Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le ezt szociáli...

Hogyan győzzem le ezt szociális szorongóként?

Figyelt kérdés
Mindig azt hiszem egy társaságban, hogy meg kell felelnem, ha nevetnek, biztos rajtam nevetnek, figyelnek. Tudom ez abszúrd, mert nem körülöttem forog a világ, de szorongós, pánikrohamosként mégse fogom föl, mintha lepattanna rólam minden józan gondolat.
2023. aug. 26. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Terápiában. Mert amíg nem tudod mi az oka, nem is fogsz tudni változtatni. Hiszen nem tudod min kell.
2023. aug. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom mi az oka, rossz családi minta, sosem dicsértek, csak ha hibáztam volt téma, iskolai verbális bántalmazás, elnyomó, bántalmazó párkapcsolat. Ezeket átlátom, csak mégis elakadtam. Régen jártam terápiára, az segített, de költözés miatt abbamaradt, a lakóhelyemen meg nem találtam egyenlőre megfelelő szakembert.
2023. aug. 26. 11:34
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Folytasd ahonnan abbahagytátok, csak egyedül. Meditálni mindig lehet. Újra és újra és ezerszer átfutni ugyanazon a programon is akármikor lehet, amíg nincs számodra megfelelő pillanatnyi eredmény. Gyakorolj többet.
2023. aug. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyűjts legetőségeket, min mevethetnek, egy vicc, egy jó sztori... Miért néznek rád? Helyesmek találnak, kíváncsiak vidám vagy -e.

Bár összességében azt kell megtanulnunk, hogy sokkal kevésbé érdekeljük az embereket, mint amennyire gyerekkorunkban ezt belénk vésték. Nem velünk bannak elfoglalva. De ha még velünk beszélnek is, akár rólunk van is szó a tartalom egyharmada a saját életét tükrözi, egyharmada a kettőnk kapcsolatát és csak egyharmada ami konkrétan rólunk szól.

Egy dühös csukd már be az ajtót!

Lehet attól, hogy a fájós fogam érzékeny a huzatra, és ma te vagy a hetvenharmadik, aki a dög melegben szeretne egy kis légmozgást... Na ebből mennyi szól rólad? 1 % se. De adott helyzetben nem tudhatod. Ha szorongsz, betippeled, hogy 99%

2023. aug. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó!
2023. aug. 26. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!