Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy Magyarországon...

Normális, hogy Magyarországon egy munkahelyen titkolni kelljen, ha valakinek van egy drága autója, órája, akármije?

Figyelt kérdés
Egy maszek világban, sok sok magáncég és vállalkozó által működtetett kapitalista piacgazdaságban teljesen normális, hogy aki jól keres, annak vannak jó dolgai. Nálunk meg azt látom, hogy sokan nem merik felvállalni, ha valami komolyabb cuccuk van, mert mit szólnak majd hozzá. Leginkább munkahelyi környezetben. Nálunk egyfajta szegénységkultusz van? Ciki tehetősnek vagy jól szituáltnak lenni?
2023. aug. 29. 18:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Én meg azt látom hogy sokan azzal flancolnak amire még pénzük sincs; vesznek hitelre mittudomén milyen autót, meg a tető beázik, de az új iPhonet azért meg kell venni; ilyenek...

Aztán nem a romákról beszélek hanem az ilyen pesti örökölt polgári lakásos középosztályról.

2023. aug. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Ha te valami kulis melóba dolgozol nettó 200ért, és egy max 5 éves S600-as Mercivel jársz be dolgozni, az azért eléggé furán veszi ki magát.
2023. aug. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

Sok irigy ember van es rad hivjak a navot hogy vajon mibol. Anno faterommal kaptunk erdo reszt az ottani erdesztol. Reggeltol estig termeltuk a fat megszakadtunk vele. En vagtam lehiztam bedepoztam utana felpakoltuk a platos kocsinkra es apa vitte az ugyfelhez. Minden engedelyunk megvolt hozza megis a rendorseg minden 2. vagy 3. nap nalunk volt hogy honnan van a fa kitol kaptuk van-e engedelyunk van-e vegzettsunk meg ilyeneket kerdeztek. Amikor meguntuk es elkuldtuk oket finoman szolva melegebb eghajlatra szinte meg ok voltak felhaborodva.


Nem maguktol jokket hanem bejelentes alapjan hogy mi lopjuk a fat es abbol kereskedunk.



Utana elmentem dolgozni es 1x felvedotott a kerdes hogy kinek milyen autoja van esetleg van-e tobb. En barom meg elmondtam hogy nekem 7 autom van mert nagyon szereten az autokat es gyujtom is oket ezert. Itt leszogeznem hogy ne ilyen tobb millios autokra gondoljatok volt amit 190ert vettem volt amit 800ert de egyik se haladta meg az 1 milliot. Nekem tetszettek azok az autok ezert hat megvettem kesz ez az en hobbim.


Onnantol kezdve engem ilyen milliomosnak belyegeztek azt mindig szekaltak hogy minek dolgozok meg ne adjam a dumat hogy nincs penzem mert akinek 7 autoja van az tuti milliomos meg ilyenek. Szoval ezert. Sokkal jobb ha nem henceg semmivel se az ember aztan nem tudjak rad mondani azt amit nemtudnak. Mindenkinek a magandolga kinek milye van es hogy mitt tett erte hogy az meglegyen neki.

2023. aug. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
2-es nekem volt olyan hogy elromlott a kocsim állásinterjúra mentem. Elkértem barátnőm kocsiját (audi a7 sportback). Majd amikor megjelentem a parkolóban akkor elégge nézett mindenki (mert kint kellett várakoznu az udvarban utána vittek be minket). Meg is kérdezték hogy miért szeretnék egy olyan állást elvállalni ami nettó 260 ezer ft-ot fizet csak mikor szemmel láthatólag nem vagyok rászorulva 😂 végül nem vettek fel😂
2023. aug. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Azért az meglehetősen extrém hogy valaki Magyarországon hobbiból hét kocsit tartson. Oké, hogy nem volt drága a bekerülési áruk, de azért vannak költségek. Ami ráadásul hétszereződik. Plusz azokat valahol tárolni is kell.
2023. aug. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nekem is van olyan ismerősöm, aki 7 autót tart, ráadásul ezek igen márkás sportautók. Na ő az az ember, aki pont leszarja, hogyha beszól érte bárki is.
2023. aug. 29. 19:43
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, de általános. Rám a turisnál és a fast fashion-ösnél eggyel magasabb kategóriájú ruháimért néz gyűlölettel a kolléganőm, pedig én nem nézek rá csúnyán, hogy velem ellentétben neki mosogatógépe, autója van és minden évben külföldön nyaral. Ki mire preferál költeni ugye, csak neki ez magas.
2023. aug. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Leginkább az ilyen akár családi nyaraló, jó helyen (értsd: nem lepukkant pesti külváros meg panel) lévő lakás amit érdemes titkolni. Budapesten talán még az autót is, akkor is ha használt, leginkább ha használja is az ember napi szinten, az burzsuj dolog nekik. Ájfónja, vutton tasija meg nájkicipője az összes prolinak van. Megtanultam hogy sokkal jobb és kényelmesebb ha engem néznek csórónak a fast fashion cuccaim miatt meg mert vonattal meg gyalog járok vidékről, közben ott parkolok 20 m-re csak kerülöm a lepra tömközt.
2023. aug. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Magyarorszagon statusz szimbolum, hogy Apple okosorad van, vagy "csak" Samsung, es milyen kocsid van, mert a 20 eves audi az megiscsak egy audi es nem suzuki.

Nevetseges.

Kulturalt orszagokban ez kevesse tenyezo, pl. itt a haveri korben van olyan, aki konkretan nem dolgozik, mert van egy csomo ingatlanja (konkretan berhazai), es a berlok altal fizetett penzbol el meg ugy is, hogy van a hazaknak takarito brigadjuk, a lift-, vizvezetek-, stb. mindenfele karbantartasra berel egy ceget, es a maradekbol vidaman megel. Egy kozonseges Nissan-nal jar, es szandekosan nem hord ekszereket vagy draga karorat, mert azt mondja, hogy ot ne raboljak ki, amig teniszezik vagy elmegy egy etterembe. A telefonja meg egy oreg LG.

Csak a magyaroknal szamit, hogy sznobizmusbol megveszik az egyebkent hasznalni-sem-tudja-technologiat, vagy Gucci cuccot, vagy tiz evre eladosodik egy draga auto miatt.

2023. aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
Magasról teszek rá, hogy mit gondolnak róla. Ha megengedhetem magamnak a drágább autót és szükségem is van rá, akkor megveszem.
2023. aug. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!