-bol mert a "a pénz nem boldogit".

LOL :)

2023. aug. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
2023. aug. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

32, épp ez az. Mikor koleszos voltam, meg egyetemista, nekem is az volt a lényeg, hogy olcsó legyen, és üssön, akkor sikerült jól az este, ha úgy hajítottak le a Dél-pesti buszgarázsnál, miután öt kört mentem a 923-as busszal.

Mióta nem vagyok nagyon csóró, azóta egyszer sikerült berúgnom, mikor az előző munkahelyemen búcsúbulim volt, és a volt kollégák sorra kérték nekem az italokat. Én magamnak egyszer sem töltöttem, vagy kértem annyit, hogy berúgjak tőle. Nincs szükségem arra az állapotra, szívesen megiszok 1-2 finom italt, továbbra is szeretem azt a kellemes érzést, mikor már kicsit be vagyok csípve, de az, hogy jó ízű, amit iszok, sokkal jobb élmény, mint az, hogy nagyon magasan van a véralkoholszázalék.

Én látom a párhuzamot abban, hogy a szegények többet isznak, és paradox módon jobban el vannak hízva. Rossz minőségű kaját esznek, de abból legalább sokat, hogy ha már az ízlelőbimbókat, meg a szépérzéket nem elégíti ki, akkor megélhessék azt, amit a párnapos kismacska, mikor durranásig teleszopta magát. A Maslow-piramis alsó szintjét, valaki linkelte is fent. Akinek nem fája a feje azon, hogy úristen jövő héten mit eszünk, az megengedheti magának, hogy csak kevés, de nagyon finom, jó minőségű kaját egyen, és azt, hogy megengedheti magának, elsősorban nem anyagilag, hanem érzelmileg értem. Mikor nem vagy benne biztos, hogy hó végén lesz-e mit enni, akkor átkattan benned valami, és úgy vagy vele, hogy a lehető legnehezebb ételeket kell magamba tömni, a lehető legrövidebb idő alatt, ilyenkor nem is az "emberi" agyaddal gondolkozol, hanem tényleg csak zabálni akarsz, mint valami állat. Mikor ez nem probléma, nagyon jól tudod, hogy hó végén is lesz étel, sőt, a következő hónap végén is lesz étel, sőt, ha holnap kirúgnak az állásodból, akkor is még öt hónap múlva is lesz étel, akkor viszont van kapacitás odafigyelni a tested jelzéseire, csak akkor eszel majd, ha tényleg éhes vagy, sokat pepecselsz a konyhában, míg elkészítesz valami finomat, mert nem az az elsődleges cél, hogy tele legyen a gyomrod, hanem bejön az is, hogy finomnak kell lennie, amit eszel.

2023. aug. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Azzal vitatkoznék, hogy az alkoholista az egy elhízott valaki. Inkább alultáplált esetleg nagy sörhas. Spagetti lábak és karok, letapadt izomzat. Maximum annyi ereje van, hogy képes rendszeres munkavégzésre, de minden másra legfeljebb csak nyélen alkalmas.
2023. aug. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
23%
Én az alkoholizmus gondolatmenete, és a kövérséghez vezető életstílus gondolatmenete közti párhuzamra próbáltam meg felhívni a figyelmet, sajnálom, ha félreérthetően fogalmaztam.
2023. aug. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

Engemet a pénz nem izgat!



megnyugtat :D

2023. okt. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 Shaddark ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinek igaza van.

A pénz hiánya boldogtalanná tesz. Ez igaz.

A még több pénz boldoggá tesz - ez semennyire nem igaz.

Mint minden másban, itt is középen van az igazság.

Ha van annyi pénzed hogy meg tudod venni amire szükséged van és nem a megőrült vágyak mondják meg, mik ezek (minőségi ételek, lakás, fűtés, kis tartalék a létbiztonsághoz, ilyesmik és nem egy Ferrari a luxusjachton) akkor már csak rajtad múlik a boldogságod.

Aki ebben az élet helyzetben nem találja meg a boldogságot, az 100 milliárddal gazdagabban sem fogja.

De ezt el kell érni, mert ha az életben maradásra megy el minden időd és energiád, akkor sincs esélyed rá.

2023. okt. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
A pénz nem boldogít, de amit rajta vehetsz az boldogíthat! ;)
febr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!