Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A negatív embereket hogy...

A negatív embereket hogy lehet elkerülni ha a magyarok jelentős része irigy, frusztrált, megkeseredett?

Figyelt kérdés

2019. aug. 15. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Úgy hogy nem beszélsz senkivel.
2019. aug. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Milyen szerencse, hogy te vagy a kivétel.
2019. aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

A negatív embereket úgy lehet elkerülni, hogy nem csoportosítod görcsösen az embereket, dolgokat, érzelmeket negatív vs. pozitív csoportba, hanem a tényekre figyelsz oda.


Jó lenne, ha végre büntetnének a magyarozásért.

Mert az összes többi nép szent, ugye?

2019. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet úgy tenni mintha nem lennének igazak a magyarokra a fenn leírtak, de aki már dolgozott külföldön akár csak rövidebb ideig, vagy egyetem alatt kihasználta az erasmus programot akkor bizony ég és föld van egyes országok mentalitása között. Persze van pozitív és negatív is, vice versa.


Viszont a problémák bagatellizálásával nem fognak változni a dolgok.


Elkerülni nyilván úgy tudod, hogy olyan barátokat választasz akik nem ilyenek.

2019. aug. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem se kéne ilyen előítéleteket gyártani. Egyes emberek vannak, felesleges így csoportosítani.
2019. aug. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
Elkoltozhetnel külföldre, pl Ugandaba Nigériában
2019. aug. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Miért kell elkerülni? Téged ez miben hátráltat? Nekem is vannak ilyen ismerőseim, de nem zavar. Én törődök a saját dolgommal és azzol, hogy nekem minél jobb legyen. Ha Ők ilyenek és nem akarnak változtatni akkor ez van, Ők tudják
2019. aug. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem a menekülés a megoldás, hanem tudomásul venni és folytatni, amit véghez viszel. Nem az ő felelősségük a te belső világod, nincs is valódi befolyásuk rá. Minden ellenkező tapasztalatod azért lehetséges, mert megengedted.
2019. aug. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a hozzászólások... Egy mérgező környezetből való kilépés/elkerülés nem menekvés. Te egy bántalmazó kapcsolatból kilépő embernek is azt mondanád, hogy a menekvés nem megoldás?

Az nem igaz, hogy az emberek nincsenek hatással egymásra. De, vannak. Pszichológia?? Szociológia?? Úgyhogy ebből kiindulva, teljesen jogos az, ha valaki nem akar bizonyos mentalitású emberekkel kapcsolatot fenntartani. Akaratlanul is át tudsz venni szokásokat, gondolkodásmódot, világképet, ha folyamatosan hallod/látod.


Mindazonáltal én is csak annyit tudok sajnos hozzátenni, hogy ne ezeknek az embereknek a társaságát keresd. Ehhez nagyon jó kiindulópont például a különféle szervezetek, csoportosulások, egyesületek. Biztos van olyan dolog, amit te is támogatsz, amiért kiállsz, és ha (kezdetben) nem is aktívan, de támogatod, körülöttük mozogsz. Egy ilyen légkör, ahol van egy közös cél, és hajlandóság a tevékenykedésre, különösen pozitív egy individualista társadalomban.

2019. aug. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Így van, nettó baromság, hogy ne lennének rád hatással a negatív emberek, dehogy nem. Ismerős az a kifejezés, hogy "energiavámpír"? Ha egész napod egy olyan közegben töltöd ahol nem tudsz egy értelmes beszélgetést megejteni, mert folyton mások panaszkodását kell hallgatnod az igen is hatással van az emberre.


Más megoldás viszont nem hiszem, hogy van. Tudatosan kerülöd az ilyen emberek és nem építesz ki velük szorosabb kapcsolatot, nyilván a hétköznapokban utcán, boltban, villamoson, buszon akár a munkahelyeden ezt nem tudod teljesen kivitelezni. Ilyenkor viszont tényleg annyit tudsz csinálni, hogy nem veszed magadra és egyszerűen fixálod, hogy ez és ez megtörténhet (pl ha a boltban undok veled az eladó). Ha pedig a munkahelyeden válik elviselhetetlenné a helyzet pl a főnök miatt akkor pedig keresel másik munkahelyet.

2019. aug. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!