Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos szociális helyzetekben szorongok beszéd közben?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista férfi vagyok. Mostanra tudatosult bennem,hogy nem nyelvbotlásról van szó,hanem valami pszichológiai oka lehet a következő problémának: olykor beszélgetés közben,felcserélem a betűket,de közben ezt észreveszem és a hanglejtésem is megváltozik. Például ma megkérdeztem egyik ismerőst a boltban összefutva hogy mentek-e ma buliba, és úgy jött a számra a mondat hogy bentek vuliba?:'))), nagyon kellemetlen volt . Mintha nem tudnék beszélni. Baráti társaságomnál,ahol komfortosan érzem magam,sosincs ilyen hogy hebegek-habogok,vagy nem jön egy szó a számra. A megfelelési kényszerre gondolnék így elsőnek,hogy az miatt lehet. Apámmal volt egy időszak,mikor veszekedtem,akkor volt még ilyen szituáció veszekedés közben,mikor az igazamat próbáltam győzködni.


Illetve sokszor adódik olyan helyzet is a munkahelyi környezetből adódóan,hogy próbálnak az emberek poenkodni velem,csipkelődő humorstílussal,viszont ilyenkor sose jut eszembe semmi poén amivel visszatudnék "szúrni", hanem mindig full komolyan válaszolok, mintha nem is viccből mondta volna az illető, amit mondott. Utána meg 2 masodperccel később már eszembe jut hogy hú basszus miért nem ezt mondtam... Mintha leblokkolnék ilyen helyzetekben.


Sikeres vagyok a sportban,55 kilós kisrácként építettem fel a jelenlegi 82 kilós sportos fizikumomat,'csajozás' terén se vagyok elveszett, ennek ellenére úgy érzem, hogy az a belső önbizalom aminek lennie kéne,nincsen meg,pedig érzem legbelül hogy minden kapacitásom adott lenne rá hogy magabiztosabb legyek.

Hogyan változtathatok,fejlődhetek ezen téren?

Minden szakirodalmat, tanácsot,praktikát előre is köszönök!



2023. aug. 18. 21:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem szedek xanaxot. Neked talán az jelenti a megoldást, én az okot akarom megszüntetni.Nem a tünetet kezelni. Valami más, hasznos tanács?:)
2023. aug. 18. 21:31
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Akkor mi a kerdes? Szuntesd meg broderka.
2023. aug. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Semmi,hagyjuk. Nincs elég agykapacitásod még ahhoz se hogy felfogd,ezt az előző két válaszod tökéletesen tükrözi. Trollkodásra meg nem ez a legalkalmasabb felület szerintem,de ha számodra ez boldogságot okoz,hogy ideböfögd a tudatlanságot, akkor kellemes időtöltést!
2023. aug. 18. 22:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi akkor jo.
2023. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem fejleszd az önbizalmad és ez magától megoldódik.


[link]

2023. aug. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!