Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tükör vagy a fényképek...

A tükör vagy a fényképek adják vissza azt a képet, ahogy valójában kinézünk?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam egy szépségkirálynőnek, de reggel mikor készülődöm a tükör előtt, azt sem mondom, hogy ronda vagyok. Egyszerű, átlagos ember vagyok. Nem sminkelek. A szemeim szoktam csak szempillaspirállal kiemelni.

Viszont fotókon ahogy kinézek az kegyetlen. Múlt héten volt egy családi program, ott is készültek képek, illetve tegnap a párommal a kiránduláson. Mikor megláttam, a sírás kerülgetett szó szerint. A szemeim az egyetlen amit szeretek magamon, és dicsérni is szokták. Képen még az is olyan mintha kb fel lenne akadva. Közösségi oldalakra sem rakok ki soha egy képet se magamról. Nemsokára esedékes, hogy a párom bemutasson a családjának, de nem akarom, hogy azt mondják milyen bányarémet választott. Így is súlyos önbizalomhiányom van, de ezek a képek rátettek egy lapáttal.

N



2023. aug. 19. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

A tükör felcseréli a jobb és bal oldaladat, márpedig senki nem teljesen szimmetrikus, így az nyilván torzít. Persze egy fotó is tud torzítani valamennyire, de még mindig sokkal közelebb áll ahhoz, mint ahogy mások látnak minket.

Melesleg aligha vagy bányarém, szimplán te a fordított állású tükörképedet szoktad meg önmagadként a valós kinézeted helyett.

2023. aug. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a foto sokkal jobban torzit. Egy kedves barátnom is hasonlo dilemmaban volt, direkt neztuk a tukorkepet is, sokkal inkabb valosagos volt, mint nemelyik foton. Persze, az asszimetria jelen van, de nem leszel tole masik ember, ahogy nehany rosszul sikerult kepen.
2023. aug. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1: Na akkor "biztató", ha a fotó közelebb áll a valósághoz... Azt sem értem, hogy bírnak rám nézni az emberek.

Mivel egész életemben kerültem a fényképezkedést, így ritkán szembesülök a dologgal. :( Igaz már gimiben a tablófotózás után is rajtam röhögtek a lányok, hogy az én képem lett a legrosszabb. Gyűlölök emberek közé menni. Hihetetlen, hogy valaha tetszettem bárkinek is, és a párom is képes azt mondani, hogy nincs velem gond.

#2: Hát nem tudom. Nyilván aki csúnya, arról nem lehet jó képet készíteni. Ez is világos. Ezt magamra értettem, nem a barátnődre!

2023. aug. 19. 12:29
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A fényképező jobban torzít, mert a lencsék összenyomják a teret. A síktükörben ugyanazt látod, mint mások. A fényképen nem.


Néhány példa különböző fókusztávokkal ugyanarról az emberről:

[link]

[link]

[link]

2023. aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen másképp látod magadat a képen, mint megszoktad. Én rémesnek látok egy képet, más azt mondja, hogy tök jó. Egyik barátnőmről sikerült csinálnom egy tök jó képet amikor kirándutltunk, ő elvolt szörnyedve, hogy hogyan néz ki rajta
2023. aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok, a hangjával meg szinte mindenki. Más, mint ahogy megszoktuk a mindennapokban, azért tűnik gáznak. De ha tényleg olyan gázak lennénk, mint ahogy érezzük, kb szóba se állna velünk senki. Még komoly párod is van, ő is szépnek látott már az elején is, másképp nem is akart volna veled ismerkedni.
2023. aug. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Inkább a tükör.
2023. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#4: Nagyon érdekes ez az összeállítás! Nem is gondolná az, aki nem ért hozzá. Akkor sokszor lehet ezért rosszak a képek, amiket csak úgy gyorsan csinálunk.

Viszont van olyan ismerősöm, aki minden képen gyönyörű.


#5: Fura, hogy sokan így éreznek, mint én.


#6: Köszi a biztatást! Persze, a szépség mindenkinek mást jelent. Minden embernek más tetszik. Csak gyerekkorban is a csúfolások miatt mindig úgy éreztem,mindig minden közösségben én vagyok a legcsúnyább. Pedig akkor is átlagos, vékony testalkatú, barna hajú kislány voltam. Semmi extra.

Mostanra viszont nagyon durva az önbizalomhiány ami kialakult nálam. És nem vagyok már tizenéves. Kerülöm a tükröket, fotókat. Csak a párom is úgy van vele, hogy emlékek meg kellenek. Nyilván az se normális, hogy kb 10 éve nem engedem fotózni magam.


Köszi a válaszokat!

2023. aug. 19. 14:30
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom a tükör és remélem is mert én se vagyok szép képeken. Tükörnél néha meg ámulok is milyen jól nézek ki abban a pillanatban. Ezért utálok másoknak képet küldeni magamról, csak 1 van, de már elkészíteni is kellemetlen.
2023. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A sok csúfolódó gyökéren is bőven lehetne hibát találni. Vissza kell szúrni nekik, hogy tudják, ők sem tökéletesek.

Mellesleg szerintem sajnos létező jelenség, hogy vannak kevésbé fotogén emberek, hiába vonzóak élőben. Ez fordítva is igaz. Vannak nem túl előnyös külsejűek, akik a fotókon mindig nagyon szépek. Nem tudom, ennek mi oka lehet.

Gond lehet az is, ha feszeng fényképezéskor, meg túl mereven próbálsz beállni. Épp ezért jobbak sokszor a spontán képek.

Mert ha tudod, hogy fotóznak, attól félsz, hogy rossz lesz a kép, befeszülsz és ez sajnos átjön a fotón.

2023. aug. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!