Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem szeretem, az emberek...

Nem szeretem, az emberek (idegenek) közelségét,érintését. Annyira, hogy pad társam sincs emiatt; ez normális?

Figyelt kérdés
2023. aug. 29. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Nem.
2023. aug. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
Nem. Ezen dolgoznod kell, hogy legyűrd, és méginkább, hogy ne súlyosbodjon.
2023. aug. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%

Most akkor idegen vagy nem?

A padtárs nem idegen.



Viszont a vadidegenek jelenlététől én is szenvedek.



Konkrétan több évezreden keresztül élt az ember közösségben ugyan, de alapvetően, néhány kivételtől eltekintve a sajátjaival. Nyilván volt keveredés, de alapvetően kevés, sőt, az idegen megjelenése jelenthetett fenyegetést is.

Ahogy a falkaállatoknál is.



És akkor ehhez képest, a 20. század folyamán megváltozott ez és folyamatosan vadidegen van előttünk, mögöttünk, bámul, gusztustalanul közel odajön.



Na ez a nem normális.

2023. aug. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan emberek, akik nem szeretik, ha megérintik, én sem szeretem, csak családtagoknál nem zavar, de osztálytárssakkal én sem szeretem, ha hozzám nyúlnak. Szerintem ez teljesen rendben van, az érintés egy személyes dolog, és teljes mértékben a te dolgod, hogy kinek engeded meg. Viszont, ha ez téged zavar, úgy érzed rossz irányba befolyásolja a kapcsolataidat, szorongsz vagy stresszelsz más emberek közelségétől, akkor keress szakembert.
2023. aug. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!