Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi számít bele nálatok a...

Mi számít bele nálatok a toxikus viselkedésbe? És kinél mi az a határ, melyik toxikusnak számított tulajdonság megléte, ahol inkább már falakat húz a másik fél felé?

Figyelt kérdés
Alapból viselkedési mintázatokra és azok véleményezésére lennék kíváncsi. De valós példák, és esetek is jöhetnek. Akár olyanok is, ahol utólag bebizonyosodott, hogy tényleg jó döntés volt érzelmileg elzárkózni egy adott személytől. Vagy akár épp olyan példa, ahol elfogadott valamit, de nem kellett volna és nagyon megbánta, és azóta kizáró ok.

2023. aug. 25. 13:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Szobeli abuzus (amit rendszerint mindig kovet a fizikai), allando dominanciara valo torekves. Amikor csak egyetlen helyes velemeny van, az is az ove. A tolerancia teljes hianya.

De majd biztos kiegeszitik majd tobben is a listat.

2023. aug. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
13%
Iszonyatosan hülye szó és már boldog-boldogtalan használja mindenkire,akivel problémája van, vagy aki kritikát fogalmaz meg vele kapcsolatban. Szóval bárkit bélyegezhetsz "toxikusnak",mintha te annyival jobb lennél.
2023. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
24%

2


Kb mint a nárcisztikus.


Mindenkinek meggyőződése, hogy akivel konfliktusa van az nárcisztikus személyiségzavarban szenved :D Legyen az munkatárs, barát, barátnő, főnök, stb.


Emberek, attól mert valaki nem úgy ugrál ahogy ti fütyültök és esetleg szembesítenek azzal, hogy nem miattatok forog a Föld, attól még nem lesz senki sem nárcisztikus, sem pedig toxikus.

2023. aug. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Ugyee? A nárcisztikus a másik kedvenc szavam:D
2023. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm, igen, további ehhez hasonló válaszokat várnék itt a jövőben másoktól is.

#2 és 3# így van, igazat adok, rengetegen hibásan használják ezeket a szavakat! És az vele a legnagyobb probléma, hogy pontosan ezzel erodálják az egyébként valóban borzalmas, tényleges nárcisztikus személyek áldozatainak a szenvedését is. Aki volt együtt valódi nárcisztikus személlyel, az ismeri és tudja miről beszélek. A hülye divatjelenségek ellenére, hogy a sok nem túl okos ember manapság kb bárkire ráhúzza akivel nem ért egyet.

De inkább koncentráljunk a tényleges válaszokra amikről a kérdés is szólna! Ez hogy kinek mi számít toxikusnak, ez erősen szubjektív. Engem pontosan ez a mérce érdekelne most. Tehát ha valaki még "hülyeséget" is fog beírni, én őt se fogom lepontozni, mert számára pl az is toxikus, és nekem ez is fontos információ, belekalkulálva hogy vannak ilyen emberek is, akiknek kb az enyhébb, sőt akár a konstruktív, vagy egykor még pozitívnak számító dolgok is toxikusnak számítanak.

Tényleg kíváncsi vagyok, kinek mi a határ, és kinek mi számít annak.

2023. aug. 25. 14:13
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Általában exekre mondják és te is pont ezt tetted.
2023. aug. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#6 Persze meg lehet próbálni a kérdezővel is kötekedni vagy személyeskedni vele, a tényleges válaszadás helyett. De szólok előre, az nem sok eredményre fog vezetni.

Inkább várom tőled is a tényleges választ. Számodra mi a toxikusság definíciója 1-1 ember viselkedésében?

2023. aug. 25. 14:26
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

Érdekes irányba vitte el a 2-es és 3-as válaszoló, mert van nekem egy elméletem, amit ők ketten nagyszerűen igazolnak máris! Főleg ez a 3 pipás kötekedő. Iskolapéldája a toxikus viselkedésnek, és nem, nem azért mert nem értenék velük egyet. Hanem mert süt a viselkedéséből és stílusából, ahogy itt is egyből kötekszik!

Tehát a divathatás sajnos valós, de sok, egyébként rendkívül toxikus és alja ember ennek csak örül. Mert pont kapóra jön nekik. Lévén mert önigazolhat vele hogy ez nem is valós probléma, a másik is csak hülye és kitalálja ezeket mert divat a nárcisztikus jelző manapság. Tipikus gaslighting, nárcisztikus praktika.

Szóval tényleg kár, hogy a divat ilyen hülye irányba vitte el a közbeszédet. De egyetértek a kérdezővel, a probléma attól még nagyon is valós!

2023. aug. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Ja és nálam a túlzott önzőség, amikor magának mindent, és nem veszi észre hogy a másiknak már semmi se marad, és miatta. Az álszentség, kétszínűség szintén, főleg ha az önzőség a motivációja, és megtévesztéssel párosul. A lépten nyomon hazudozó, valóságot elkenni, relativizálni próbáló embereket is elkerülöm, ha tehetem. Igazából ez az utolsó a legveszélyesebb. Folyamatos harc a valóság ellen, és csak az lehet igaz amit ő állít, bármekkora átlátszó, vagy éppen bődületesen nagy kamu. És sokszor mindenki mást ellenségnek tekint, aki nem ért vele egyet. A tényekkel, logikával őt megcáfolni próbáló embereket pedig ősellenségnek.
2023. aug. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes,nekem miért nincsnek a környezetemben ilyen emberek..? 15 éve vagyok házas is. Elgondolkodtató,hogy aki minden 2. emberre rásüti,hogy toxikus, általában egyedül van és érdekes módon csak toxikus partnerekbe botlik..nyilván az emberekben van a hiba,nem bennük:)
2023. aug. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!