Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valami felkelti a figyelmed...

Ha valami felkelti a figyelmedet egy másik emberen, mit teszel?

Figyelt kérdés
Sok véleményeztetős kérdést láttam, és elgondolkoztam, miért nem tudnak az emberek csendben, békésen tovább menni, ha valami nem tetszik nekik, pl. ruha, tetoválás, piercing, hajviselet, stb.
2023. aug. 30. 13:13
A kérdező szavazást indított:
Nem érdekel, nem foglalkozom vele
Nem tetszik, de nincs hozzá közöm, hallgatok róla
Nem tetszik és kibeszélem másokkal, mert élvezetes fröcsögni róla
Nem tetszik és az adott személynek mondom meg kéretlenül
Tetszik, de hallgatok róla
Tetszik, és másoknak dicsérem
Tetszik és az adott személyt dicsérem meg kéretlenül
20 szavazat
 1/8 Metionin ***** válasza:
72%
Ha tetszik valami, sunyin igyekszem megnézni és kitalálni, vajon honnan szerezte az illető. Ha nem tetszik, akkor általában 2 másodperc és el is felejtem.
2023. aug. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Lelkiismeret-furdalás nélkül kibeszélem, hiszen velem is ezt teszik mások.
2023. aug. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont én írtam az előző piercingest :))) Szépen csendben azt gondolom, hogy ronda valakin ez vagy az. Mégis mit lehetne tenni? Egy-két emberrel pedig meg is beszélem ezeket, hogy nekik tetszik-e vagy se.


Sose értettem azt a nézőpontot, hogy senkinek semmijével ne foglalkozzunk, ne legyen róla véleményünk, ne beszéljünk róla, mert az az "ő dolguk", és aki ilyesmiről beszél másokkal, annak "nincs élete". A körülöttünk lévő világ részei az emberek, miért kellene telibesz*rni mindenkit az összes tettével meg tulajdonságával együtt? Mert akkor ebben az is benne van, hogy a pozitívat se vegyük figyelembe senkiben, "ő dolguk". Aki meg azt mondja, hogy ő csak a pozitívval foglalkozik másokban, az szimplán álszent.

2023. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként így van. Magunkba végig gondoljuk, hogy hú de ocsmány és ennyi. De szerintem az emberek 99%a így van vele és pont azért mert emberek vagyunk.
2023. aug. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha tetszik valami, és alkalmas a helyzet, simán megdicsérem kéretlenül. Persze, semmiképp se tolakodón. Szoktak amúgy örülni neki. Én is kaptam már így dicséretet, és feldobta a napom. A nem tetsző dolgokkal meg egyszerűen nem foglalkozom.
2023. aug. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

Én volt, hogy megkérdeztem az új kolléganőt:

"félresikerült hajfestés". Mondja: nem, direkt ilyen.

Pfff... (Am narancs színű volt.)

Kb. 10 perccel később meg engem kérdeztek, hogy a nő testvérem- e, mert annyira hasonlítunk. 🤣

2023. aug. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Én a női lábakra vagyok nagyon rákattanva, így figyelem őket.
2023. aug. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Ha az utcán látok valakit, akinek nem tetszik a ruhája, hajviselete, agyon van tetoválva stb., akkor nyilvánvalóan nem szólok semmit, nem fogok egy vadidegen embernek beszólogatni, amúgy sem vagyok ilyen típus és soha többé nem látom, nem érdekel. Ha valakivel vagyok, pl. anyámmal utazunk mondjuk a metrón és látunk valakit, aki totál előnytelenül van felöltözve, akkor meg szoktuk beszélni egymással, hogy hogy nézett már ki, nézd már meg (de nem feltűnően bámulunk senkit). Szintén, ha családtagról van szó és mondjuk apámmal vagy anyámmal elmegyünk vásárolni, felpróbálnak valamit, akkor megmondom őszintén, de nem bántóan a véleményem, hogy nekem nem tetszik, szerintem öreges, nem előnyös, a hosszabb haj jobb volt stb.

Ha valami meg tetszik, azt örömmel megdicsérem.

2023. aug. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!