Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezen mi van ami fura vagy nem...

Ezen mi van ami fura vagy nem normális? (lent)

Figyelt kérdés

Azt a visszajelzést kaptam, hogy ahogy az emberekhez állok és ahogy a világot szemlélem az nem normális. Az alább leírom hogy látom a világot:


Nem érdekel mi lesz másokkal és nem kapcsolódok más emberekhez. Abszolút hideg vagyok minden szituációban és mindig azt keresem hogy tudok egy embert/szituációt "felhasználni". Amint egy szituáció haszontalan (pl egy munkahely, egy közösség ahova járok pl sakk-klub) azonnal megválok tőle és lezárom. Nem hiányzik utána és nem is bánom, hogy megváltam tőlük.


Családtagokkal is haszon-érdek alapon kommunikálok. Ha valakitől remélek valamit (pl pénz vagy egyéb segítség pl költözésben) akkor feltekerem kicsit a kapcsolatunkat és utána újra le. Barátságokat érdeklődési területek mentén kötök és nagyon szeretem az érdekes, mély beszélgetéseket. Ha valaki művelt, értelmes és jó a humora akkor órákig tudok vele beszélgetni és keresem az alkalmat. A felületes, semmitmondó ismertségek (pl szomszéddal, volt osztálytárssal) nem érdekelnek.


Munkahelyen és egyéb közösségben alapból csak akkor barátkozom ha használni tudom a másikat. Ez alól mindig csak a kognitív stimuláció a kivétel.


Ha az előrejutáshoz valamit hazudni kell, csalni vagy megvezetni másokat akkor kérdés nélkül megcsinálom. Nem érzem azt, hogy rám bárkinek vagy bárminek a szabályai vonatkoznának. A szabályok csak betűk és szavak. Mindent úgy hajlítok, hogy ÉN jól jöjjek ki belőle. Sokszor félrevezetek/manipulálok másokat ha épp arra van szükség. Sokakat megloptam/csaltam azért hogy pénzt vagy mást szedjek ki belőlük. Az is előfordult, hogy a saját hibámat kentem rá másra és csináltam belőle hülyét mások előtt, mert így tudtam megszerezni azt ami épp kell.

--

--

Ezen mi az ami nem "normális"?

Szerintem mindenki ilyen. Én legalább őszintén bevallom.



2023. aug. 26. 18:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Hogy mi ezen a nem normális?

Ez most komoly?

Az egész,amit leírtál,az nem normális,igazuk van azoknak,akik szerint nem vagy 100as!

Kihasználsz másokat,hazudsz,lopsz,csalsz,átgázolsz másokon,és szerinted ez így teljesen rendben van!

Tévedsz,ha azt hiszed,hogy mindenki teljesen ilyen! Nem álszentkedek,én is hazudtam,és igyekeztem,hogy nekem jó legyen,de nem mindig! Nem állandóan,nem ilyen mértékben,mint Te! És utána rosszul éreztem magam,és valahogyan megpróbáltam korrigálni a hibáimat!

De mint leírtad,neked az ilyesmi rendben van...

Szerintem keress fel minél előbb egy szakembert,és változtass a viselkedéseden,mert ennek így nagyon nem lesz jó vége!

2023. aug. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
5%
Ebben a világban csak így lehet érvenyesülni. De szerintem te ezt pontosan tudod, csak vállveregetést vársz tőlünk. Mert emiatt a viselkedés miatt, nincs egy barátod sem.
2023. aug. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%

Felesleges választ írnunk. A kommunikáció csak akkor működik, ha mindkét fél ugyanazt a valóságot nézi.

Ha neked jó így, ne törődj másokkal.

Mindenki jó valamire úgyis, te mondjuk pont elrettentő példának, de az is valami.

2023. aug. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
13%
Teljesen normális. Sokan csinálják ezt.
2023. aug. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Nekem igazaból az jött le az írásodból, hogy te inkább ilyen szeretnél lenni. 😂😂😂😂😂

Ugye tudod,hogy a világ nem olyan mint a brazil szappanoperákban? Nem minden ármány, szenvedély, árulás és csalás.....

Annyira vicces, hogy úgy adod elő, mintha neked ez lenne a természetes, és semmi rosszat nem látsz abban amit le írtál.

Vannak az irományodhoz hasonló emberek, de te nem vagy az. 😂😂😂😂 Szánalmas kis csicska 😂😂😂

2023. aug. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Nem normális. Ezt úgy kell érteni, hogy ha mindenki így viselkedne, ha ez volna a "norma", az emberi társadalom működésképtelenné válna, ami veszélyeztetné a faj fennmaradását. Vagyis a jelenség evolúciós hátrány.

Antiszociális személyiségzavarra tippelek.

2023. aug. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
"szerintem mindenki ilyen" azért ne általánosítsunk már... Bármilyen hihetetlen, léteznek olyan emberek, akik az ellenkezői a te manipulatív taplóságodnak. Minden vagy ember, csak éppen normális nem. Remélem mindenki elkerül messziről, aki egy környezetben van veled, nagyon rossz ember vagy tesó, ne csodálkozz ha vénségedre egyedül maradsz.
2023. aug. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

Elolvastam. Elejétől a végéig. Egyet szeretnék kérdezni.

Miért érezted úgy, hogy ezt meg kell itt kérdezned?

2023. aug. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

"Nem érzem azt, hogy rám bárkinek vagy bárminek a szabályai vonatkoznának. A szabályok csak betűk és szavak."

Ha így folytatod, akkor egyszer majd megtalál a Jogerő.

2023. aug. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Én se értem, mi ezzel a probléma, jó, nem vagy egy szen tde legalább őszinte. És ez máris egy jó tulajdonság. Ezeket is észre kellene hogy vegyék az emberek. Na meg a körülményeket. Vajon miért nem allaz gyakran szóba a rokonaiddal? Gondolom ennek is biztosan meg kell legyen az oka, amit nem írtál le, mert nem ez a kérdésed lényege. Az hogy alapvetően nem beszelgetsz sokat se nem rossz se nem jó egyszerűen csak introvertált vagy. De mégis van igenyed barátokra, hiszen keresed őket, a közös érdeklődés alapján.
2023. aug. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!