Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek jól kezeltem az...

Szerintetek jól kezeltem az alábbi szituációt?

Figyelt kérdés

Egy közösségi intézményben diákjegyet szerettem volna venni, a pénztáros pedig végig telefonált. Jeleztem, hogy diákjegyet kérnék, mire ő a teljes árú jegyet ütötte be a kasszába, mert nem hallotta, amit mondok. Mire újra jeleztem, kicsit felhúzta a szemöldökét flegmán. Utána az értékmegőrzőhöz adott egy tálcát, amibe beleraktam a telefonomat, de a pénztárcámat is bele szerettem volna tenni, miután az igazolványomat elpakoltam, viszont ő egyből elvitte. Megint szóltam, hogy még beletenném a pénztárcámat, de telefon miatt nem hallotta. Már becsukta az értékmegőrzőt, mikor észrevette, mit akarok. Megint flegmán néz rám. Mikor beletettem a pénztárcámat a tálcába, a mobilomat ráhelyeztem, mire megszólal szintén flegma stílusban, hogy "azt a telefont jó lenne a pénztárca alá tenni mert ha leesik nem vállalom érte a felelősséget". Na ekkor durrant el az agyam. Először megkérdeztem tőle hogy feszült-e, mire a válasz nem, és elismételte újra az előző mondatát. Erre én mondtam neki, hogy "A telefont meg jó lenne letenni ha kiszolgálja a vendéget mert rohadtul bunkó dolog". Erre ő azt mondta, hogy a főnökével beszél, de elnézést kér. Az elnézést kérés nem hatott őszintén. Otthagytam.


Mikor végeztem a dolgommal, átvettem az értékmegörzőből a cuccaimat, és mivel úgy éreztem, hogy még maradt bennem sérelem, elmondtam neki, hogy 1: legközelebb nyomatékosan megkérem, hogy ha kiszolgál, tegye le a telefont, mert többször is szóltam a diák és a pénztárcám miatt, de bagózott rám, 2: onnantól, hogy én odaadom a cuccomat magának, ön felel érte, és ha azért fogja leejteni a telefonomat mert egy kézzel fogja a tálcát a telefonja miatt, akkor magát teszem felelőssé, 3 pedig: soha többé ne merjen ilyen flegma stílusban beszélni velem. Ami felbosszantott az az, hogy folyton a szavamba vágott, önérzeteskedett, így eldurrant az agyam, és mikor végeztem a fenti 3 mondatommal, elég durván elküldtem a picsába, mondván, hogy maga egy utolsó kis senki és kikérem magamnak hogy így beszéljen velem, meg hogy kapni fog egy taslit, ha nem vesz vissza. A dolog átment a végén szájkaratéba, de olyan mérges voltam rá, hogy nem érdekelt, ki mit gondolt, csak az, hogy ami bennem van, azt kimondjam neki, ha hangosan beszél akkor én még hangosabban fogok. Pár percig tartott a dolog, de bosszantott, hogy nem száll magába. Ettől függetlenül jól kiosztottam, mondtam, hogy szégyellje magát, hogy ekkora p#raszt, majd otthagytam.


Mi a véleményetek erről a helyzetről, és arról, ahogy kezeltem? Régebben az ilyeneket benyeltem, de azt vettem észre magamon, hogy hazaviszem a feszkót, most ott helyben mindent kimondtam, és úgy érzem otthon már megnyugodtam, az kapta a frusztrációmat, aki okozta. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.


2023. aug. 18. 10:28
1 2
 1/14 anonim válasza:
81%
Én ugyan ezt tettem volna 😂
2023. aug. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Jól tetted!
2023. aug. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Jól kezelted
2023. aug. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Igazad volt, le kellett volna tenni a telefont, figyelni és hallani, és nem még beszólni. De azért az utolsó kis senki, meg a kap egy taslit, ne haragudj, de undorító. Neked sincs jogod így beszélni senkivel. Az ilyenek miatt meg neked kellene magadba szállni, mert nyilvánosan ilyen viselkedést normális ember nem enged meg magának. Ordítozást főleg nem. Lehet anélkül is elküldeni valakit a csába, hogy egy erőszakos, alpári bunkó legyél. Magadat aláztad meg a viselkedéseddel, erre viszont ne legyél büszke.
2023. aug. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Na az ilyen konfliktuskezelést nevezik érzelmileg éretlennek. Részedről.
2023. aug. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Ki kellett volna verned a telefont a kezéből már az elején.
2023. aug. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
A szituban igazad volt. A hiba ott van, h túl sok energiát pazarolsz rá, kattogsz rajta. Felesleges.
2023. aug. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Áll, mosolyogsz és vársz. Míg le nem teszi a telefont. Ha kérdezi mit szeretnél, kedvesen mondod, hogy fejezze be nyugodtan, megvárod. Ha türelmetlenebb hangulatban vagyok, akkor nem mosolygok, hanem kicsit felemelt szemöldökkel, mintegy csodálkozásomat kifejezve (hogy ti. vevő/ügyfél áll előtte és ő telefonál) várom, hogy tegye le a telefont. Eddig mindig letették. :D
2023. aug. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
Na, ugye, hogy lehet az ilyen helyzetet méltósággal is kezelni. Meg lehet úgy is, ahogy te csináltad. Én szégyelltem volna a társaságodban lenni, ha így viselkedsz.
2023. aug. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Kiugrottam volna a pult mögül és úgy szájon vágtalak volna, hogy össze kellett volna varrni azt a mocskos pofádat, te gyerek. Ha velem beszéltél volna így. Hopp, nem ezt a választ vártad, ugye? Bocs, de szarok rá.
2023. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!