Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdhetném ezt le?

Hogyan küzdhetném ezt le?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet az hogy utálok a középpontban lenni és magamról beszélni. Ez annyit jelent hogy nem szeretek beszélni arról hogy mik a hobbijaim, milyen sorozatot néztem, milyen zenét hallgatok, vagy akár hogy mit csináltam a hétvégén. Nyilván rájöttem hogy nem lesz ez így jó, mert nem tudok normális emberi kapcsolatokat kialakítani, amik meg voltak azokat meg akaratlanul is leépítettem, de már ilyen lettem családtagokkal szemben is. De amikor meg beszélgetek valakivel és csak úgy rólam kérdeznek egyszerűen fellép bennem egy gát és képtelen vagyok válaszolni, mert félek hogy sebezhető leszek vagy én nem tudom.

2023. aug. 24. 11:55
 1/3 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ezt csak gyakorlással küzdheted le.
2023. aug. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%
Én is hasonló vagyok. Ezt miért kell leküzdeni? Vannak kollégáim, akikkel egy hét alatt annyi minden történik, mint mással egy életen át sem. Ők beszélnek helyettem is. (Gondolom néha egy-két sztorit a fantázia szül, de nem nagyon zavar.)
2023. szept. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem se foglalkozz ezzel, nem ez a lényeg. Ez 3 olyan kérdés amiből 2-től a mai napig leblokkolok. Személyiségbeli okai is lehetnek, nem mindenki úgy "fogyasztja a kultúrát" hogy hűű, most ez a kedvencem. Lehet, hogy neked is hónapok, évek kellenek, mire valami leülepszik, rájössz hogy valójában mennyire tetszik neked. Vagy nem. Foglalkozz inkább önismerettel és építs be minél több olyan dolgot az életedbe amivel szeretsz foglalkozni. Idővel megjelennek körülötted a hasonló érdeklődésű vagy ízlésű emberek és velük kényelmesen tudsz majd ezekről is társalogni, ha egyáltalán szükséges. A többi meg nem fog érdekelni. Ahogy valójában őket se te, vagy a te dolgaid érdeklik már most sem, aki ilyet képes kérdezni, hogy mi a kedvenc számod, azt garantálom hogy a saját dolgain kívül semmi nem érdeki, csak arról akar beszélni valakinek. Tőlem a faterom (ő 60 pluszos, én 30) kérdezte meg legutóbb milyen zenéket hallgatok. Néhány évente lepattintom ezt a kérdését és udvariasan kifejtem hogy ha valóban az érdekli hogy "mit hallgatnak a mai fiatalok" akkor teljes tévúton jár, egyrészt én sem fogom tudni megmondani, másrészt annyira szétaprózódott már ez az egész, hogy nincs is ilyenre válasz. Ha valóban érdekelné hogy én mit hallgatok, akkor meg eltöltene velem pár napot, amikor biztos előkerülne egy-egy lejátszási lista. Ezt persze nem teszem hozzá. Fiatalabb rokonsággal ugyanez, én ugyan nem teszem be neki "a kedvencemet", töltsünk együtt időt, és majd megtudja, ha érdekli. Nyílván őt se érdekli, senkit nem érdekel.
2023. szept. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!